1. #1
  Administrator
  Koray Kor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  10
  Mesajlar
  518

  Ejderha, Timsah ve Kertenkele Define İşareti Anlamı

  3 ten 7 ye kadar başları olur, çok başlı ejderha varsa bunları hangi başı parayı verir onu anlamak lazım. çoğu tek başlıdır genelde statü yüksek mezarın önünde olur, mezar ejderhanın arkasında ejderha karşıya bakar vaziyettedir.


  Ağzı açık ateş fışkırtan ejderha çok büyük kudrete sahiptir, bunun mezarı ana kayaya oyulmuş kaya mezardır genelde çok odalı kaya mezar çıkar, esas mal ilk odadadır ilk oda ana oda olup diğerleri piç mezar yani daha statü düşük olanların mezarlarıdır.


  Ejderha en güçlü müttefik olarak kabul edilmiş yüklü miktardaki gömülerin başına olur. üst yönetime ait gömünün habercisidir. dili dışarıda ejderhanın meblağı çok yakında olup ejderha başı varsa meblağ biraz uzaktadır, dere içindeki ejderhaların gömüsü dere suyu çekilmeden alınmaz kışın akar yazın kurur dereler ejderha gömüleri için uygundur.

  -ejderha-define-isaretijpg


  Ejderha İşareti Diğer Anlamı: Gömü işareti olarak sıkça kullanılmamıştır. Tarihte ki uygarlıkların tanrı olarak taptığı bir sembol olarak-da kullanılmıştır. Bazı uygarlıklarda ejderhayı duvar,mağara süslemelerinde kullanmışlardır. Gömü işareti olarak kullanılan ejderha işaretleri genellikle çizim değil kabartma olarak yapılmıştır. Kuvvetli ve tehlikeli bir hayvan olduğu için, gömüsü büyüktür, işçiliği çok zordur ve tehlikeler içermektedir. Araştırmalarımızda ejderha işaretinin bulunduğu alanlarda, ağzı kapatılmış mağaralar ve mağaraların dar tünelleri tespit edilmiştir. Ejderha işaretleri birkaç tünel-ide ifade edebilir.


  Ejderha Define İşareti Devamı


  Ejderha en güçlü müttefik olarak kabul edilmiş yüklü miktardaki gömülerin başına her daim ejderha işareti resmedilmiştir. üst yönetime ait gömünün habercisidir dili dışarıda ejderhanın meblağı çok yakında olup ejderha başı varsa meblağ biraz uzaktadır, dere içindeki ejderhaların gömüsü dere suyu çekilmeden alınmaz kışın akar yazın kurur dereler ejderha gömüleri için uygundur.


  Ejderha İşareti: Gömü işareti olarak sıkça kullanılmamıştır. Tarihte ki uygarlıkların tanrı olarak taptığı bir sembol olarak-da kullanılmıştır. Bazı uygarlıklarda ejderhayı duvar,mağara süslemelerinde kullanmışlardır. Gömü işareti olarak kullanılan ejderha işaretleri genellikle çizim değil kabartma olarak yapılmıştır. Kuvvetli ve tehlikeli bir hayvan olduğu için, gömüsü büyüktür, işçiliği çok zordur ve tehlikeler içermektedir. Araştırmalarımızda ejderha işaretinin bulunduğu alanlarda, ağzı kapatılmış mağaralar ve mağaraların dar tünelleri tespit edilmiştir. Ejderha işaretleri birkaç tünel-ide ifade edebilir.


  Ejderha Ayak İzi;


  Bu işaretten 3 adet olmalı 3. olan son noktadır mal buradadır. dikkat edin en büyük olan 1. işarettir 2. biraz daha küçük 3. en küçük olandır 2 izi bulduğunuzda hangisinin 1 yada 2 onu anlarsınız. eğer ejderha işareti bulursanız çevrede izlerini arayın; bu timsah, kertenkele ve yılanlar içinde geçerlidir, çünkü ejderha bir çok hayvanı bünyesinde barındırma özelliğine sahiptir.

  -kabartma-ejderha-ayak-izijpg

  Diğer görüş: Ejderha hangi hayvana benzetilerek resmedilmiş ise anlam ona göre değişir; gördüğünüz timsah tipi ejderha yada yılan tipi ejderha ise çözüm ona göre yapılmalıdır; şunu unutmayın; her ejderha mutlaka suyla ilgilidir; ejderha ayak izlerini takip edin mutlaka suya varırsınız; işte burası bizim bölgemizdir.


  Ejderha İşareti Güç , cesaret ve metaneti simgeler. Ejderha ayak izi işaretleri ise Diğer işaretlerle karıştırıldığı için defineci arkadaşların fazla bilgisinin olmadığı işaretler arasındadır. bölge kil topraktan oluşmuş veyada volkanik patlamalar sonucu oluşan kayalar değilse resimde görünen işaretler net bir ejder ayak izi işaretidir. bu işaretler tavuk ayak izine benzer tarafı olsada farkı 3 parmaklı olmasıdır, 3 parmaklı ve kalın belirgin bir işarettir. ejderha işaretlerine yakın yerlerde olur 3 tanedir, bulduğunuz ejderha işaretinin yardımcı işaretleridir; hangi yöne gideceğinizi ayak izi işaretleri belirler. bu 3 ayak izi birbirlerine yakın bazende çok uzak olabilir, diğer ayak izini bulabilmeniz için kayalardan uzak açık alana gitmeniz daha mantıklıdır.

  -oyma-ejderha-ayak-izijpg


  Elderha ayağı bazı kesimler tarafından tavuk ayağı ile karıştırılır. Halbuki ejderha geniş kanallıdır tavuk ince kanallıdır. tasarım olarak birbirine benzer; aralarındaki en belirgin fark biri diğerine göre belirgin şekilde kalın ve derin olur. üstelik daha büyüktür.


  yön olarak genelde uzun parmak tarafında araştırma yapılmalıdır. ve en önemlisi hangi parmak önünde küçük delik varsa yön orasıdır.


  Timsah define İşareti


  Timsah varsa para sudadır kışın çağlayan yazın kuruyan derelere bakın parayı bulursunuz.


  Diğer: Timsah ile ejderha birbirine benzerlik gösterir kertenkelede aynıdır ama ejderha timsah birbirine daha yakındır. bunlar mitolojik hayvanlardır. mitolojide en güçlü sayılan yaratıklardır, bunların olduğu yerde akla hayale sığmayacak para vardır ejderha ateşi, timsah suyu temsiz eder, timsahın parası kendinde saklı olabilir yada ağzında.

  -timsah-define-isaretijpg

  Diğer görüş: Timsahın ağzı açıksa parası içindedir, kapalıysa muhtemelen dereye bakar vaziyettedir inin para derede.


  Diğer anlamı: Eşkiyaların kullanmadığı işarettir genelde mısır ve yunanlılar bolca kullanır bazı şehirler kutsal kabul ederken bazıları etmez.


  Diğer anlamı: Timsah işareti liderlik vasfı taşıyan başarılı kişilere tasvir edilirdi, güçlü, sessiz, kurnaz ve korkusuz olan kişilere..


  Arazide bir Timsah işareti ile karşılaşırsanız dikkate alınması gereken bazı anahtar kelimeler şunlardır


  Korku, Zaman, Büyü, Onur, Hızlandırmak, Gizlilik, Kuvvet, İçgüdü, Kurnaz, Yiğitlik, Verim, Esneklik, Güneş enerjisi, Doğum oluşturma, Güvenilebilirlik, Yıkılmazlık, Duygusal derinliği, Antik / Primal, güç.


  Bu anahtar kelimelerden yola çıkarak yardımcı işaretler elde edebilir ve işarete ait emareye ulaşılabilir.


  Kertenkele Define İşareti


  Definecilikte kertenkele işareti: Para derenin içindedir kışın akar yazın kurur dereler ideal yerlerdir, definesi tuzaklı dır; malda zehir vardır çıkarılan altınlar çıplak elle elleşmemelidir mutlaka eldiven kullanılmalı ve maske takılmalıdır. Diğer görüş: Bu işaretin başlı başına vücut ve kafa koordinasyonu olup vücut dili bizler malın direk yerini verir bundan kuşkunuz olmasın dikkat edilecek husus baş ve kuyruktur.oyma ve kabartma olarak ikiye ayrılır.ama ağırlık olarak kabartmalar ön plandadır.bazı kabartma kertenkele figürlerinin kafasından müjdesinin alındığı olmuştur.

  -keertenkele-define-isaretijpg


  Müjdesi tek paradır.


  Genel olarak kertenkelede dikkat edilmesi gereken hususlar. eğer ki kertenkelenin başı sağa yahut sola kıvrık ise kertenkelenin bakış istikameti ve tam sağı arasında kalan yanı 90 derecelik bir açı içerisindedir.Malı yerde yuvarlağımsı bir kaya olacaktır.ve sırıtkan bir kayadır.hatta bu kayanın altı çok iyi beslenmiş taşlarla muhafaza edilmiştir.ve bu işaret yamaçta olur.tam hedef burası olmakla beraber işçiliği son derece ağırdır.sırf dolgu kaya çıkacaktır.gerçek bir çözümdür.


  Kanatlı, dikenli kuyruklu, derisi pullu, ağzından ateş saçan dev kertenkele. hepsinin anlamı farklıdır.


  Ejderha ve kertenkele aynı familya gurubundadır, Kuyruklu, derisi pullu, ağzından ateş saçan dev kertenkele ejderhadır, daha küçükleri kertenkeledir, bazı ejderhalar küçük tasvir edilir kertenkeleye benzer fakat ejderhadır, timsah bunlara benzerlik göstersede biraz daha farklıdır.


  Kertenkele Anlamı: Para derenin içindedir kışın akar yazın kurur dereler ideal yerlerdir, definesi tuzaklı dır; malda zehir vardır çıkarılan altınlar çıplak elle elleşmemelidir mutlaka eldiven kullanılmalı ve maske takılmalıdır. Diğer görüş: Bu işaretin başlı başına vücut ve kafa koordinasyonu olup vücut dili bizler malın direk yerini verir bundan kuşkunuz olmasın dikkat edilecek husus baş ve kuyruktur.oyma ve kabartma olarak ikiye ayrılır.ama ağırlık olarak kabartmalar ön plandadır.bazı kabartma kertenkele figürlerinin kafasından müjdesinin alındığı olmuştur.


 

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş