1. #1
  MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  8.542
  Tecrübe Puanı
  126
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **

  Ünlü Yazarın Kaleminden, Volçan Voyvoda

  Dikkatle okuyun bu yazı 1900 yılından kısa bir süre sonra yazıldı. dönemin ünlü yazarı tarafından kaleme alınan bu yazı bulgar sitelerinde yayına sürüldü. volçan severlerin okuması gerekli. çeviri yaptım cümleler devrik ama idare eder. konuda dikkatimi çeken önemli noktalar volçan paralarının çoğunun mağaralarda saklı olması. birde pop martin en yakın arkadaşıymış. Valchan 18 yaşında iken uzun boylu, uzun siyah saçlı, hafif bıyıklı, güvercin gözlü ve iri yarı olduğunu belirtilmiş.  Önemli:
  Herhangi bir güvenilir belgesel kaynaklardan kaydedilmez anlatılan karakterler ve olaylar için. King George Ayanov / "Malko Tırnovo ve varoşlarda" 1939 / Goro ve Gorov / "Istranca folklor" BAS 1983 - aşağıda okuyacaksınız Herşey Vatan Istranca en ünlü tarafından toplanan sözlü efsanelere dayanmaktadır / Bugünün tarihi açıklandı Rus-Türk Savaşı, başlatmak için - 1877 24 Nisan (12 Nisan Doçent), büyük bir Bulgar Rus İmparatoru yakında sunulacak olan altın ton onlarca, söz trenler ile savaş. Paranın bir kısmı ". Kliment Ohridski" Sofya Üniversitesi inşaat için kullanılan  , aynı zamanda onun Türkiye ile bir savaş başlatmak için istediğiniz, Çar elçiler gönderdi kaydediliyor ve tüm murabe ödemek oldu askerlerin maaşları, dul ve çocuk ve mühimmat Soldati için emeklilik. Ne yazık ki, Rus Çarı (ancak ona bir heyet gönderdi) bir savaş başlatmak için tutulmamış. Valchan reisi atfedilen bir başka özelliği ise, Türk beyleri hazineleri sadece olduğunu, ancak eski Roma ve Trakya hazineleri olduğunu.Ama tek bir amaç için tüm oldu - Bulgaristan kurtuluş olmak. (Onları tamamen geçti) birçok genç dağıtılmasından sonra eğitimli insanlar olmak için yurtdışına okumaya gönderdi. Birçok ve Bulgaristan'da Valchan kabile reisinin adı ile ilişkili yerlerde. O Braila öldü, onun en yakın arkadaşı ve işbirlikçi Martin Pop yaşamaya gitti ...


  CHIEFTAIN VALCHAN kuşkusuz en ünlü Bulgar isyancıların biridir. Onun adı Bulgaristan'ın kuzeyindeki yerlerde Istranca ve Sakar ama, Orta ve Doğu Balkan Dağları'nın ve hatta sadece bilinir. O eski Osmanlı İmparatorluğu'nun Avrupa kısmında zayıflayan merkezi otorite ve kaos sırasında, 18. yüzyıl sonları ve 19. yüzyıl başlarında yaşamış. Bu çalkantılı yıllarda asi dezavantajlı Bulgarlar aynı zamanda gruplar tarafından oluşturulan müfrezeler ve haydutlar sadece ordularını Kırcaali roamed yolunda perişan şeyi. Bu karışımı muhtemelen Valchan ve Chieftain şirket oldu.Efsaneler bu Istranca bağımsız bir bölge oluşturmak için organize bir hareket oluşturmak için hazineleri kazanıyor söylüyorlar. Bu zamana kadar böyle bir fikir bazı başlangıçlar vardı, ama neredeyse önde gelen nedeni olmuştur - ama G. zamanRakovsky yarım yüzyılı aşkın bıraktı.  Marincho Bimbalov

  Nerede? Yavrusu doğdu


  Istranca içinde şüphesiz ve tam yerini 3 versiyonu vardır. 1. Şimdi Türkiye'de yaklaşık 15 km Köy Copán,. Malko Tırnovo güneydoğusunda, 2 gitti. S. Deliev, yaklaşık 5 km.Malko Tırnovo güneyinde, şimdi gitti, yeri Türkiye 3.Malko Tarnovo aynı zamanda.Zaman çeşitli efsaneler, en olası yer köy Deliev olduğunu. Ancak, aile yerleşim konusunda neredeyse hiç fark yoktur. Bilinen en eski köy Tagarev (dnesh. Vulchanovo) ve Fakia alanı ile ilişkilendirebilirsiniz. Baba Bimbelovtsi Fakia büyük bir aileden geliyor.Bimbelovtsite Momchil torunları, Birleşik Bizans ve Türk birlikleri ile bir savaşta 1345 yılında öldü. Aynı cins ve Stefan Karadja taşımaktadır.
  Diğer bir kaynağa göre: "1793 yılında 40 yıl eski Valchan Kostadin ve kardeşi dedesi Delyu gidin. Hristo Valchan Voivode rezil Istranca ve Sakar ile bağlanır. Köyde Osenovlag 1775 doğumlu - Valchan 18 yaşında, uzun boylu ve uzun siyah saçlı ve hafif bıyıklı güvercin gözlü iriyarı olduğunu ... "Bu ifadeler kolayca Valchan Voivode veya yarık Pandurski Angelov doğduğu yıl hesaplayabilirsiniz.

  Hazine korumak iddialar mağaralar, biri

  asi nasıl oldu?


  Bütün kaynaklar onun bir çoban olduğunu kabul babasının koyunlarını otlatırken edildi.Rada adlı memleketi köyden bir kız sevdi. Köy, ancak, aynı zamanda sevilen bir Türk pozisyonunun "Subash" idi. O, onun Valchan Konak denilen onu dışarı yendi ve daha Rada aramak için onu tehdit ediyor. Kendisi kaçırılan ve eşi için aldı. Valchan önceki hayatı terk etmeye karar verdi. Birkaç gençler silah edinme ve ormana çıkıp toplandı.İlk görev subasha öldürmek oldu. Bir gece ona saldırdı, onu öldürdü ve onunla Radha aldı. Kısa bir süre sonra, ancak, Radha vuruldu ve öldü hangi Türk ordularını ile kavga başladı. Türk hükümdarları karşı diğer misilleme Eğer sivillere taciz etmesine izin veren sonra.


  Birincil işgali Ancak tabur soygun sultanın hazine vardı. Valchan Sekreteri Sultan konumuna yükselmiş oldu değerli asistan Türk'ün adında Kara Emin Ağa, vardı. O Hazine ve Valchan kesişim bunların hareketi hakkında bilgi ve soydular. Ganimet çoğunluğu diğer isyancılar ile, gizli ve İstanbul ya da evlerinde köşelerinde kışlar harcanmaktadır. Efsaneye göre, Sultan yüzden yeni para-mahmudieta basılacak emretti soygun üzüntüsüne oldu. Bu yeni mahmudieta birkaç Kara Emin Ağa bulunmuştu sonra zan altında düştü ve İstanbul'a kaçtı. Daha sonra Bulgar kız kaçırma için Valchan emriyle öldürüldü.


  Valchan reisi Istranca Dağı başlangıçta hareket, daha sonra 70 Tabur geniş bir kalıcı koleksiyon Doğu Bulgaristan genelinde faaliyet başladı. O Istranca ve Sakar ve Doğu Balkan Dağları'nın popüler gelenekleri çok iyi bilinen bir rakamdır. Korkusuz asi, kendi kararlarını kararlıydı. En yakın arkadaşı onun pop Martin oldu. Onun haydutuvane ilk yıllarında bir bayraktarı olarak sonradan Stoyan berberin yerini Nikola Kara oldu. Kara Nikola İnce temel destekçisi olmuştur. 1811 yılında Valchan Bükreş, Vladimir Rakovski'nin amcası Yüzbaşı George Mamarchev (1786-1846) bir araya geldi. Rakovsky Voivode Valchan Bulgaristan devrimin "babalar" ile yakın temas içinde kalır "dedi. Babam duhovniy Chernin Nikola" ... Kara Nikola hakkında anılarında yazdı ve onların girişimler finanse dair doğrulanmamış raporlar var.


  bant Bütün niyetleri Valchan yıllardır Chieftain ve çok iyi yapılmış, o bir taş köprü Mutludere inşa masonların ödenen olduğu bilinmektedir. aynı zamanda Türkiye ile bir savaş başlatmak için istediğiniz, Çar elçiler gönderdiğini kaydedildi edildi hazırlanan Tüm murabe, askerlerin maaşları, dul ve çocuk ve mühimmat Soldati için emeklilik. Maalesef Rus Çarı (ona bir heyet göndermiş olmasına rağmen) bir savaş başlatmak üzere işe değildir ödemek.


  başka özelliği ise Chieftain Valchan atfedilebilir . Bulgaristan'ın kurtuluş olarak - o Türk beyleri tarafından sadece hazineleri, ancak eski Roma ve Trakya hazineleri olduğunu Oysa tek bir amaç olduğunu.  Chieftain Valchan Hazineleri


  Chieftain Valchan farklı yerlerde gizli hazine sayısız efsane vardır. Hayır daha az avcılar artık iki yüzyıldır vardır. Efsaneye göre gizli hazineler çoğunlukla mağaralar kullanılır.Açık bir yer olarak, isyancılar onlarla araçları inşaatçılar aldı, ama gözleri oraya götürdü. Sitenin hazırlanması, para bıraktı ve yine başladığımız yere geri gözleri. Ana gizlenme Valchan biri artık Türkiye / içinde, Karadere köyünde büyük bir mağara olan "Snezhenitsata" / ağaçlık idi. O uzun süre haydutuval - 20 yıldır. Kimse bilmiyor - arşimandriti Raphael Valchan onu eski reisi kız ve torun için Romanya'da yaşamış, ama o öldü tam olarak ne zaman öyküsünde. En taç, asa için adil ahşap / vaka ile piskopos tacı ve çapraz gömülmüş bir yer aramış ve çünkü Türklerin Valchan arasında veren şirket öldürüldü Edirne'de Yunan piskopos aşıp olarak Torunları harita ile Bulgaristan'a geldi Bir yanlış anlaşılma nedeniyle başka bir versiyonuna göre /. Onlar ve ona ne bir şey bulduk -. Anlaşılamamıştır

  değil Istranca Balkan ve nerede - Hazine Valchan hala ülkedeki birçok yerde bakarak Chieftain. 40 yıl önce keşfedilen bir söylenti var. Başka - tutuldu mağaranın tavan çöktü. Bu askeri onları ... neyse mühürlediği söylenmektedir. Böyle bir fiyat, büyük bir hazine layık bir neden ortaya çıktığında muhtemelen onu bulacaksınız. Valchan Chieftain göre, sadece Bulgaristan'ın özgürlük ve refah için toplanmıştır.


  Konu MendereS tarafından (01.01.13 Saat 19:29 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  vlatko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yeni üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  7
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  Bu dukes için merhaba menderes pop martin lukav vogvoda ben emin aha dosta stvari ima u makedonya makedonya tebrik için bir şey var mı?
  murat5164 Bunu beğendi

 3. #3
  LabarNa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  768
  Tecrübe Puanı
  20
  Rep Derecesi: **
  @vlatko Türkçenden birşey anlamadım.ama yardımcı olurlar inşallah

 4. #4
  vlatko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yeni üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  7
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  Bilmiyorum, google tercümelerini deniyorum bile

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş