1. #1
  KÖNİG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Administrator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  269
  Tecrübe Puanı
  10
  Rep Derecesi: **

  Eminağa hazinesine ait belgeler, Bulgaristan

  Край Симеоновград са останките на древната крепост Констанция. Тя се намира на възвишението Хисаря. Тук ясно личат яки зидове, дебели около три метра. Входът на крепостта е от север. При разкопки на крепостта са намерени подземни тунели с разклонения. Легенда разказва, че тук е била резиденцията на последните римски императори. В подземията на крепостта те криели своите богатства. Когато варварите нахлули, крепостта известно време устояла. Тук се събрали всички ценности от провинцията, но не след дълго крепостта паднала. Римляните избягали, а съкровищата останали в подземията на крепостта.


  Constantia antik kale kalıntıları yakın Simeonovgrad. Bu Hisar tepesinde yer alır. Burada duvarlar, yaklaşık üç metre kalınlıkta açıkça görülebilir yaka vardır. Bu giriş kuzey değil. Kalenin kazılarda yeraltı tünelleri dallanma bulundu. Efsane burada son Roma imparatorlarının ikamet olduğunu söyler. Kalenin zindan olarak, onların hazinelerini sakladı. Barbarlar istila ettiğinde kale bir süre dayanmış. Burada kırsal tüm değerli toplanan, ancak kale düştü kısa bir süre sonra vardır. Romalılar kaçtı ve kale zindanlarında diğer hazineler

  başka bir kaynak

  Emin Ağa Definesi ( 1831 )  Emin Ağa Topladığı En büyük definenin osmanlı kuvvetlerinin eline geçmemesi için Eşkiya başlarını topladı. Hasköy - Filibe - Rodop civarından toplanan eşkiya başlarının isimleri şunlardır.

  Emin Ağa - Güller - Valko - Ride - Ahmed Ağa - Hesein - Hyuskyu - Raşhid - Gyundyuz Ali Osman - Bekir - Uzun Milko - Humair İdriz - Dimitur Karagatla - Mümin Kudukuzlu - Ahzhem Mustafa - Kara Ali - Kara Welle - Hudulu George - Uzun Karagöz Mitre - Tatar Halil - Paşa Molla Mustafa Ali Garib ve Kayıtları tutmak için Pop Martin.

  Bu mekana diri ölülerin mekanı denir. Yaz aylarında dahi soğuk bir yerdir. 35 metrelik bir şelale yukardan düşer suyu savrulur. buranın önü düz çayırdır. Öğlen saati kayaların gölgesi bu çayıra vurur. İnsan saçı gibi gölgesi görünür. Bir büyük haç bu çayırın bitiminedir. Önünde düz bir sedir kaya vardır. Üzerinde bir adam resmi tek bacaklıdır. Adamın sağ kolu sol kolundan kısadır. Önünde bir ufak pınar olup su içmek için iki diz üzerine çökmek gerekir. Yol bu taşın önünden geçer 3 e ayrılır. İlk yol güneyden kuzeye gider İkinci yol ise batıdan doğuya gider 3 cü ayrı bir yol ise batıdan kuzeye doğru devam eder. Bir dirsek yapar. SBurda dirseğin doğusunda bir mezar vardır sarı kum taşından taşı vardır. İçinde 3 kişinin kemikleri ve onun altında ise bu bölgenin bir krokisi vardır. Plakadan sonra yarım metre daha kazarsanız bir kapak taşa gelirsiniz bu taşın altında 3 basamak merdivenle inilir yana girilir bir basamak daha inilir. Burası mahsendir. 37 okkalık bir mebla para bu kişilerin parasıdır. Burada ayrı bir yerde bir dikme taş daha vardır. Bu sahte mezar olup bu mezar taşının altında da bir deri çatna içinde 23 okka para vardır. Bu taşa geldiğimizde sırtımızı taşın yazılı yüzüne verip geri dönersek tam güneyde 2 ağaç görürüz. Bir birinin aynısıdır. Ağaçlar sarmaşıklıdır. Bu ağaçlara gelip doğuya dönersek boş mezarı görürüz. Bu mezarın güney tarafını 5 metre kazarsak 17 okkalık az bir para ile diğer paraların yerini gösterir krokiyi buluruz. Bu kroki sizi kazan kayasına götürür. Bu taşın altı mühürlü kapalı mağaradır.Büyük definelerimizden biri burdadır. Yanlız bu kroki işlemlidir. Kroki ve yanındaki anahtarını karanlık bir yerde bırakın güneşe çıkarmayın karanlıkta parlayacaktır. Krokinin üzeri siyah bir bezle kaplıdır. Karanlıkta açtığınızda parlar okunur. Pop martin tarafından yazılmıştır.

  Buradaki kazan kayasının boyu 70 metredir. Bir diğer adı kaş veya kuş kayasıdır. Üstünde 3 tane koltuk taşı sarmaşıklıdır. Güneyinden çıkılır. ortasında kırmızı bir taşla tıkanmış bir yer vardır etrafı beyaz taşlarla doldurulmuştur. Mağaradır mağara önünde ufak bir tepe vardır.Buraya parayı taşıyan peçenek ve tatarların birbirine bağlı cesetleri bu tepenin altındadır. Bu işlemleri gören bir keçi çobanında gözlerini oydular ve dilini kestiler. 21 Çanta dolusu para bu mağaradadır. Mağaranın önü duvar örmedir.

  BEYHAN Bunu beğendi

 2. #2
  KORKUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Operatör
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  2.049
  Tecrübe Puanı
  50
  Rep Derecesi: **
  • brucekyn türkçe çeviri yaprmısnız bunu

 3. #3
  TayyaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yeni üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  4
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  peki bu emin ağa defiensini nasıl bulacaz fikri olan varmı

 4. #4
  MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  8.542
  Tecrübe Puanı
  126
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  bu konu nedir anlamadım. daha doğrusu emin ağanın definesi var'mı belli değil..

 5. #5
  kaan5557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Operatör
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  2.484
  Tecrübe Puanı
  69
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Bir Eminağa eksikdi oda oldu........biz hangisiyle başa çıkacaz birtanesini bile tam çözememişken..

 6. #6
  maceracı1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yeni üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  9
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  dedektör teknolojisini iha lara yükleyip havadan keşif yapak lazım böylece bir günde yüzlerce kilometrekarelik bir alan taranabilir hatta altın haritası dahi çıkarılabilir benim bunla ilgili projem var bakalım bitirebilirsem ki çok zor hep beraber faydalanırız

 7. #7
  MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  8.542
  Tecrübe Puanı
  126
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  ben bu kaleyi bulmuştum ama şimdi hatırlayamadım. hatırladığım bişey var oda kalenin bulgaristan da olması

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş