1. #1
  Koray Kor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Administrator
  Durumu
  Çevrimiçi

  Mesajlar
  551
  Tecrübe Puanı
  10
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **

  Akrep ve Yengeç Define İşareti Anlamı

  Akrep; Karşıda işarete bakan bir taş vardır bu taşın altı bir kişi yaracak kadar mahzen olup yan duvarları kesme taşlarla örülüdür.bir topluluğa ait para bu mahzen dedir gömü zehirlidir, mahzenin tabanı kaldırım döşemeli, üzerinde bir karış kum vardır bu kumun altı tuzaklı dır. yüklü miktarda meblağ buradadır.


  Diğer görüş; Akrep İşareti için şu demek gerçekten çok zordur, tecrübesi sıkça edinilmiş bir işaret değildir, malının zehirli olduğu hakkındaki söylentiler olsa’da akrep işaretine ait çıkarılan define’den zehirlenen olmamıştır.


  Başka Bir Kaynak: İşaret çözümünde yapılan figüranın özelliklerini iyi tespit etmemiz gerekir. Akrebin özelliklerinden biri zehirli ve tehlikeli oluşudur. Bu nedenle bulacağımız define’de ya tuzak var ya da gömünün üstüne zehir dökülmüştür. Bu tür kazılarda dikkatli olmak gerekir. Çok zor ve büyük iş gücü ile bulunabilecek definelerdendir. Definesi yakınlarında bulunan gölet, su kuyularının veya yeraltı mahzenlerin içindedir. Eğer akrep mağara içinde ise gömüsü mağaranın en kuytu ve dip yerlerinde olur


  Akrep yuvası olabilecek bir taş aranır, bu taşın altında gömü olabilir. Civarda yerin altında bir odacık ta olabilir. Akrep resimleri veya figürleri çok çeşitli anlamlarda kullanıldığı görülmüştür. Zor ve zahmetli işlerde görülen akrep resmi burada çok büyük bir tehlikenin varlığına işaret eder. Özellikle değirmen, havuz, mağara, kuyu, yeraltı mahzenlerinde çok sık karşılaşılır. Bütün olaylar iz, işaret ve semboller bir bütün halinde incelenmeli tuzak mutlaka bertaraf edildikten sonra aramalar yapılmalıdır. Akrep tek başına yapılmışsa hem tehlikeyi hem hazineyi işaret eder. Çok sık rastlanmayan bir figür olup erken Hristiyanlık sembollerindendir. Erken yaşta ölen birinin mezar taşında da bulunabilir.


  -akrepjpeg


  Başka Bir Kaynak Daha: Akrep resimleri veya figürleri çok çeşitli anlamlarda kullanıldığı görülmüştür. Zor ve zahmetli işlerde görülen akrep resmi burada çok büyük bir tehlikenin varlığına işaret eder. Özellik değirmen,havuz,mağara,kuyu,yer altı mahzenlerinde çok sık karşılaşılır. Bütün olaylar iz, işaret ve semboller bir bütün halinde incelenmeli tuzak mutlaka bertaraf edildikten sonra aramalar yapılmalıdır.


  Tehlike ve tuzak işaretidir, az bulunan işretler arasında olsada tehlikesi en yüksek olan işarettir, tuzak mantığı zehrin direk define ile ilişkilendirilmesidir. en çok mağara mahzen gömü şifrelerine ortaklık etmiş işarettir. kuyruk ve ayakları gideceğimiz yönle alakalı bilgiler verir.


  Bazı akrepler ise malı uzaktan korumak için yapılmış tuzaklardan bahseder. sizin belli bir alana geçişinizi engellemek için hazırlanmış tuzaklardır. akrep işaretleri antik çağdaki sembolik anları ise şunlardır.
  Kontrol


  Geçiş


  Ölüm


  Tutku


  Ihanet


  Koruma


  Savunmacılık


  Yalnız olmak


  -akrep-definesijpeg


  Akreple yengeç birbirine benzer, her ikiside paraya yakın yerde resmedilir kesin tehlike işaretidir.


  Yengeç Tehlike İşaretidir.


  Yengeç tehlike işaretidir, tılsım olmadığı kesin olmakla birlikte dinsel hiç bir bağı yoktur, bazı medeniyetlerde avcılıkla ilişkilendirilir bazılarında ise zehirli gömülere resmedilmiştir. bu bazen tuzak şeklinde algılanabilir parası saf som altından oluşmaktadır. suya yakın yerlerde kaya aralarında arama yapılması gerekir. basit vlf dedektörler ile kolayca alınabilir derinlikte parası vardır, dikkat etmeniz gereken altınların üzerinde zehir olup olmadığıdır buna önlem almadan altınlara dokunmamanız tavsiye edilir.


  Diğer görüş: Bir idogram olarak pek çok uygarlıkta farklı amaçlar için kullanılmıştır. Ancak bu çeşitlilikte tek ortak yön tehlike ve dikkat noktasıdır. Aynı zamanda tılsım ve büyü kullanılan bir alanı da temsil eder. Eski kabalistlerin birçoğunda bu durum çok açıktır. Büyü yapılmış bir alan içerisinde bir suyun bulunması akrep ve yengecin doğasıyla özdeştir. Bu itibarla işaret çözümlenirken akarsu, göl, bataklık veya havuzun araştırılması kaçınılmazdır.
  Tehlikenin çok yakın olduğu imajı da verilmiş olabilir. Yengeç sembolü ile gömü – define – saklan-tının değirmen arkları içinde olabileceği bilinmektedir. İşaret büyük ise ve üzerinde istavroz (aile putu) varsa bu durumda işaret bir kapak olabilir.


  Tam olarak cesareti sembol-ize etmektedir gömüye ulaşmak isteyen kimsenin cesaretli ve güçlü olması gerekir. malı zehirli yada tuzaklı olup alacak kimsenin ellerine ve ayaklarına dikkat etmesi gereklidir. tuzaksa ayaktan zehir ise elden zarar verir şekilde tasarlanmıştır.


  Yengeç tehlike işaretidir, genelde yılan karşıtı olarak kabul edilir, yılan tılsım yengeç ise tılsım olmadığı kesin olmakla birlikte dinsel hiç bir bağı yoktur, yengeç akreple benzerlik gösterebilir. Bazı medeniyetlerde avcılıkla ilişkilendirilirken bazılarında ise zehirli gömülere resmedilmiştir. bu bazen tuzak şeklinde algılanabilir parası saf som altından oluşmaktadır. suya yakın yerlerde kaya aralarında arama yapılması gerekir. basit vlf dedektörler ile kolayca alınabilir derinlikte parası vardır, dikkat etmeniz gereken altınların üzerinde zehir olup olmadığıdır buna önlem almadan altınlara dokunmamanız tavsiye edilir.


  -nadalian_germany_crabjpg


  Yengeç Diğer Görüş: Çeşitli yengeçler vardır, bunlardan bazıları; pavurya, çingene yengeci, çalpara, üçgen yengeçler, kara yengeçleri ve dev yengeçler. çingene yengecine bazın çağanoz denir işte para yengeci bunlardır. birde dev yengeçler vardır onların parasını almak defineci işi değildir, defineciler o paraya ulaşsada çekmekle bitiremez.


  Yengeç Diğer Görüş: Yengeç çözümünde yengecin yol gösterici olduğunu unutmamak lazım, bazen defineye giden yolu bazende son noktayı gösterir, gömü yengeç yanında yada yakın çevresinde değil mutlaka belli mesafede olur.


  Yengeç Diğer Görüş: Yengeç av tanrıçasının sembolü olduğu için avı gözetler şekilde tasvir edilir. yengeç olan yerden define gömüsü mutlaka görünür olmalıdır. gömü yerlerini kıskaçlar mutlak gösterir, dikkatli bakın kıskaçlar nereyi gösteriyorsa para oradadır.


  Yengeç Diğer Görüş: Bir idogram olarak pek çok uygarlıkta farklı amaçlar için kullanılmıştır. Ancak bu çeşitlilikte tek ortak yön tehlike ve dikkat noktasıdır. Aynı zamanda tılsım ve büyü kullanılan bir alanı da temsil eder. Eski kabalistlerin birçoğunda bu durum çok açıktır. Büyü yapılmış bir alan içerisinde bir suyun bulunması akrep ve yengecin doğasıyla özdeştir. Bu itibarla işaret çözümlenirken akarsu, göl, bataklık veya havuzun araştırılması kaçınılmazdır.


  Tehlikenin çok yakın olduğu imajı da verilmiş olabilir. Yengeç sembolü ile gömü – define – saklan-tının değirmen arkları içinde olabileceği bilinmektedir. İşaret büyük ise ve üzerinde istavroz (aile putu) varsa bu durumda işaret bir kapak olabilir.


  -yengecjpg


  Tam olarak cesareti sembol-ize etmektedir gömüye ulaşmak isteyen kimsenin cesaretli ve güçlü olması gerekir. malı zehirli yada tuzaklı olup alacak kimsenin ellerine ve ayaklarına dikkat etmesi gereklidir. tuzaksa ayaktan zehir ise elden zarar verir şekilde tasarlanmıştır.


 2. #2
  Kamhi Leonard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Operatör
  Durumu
  Çevrimiçi

  Mesajlar
  2.712
  Tecrübe Puanı
  240
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Emeginize sağlık
  Soruların cevapları kısmen içerikte olmasada
  Önsöz olarak güzel

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş