1. #1
  murattırosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  3.011
  Tecrübe Puanı
  57
  Rep Derecesi: **

  Eşkıya belgesi çeviri (alıntıdır)

  Yahudi Kalesi,
  Dupni Vrah, Gubislav, Maciste Zanoge köylerinin arasındadır ettik. Nali at Kayın derenin in içinden Giderken derenin solundadır kale.Kalenin dogusunda Bir Türk ibrik oyulmuştur ettik. Burasi ÇOK Zengin Bir yerdir. Yukarıda Kalenin batısında, bir, Kurşun uzaklıkta değirmen vardir.

  Değirmenin kapısından Güneşin doğduğu YÖNE Doğru 10 Adım SONRA Bir taş var, met Taşın yan 3 adet, oluk oyulmuştur, onun Biri Bir ​​Karis büyüklüğünde tarafına. Bu 3 Adım kuzeyınde Bir değirmen kovasında 60 okka Altın VARDIR işaretin. Derenin yanindan Yol Geçer, oluk işaretinden 60 Adım uzaklıkta yoluk Kenarında Bir taş var, Üzerine Ayı Ayağı izi yaptık. Bu isaret kapaktır, Altında 300 adet Altın var. Kalenin oldugu derenin yukarısında Bir değirmen DAHA vardir.

  Batıda zavzek Koyonun Mezarı vardir. Mezarın uzerinde Bir sofra, 3 adet vardır.Sofranın Batı yönünde kaz ettik yürü 3 adim, Sarap fıçısı Içinde 150 okka Altin, 100 okka gümüş bulacaksın BALIK koma ortada Bir tabakta 3 kaşık 5 ettik çatal 3 uzerinde. 15 kişiye yeter.

  Aşağıda Iki derenin birleştiği Yerde solda Bir Kayalık var. Bir Sapel (Kilise) var isareti. Isareti Mağara açılacak, kır. Mağarada isaret var, 7 kisi Horo oynuyorlar. Bunlardan Birinde demir kapının Anahtarı var. Anahtar kafasını Içinde 3 Altın para Ile Birlikte.3 oluk işaretli değirmenin üst tarafında yüksek bir kayalık var.Düz bir kayada insan eli şekli var.Bu kayayı kaldır, içeri gir.Demir kapılı mağara burasıdır.Paralar Roma parasıdır.

  Kalenin olduğu kayınlık vadide bir su kuyusu var. Kuyunun yanında bir kayanın yan tarafında 7 delik var. Bu işaretten güneye doğra altı adım sonra boş bir alan var, 2 arşın genişlikte 3 arşın uzunlukta. Tam ortasında yarım arşın derinlikte bir şarap fıçısında 70 torba altın var.
  Kalenin girişinin tam karşısında iki küçük tepe var.

  Yan tarafta bir kayada bir oluk ve 3 delik var.Bu tepelerin altı altın dolu. Buradan aşağıda, kayınlık vadide bir değirmen var, suyu kuyudan gelir. Değirmenden kaleye doğru 15 adımda düz bir kayada ayı ayağı izi var. Bu kapaktır, altında 300 altın var.

  Yukarıdaki kale bir harman yeri büyüklüğündedir ve sadece bir yerden ulaşılır. Girişte bir kayada leğen ve ibrik var. Roma hazinesi bunların altında, engerek yılanı ile karşılaşacaksın!

  Kalenin yakınlarında 3 adet kazık var. Kalenin girşinde su çıkarttıkları iki oluk var. Değirmenin karşısında bir kayalıkta insan kafası var. Kapaktır, altında 8 okka altın var. Kafanın üst tarafında mağara var. İçinde su kaynağı var. Mağaranın önünde yeşil bir ağaç var. İki derenin birleştiği yerde büyük derenin orda bir kazık ve bir kuyu var. Bu kazık (yığma demek istiyor belki) altın dolu.

  Gabrovo dan çık batıya doğru git. Burmalı kayalar ordadır. Bu kayalarda büyük bir delik göreceksin. Girebilmek için köprü yapmalısın. Açık üç delik var.Bu deliklerden birine kızlar bakar. Bunları gördüğünde kızlarla delikler arasına bakmalısın. Taş yığını var, üzerinde de siyah bir taş. Taşların altında büyük bir plaka taş var.

  İki kişi zor kaldırır. İlk girdiğinde zor yürürsün, sonra kolaylaşır. Ordan 150 adım say ve sola dön. Duvarda küçük bir raf var. Rafın altında murç ile kazınmış tavuk ve ok var. Ok yönünde ilerle. Küçük içi su dolu bir kuyu var. Suyu akar. Elini içine sok, pirinç bir halka yakalayacaksın. Kendine doğru çek, bir kaya düşecek. Kayadan sonra büyük bir bataklık göreceksin. Bu bataklıkta bir merdiven var. Bu merdiven önce aşağıya indirir, sonra çıkartır.

  Su çok soğuktur. Girdiğinde çok büyük bir hazine göreceksin.Altın resım ve kitaplar duvarda sıralıdır. Meşin torbalar içerisinde çok sayıda altın vardır. Bu bahsedeceğim yer çok zor bulunur. Bu nedenle alçakta 9 basamak aramalısın. Basamak doğaldır. Oradan iki pirinç halka yanına ineceksin.Halkaların arasında dur, aşağıya bak. Bir göl göreceksin. Bu, göl değil kaynaktır. Halkalardan 50 adımda bir oturak yaptık. Kapalıdır. Oradan doğuya bakacaksın.
  Orada bir taş yığını olacak. Taşa oyulmuş, yığını nişan alan bir silah göreceksin.Üstünde küçük bir haç olan bir taş var. Şimdi, taş plağı bul. Kaldırdığında merdivenlerden aşağıya in. Aşağıda altın tezgahta dokuyan altından bir kız göreceksin. Sakın yaklaşma, orada dur. Sol tarafında bir kol var, iki elle aşağıya indir. Delik açılacak.Aşıda büyük bir su var. Kenarından dolaş içeriye gir. Bir silah var. Ağzından 7 bakır tel geçer.

  Bu teller 7 ayrı tuzak içindir. Şimdi dışarıya çık, yukarıdaki açıklık alana git. Sağ taraftaki dar patikadan git. Kilise yukarıdadır. 40 arşın uzun, 18 arşın genişliğindedir. Girişte, sunağın önünde beyaz mermer taş var. Altı mağaradır. Büyük bir mahzendir.

  Pek çok kattan geçilerek en alta inilir. Üst katlarda manastırın gereçleri var, altta hazine. Aşağıdan kolay girilir ancak çıkılamaz. Burada 3 büyük kandil, büyük altın haç, kandil, kadeh, çeşitli giysiler ve pekçok başka objeler var

  hakimiyet ALLAH (cc)'ındır.
  40lar, ekran1976, Nihat k, smiray Bunu beğendi

 2. #2
  smiray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yeni üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  6
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  Orıjınal belgeyide görebilirmiyiz..

 3. #3
  murattırosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  3.011
  Tecrübe Puanı
  57
  Rep Derecesi: **
  Alıntıdır diye belirttim usdam bende böylece aldım
  hakimiyet ALLAH (cc)'ındır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş