1. #1
  KtS* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  DogacıyıZ
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  78
  Tecrübe Puanı
  19
  Rep Derecesi: **

  İşaretler ve Semboller

  Yılan Sembolü
  Yılan, her dinde yaşamsal değişimi sembolize eder.Yüksek zenginliklerinin koruyucularıdırlar. Yılan bilgidir, güçtür, uyanıklılıktır ve aynı zamanda kurnazlıktır; karanlık, kötülüktür. Hem hayat, hem de ölümdür, hem ışık hem karanlık, iyi ve kötü, bilgelik ve zehir, koruyucu ve yok edicidir.Ölümle ilgilidir.Suların güçlerinin yöneticileridir, suları kuşatanlardır ve hem suları sınırlayanlar, hem de su getirenlerdir. Ölümün sularını geçen ölülerin tüm büyülerinde onlardan yardım istenir ve yılan işaretinin olduğu yerde olmazsa olmazı nehir,dere,şelale gibi su kaynağıdır.Suyun olmadığı yerde bulunursa geçerli olmaz doğal şekildir uğraşmayın.

  çöreklenmiş Yılan

  Çöreklenmiş yılan ise özel bir öneme sahiptir devrilik arzeden işlemlerle ilişkilendirilir,birbiri ardınca gelen buharlaşma ve yoğunlaşma anlamına gelir malın olduğu yerde buharlı zehir vardır yani kırık yer fayından gelen buhar ihtiva eden yerlere koymuşlardır.

  Elma Sembolü
  Elmanın doğu ve batı tarafında birer mezar var anlamına gelir.Mezarlar sıklıkla bayan olduğu işaretidir, 20-25 mt ilerisinde olur ve girişleri arka kısımlarında olur.

  Bir İşaretinin Anlamı
  İsim: s355.jpg
Görüntüleme: 1087
Büyüklük: 2.4 KB (Kilobyte)
  Bir sembolü, birlik kavramlarını ifade eder. Bunun yanında merkez ile bağlantılı olduğu ve ayrıca birin bölünemez olduğu bilgisi de vardır. Bir sembolü çokluluğu ve dik duran anlamında olur yani yer altı yada zeminlerde olmaz,yüksek yerde bulunma anlamındadır.Bulunduğu yerin arkasında mezar yada gömüyü işaret eder.

  Kartal İşareti
  Pek çok gelenekte kutsal bir yeri olan kartal sembolü, genellikle yükselmeyle, güneş, ateş, ışık ile ilişkilendirilir. Kartal kötülüğün düşmanı olarak kabul edilir, dolayısıyla kötülükle mücadelenin de sembolü olarak ortaya çıkmaktadır.
  Kartal, çok yükseklere çıkabilen ve buna rağmen yeryüzündeki her şeyi bütün detaylarıyla görebilen yüksekliği ifade anlamındadır.Yüksek yerlere işlenir kartalın baktığı yerde mutlaka Yüksek İdare Mekanizması insanlarının mezarı vardır.
  Gün ortasında en çok ışık alan yerde saklama yapılmıştır.

  El Sembolü
  El sembolü pek çok anlama sahiptir ve ayrıca negatif veya pozitif kutupları da içerebilir. El ile temas Büyülü Dokunuşu sembolize eder.Kutsamayı ve bir kişinin ya da yüksek bir varlığın kendi gücünü sembolize eder.El, kötülüğü ve belayı kovar Ayrıca, Kutsanmış olan nesnelere kutsanmamış kişilerin çıplak elle dokunmamaları gerektiği ifade eder anlayacağınız gibi bulunduğu yerde zehirli toz serpiştirilmiştir.
  Baş, orta ve işaret parmağı açık, diğerleri kapalı ise bu Tanrı şahidim olsun ki anlamına gelen bir yemindi.Elin bulunduğu alan iyice araştırılmalı aranılan yer mutlaka 25 metreyi geçmeyen bir mesafededir ve yeraltın da olur ve uzun tünelli bir yerdir.Tünelin ağzı en az 5-6 metre kadar dolgu ile kapatılmıştır.

  Fi İşareti
  İsim: Phi-300x199.png
Görüntüleme: 2469
Büyüklük: 6.0 KB (Kilobyte)
  Latince kökenli bir kelime olan “phosphoros”un anlamı “ışığı getiren” ya da “sabahyıldızı” demektir ve Bu kelime Venüs’ün de diğer adıdır.Kelimenin Yunanca’daki karşılığını “fi” harfidir.
  Demir veya erkek sembolü olarak kullanılır.Mezar yakınlarında bulunursa doğu kısımlarını araştırın.

  Hilal Sembolü
  Ortaya çıkmak, parlamak, Ay’ın kavuşum öncesi ve sonrasında yeryüzünden uçları sivri ince bir yay gibi görünen şeklinin adıdır. Hilal çok eski zamanlardan beri kutsal sembollerden biridir. Hilal, her şeyden önce, değişimin, dönüşümün, doğumun ve yeniden doğuşun sembolüdür.Gümüş hilalle simgelenir.
  Hilal işareti tek başına olmaz kendinden daha küçük yapılmış başka bir motif ile desteklenir ve mesafe yi 2.motif işaret verir.Mutlaka 2.işareti araştırın doğru noktaya ulaştıran bu işarettir.

  İchthys (Balık) Sembolü

  İchthys (ichtys, icthys ya da ikhthus), Yunanca "balık" anlamına gelen kelimedir.
  Balık dış görünüşü bakımından, genellikle iki yayın birleşmiş biçimini oluşturan baş ve gövdesine, hareketinde en önemli etken olan kuyruğun eklenmesiyle, üç kısımdan oluşan bir canlıdır. Sembolizmde kullanılmasını sağlayan en önemli özelliği, esir ve tesiri simgeleyen bir akışkan olan suda yol alabilmesidir. Bu ortamda, kara hayvanları gibi yalnızca bir düzlem üzerinde hareket etmez, dikey olarak yukarı aşağı hareketlerde yapabilir. Yani her yönde yol alabilir. Balıklar çok yumurta yaparlar. Gruplar halinde yaşayan bazı balıklar, dış bir etki karşısında kütlesel yani ortak tepki verirler. Balık sembolü bazen tek başına bazen de bir ırmakta, bazen sıçrarken, bir gemiyle, avlanırken veya başka sembollerin eşliğinde tasvir edilirler. İbranice ve Arapçada balık ve balina anlamına gelen bir sözcük nün dür. Kimilerine göre vaktiyle '' yunus '' anlamına da gelen bu sözcük, aynı zamanda Arap alfabesinde yarım daire ya da hilal biçimindeki bir yaydan oluşan harfin adıdır.
  Balık dış görünüşü bakımından, genellikle iki yayın birleşmiş biçimini oluşturan baş ve gövdesine, hareketinde en önemli etken olan kuyruğun eklenmesiyle, üç kısımdan oluşan bir canlıdır.  Konu KtS* tarafından (15.05.15 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  bradhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Engellendi
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  523
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  Harıkasın Devam )))
  wanted.07, zaz12 Bunu beğendi

 3. #3
  Kristof34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  DogacıyıZ
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  5.886
  Tecrübe Puanı
  125
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Evet paylasımlar fevkalade emeğine sağlık.
  Bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş