Sayfa 8/11 İlk ... 34567891011 Son
 1. #71
  Wazgecilmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Oct 2016
  Mesajlar
  287
  Tecrübe Puanı
  8
  Rep Derecesi: **
  Alın size kurt tepe diğerlerine göz atmadımİsim: tara0003.jpg
Görüntüleme: 764
Büyüklük: 1.18 MB (Megabyte)İsim: tara0002.jpg
Görüntüleme: 704
Büyüklük: 1.10 MB (Megabyte)İsim: tara0001.jpg
Görüntüleme: 640
Büyüklük: 1.28 MB (Megabyte)
  Amisos (07.02.17), Güllübahçe (10.01.17), kabakburgiba (11.02.17), karadağğlı (10.02.17) Bunu beğendi

 2. #72
  mendaxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Jul 2014
  Mesajlar
  465
  Tecrübe Puanı
  19
  Rep Derecesi: **
  bu yerlerin hepsi bulunmustur ve devletin elindedir akdeniz de nokta

 3. #73
  mayhem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Co Admin
  Durumu
  Çevrimiçi

  Üyelik tarihi
  Oct 2015
  Mesajlar
  2.704
  Tecrübe Puanı
  37
  Rep Derecesi: **
  1- Bursanın doğusunda merkezi Kebir ( Kestel ) köyü merkez oluk pınarı mevkinde araları ( 500 ) adım merkez işaretlerden merkez kayanın üzerinde birer daire.


  2-Hersek merkez noktamız : Karsak boğazında Mavya Köyü 8 hanelik ( tahtalı ) karşısında kıbleden çıkan sudur. Kazan derenin üstüdür. Kışın akar yazın kurur. Suyun çıktığı yerde 90 okkalık kantar. Yanındaki su kaynak derenin topladığı kaynaktır. Burada harman gibi düzlük Hersek ( Karsak ) karşısında acı deresinin sağında karatepede 4 köşeli delikli tekne doğu ucu kırıktır. 18 adım doğu kıblesinde domuz kabartma 18basamak ile içine inilir. Sol tarafta tekkelinin yatak mağarası kızlı mağara yüksekte olup üzerinde koltuk taşı oturduğunuzda karşı sağ omuz önünde ( Abiliyont Miryan Manastırı ) gelir. Etrafta başka bina yoktur. Mağara zirvesindedir. Mağara bir kişi yatacak kadardır. Mağaranın karşı duvarında ( bakraçlı kız kabartma ) karatepede belli mesafelerde 3 taş yığını bir aradaki düz taşın üzerine oturulduğunda deniz ile göl görülür açık havada ayasofya görülür. Buradan çıkan iki sudan birisi Harami dereye dökülür ve şeytan deresi ile birleşerek kapıkayaya iner buraya inerken başta Pop Martin Woyvoda değirmeni ana kayadan oyulmuştur. 7 basamak ile oluk taşına çıkılır. 2 basamak ile içine girilir. Değirmenin üzerinde 26 adımda bir tepecik vardır. Buranda 32 adım üst tarafta ikinci tepecik değirmenin 40 adım alt tarafında yontma bir kayada iki güneş resmi bir birine üç adım mesafede Karatepede bir topal geyik peşinde yavruları.


  3- Bursanın kuzey batısında 4 saat 20 dakika Kovalı bal kayası üzerinde çeşitli delikler vardır. Doğusunda yılan ve havuzlu mağara ( 78 bin tartı ) balkayaya deveciler hanı Süleyman pınarı ak köprü Göksu deresinde merkez Akköprüsüne güney doğuda sol tarafa Karaköse Köyünün alt tarafında Hüseyin pınarı. Bu pınara 4 yerden su gelir kuvvetlenir. Deveciler hem ak köprüye 340 adım onbeş dakika


  4-؆Göksuyun solunda aktaş mevkiinde Bizans sarayının karşısında kilitli kayaya burada yerden on adım oyma su kanalı sağ arkasında baklaya onun sağında kudret deresinin sağında ağzında suyu döküyor. Karıştığı yerde sağ omuz yönünde sivri kayalar. Mağara içinde 3 basamakla inilir. İçindeki 12 adım mesafede kemerin sağında bir papaz üstünde çiçekli put birde kız elinde gül. Buradan içeriye 7 basamakla inilir. Burası kızlı mağara İnegöl Yenişehir arasında.


  5- Bursanın doğusunda Göksu deresi köprüyü geçince Bağdat yolu yoldan 100 adım Papaz Anderey değirmeni onun yüz adım üstünde kayada iki öküz kafası.


  6- Bursadan doğuda iki dereden sonra üçüncü dereyi geçince Cumalıkızık köyü buradan ulu boğazın içinde yontma kayalardan kapıkaya var. Yontulmuş yerde bir kılıç ile bir kız resmi normal ebatta meydanda kapı kayadan devamlı ileride karşıda göz gibi delikler. 7 basamakla çıkılınca içerisi genişler. Ağzı kemer şeklindedir. İçinde 32 koltuk yolun devamında iki taş koltuk.


  7-İnegöl – Domaniç Hami dağından tepede eski bir Bizans sarayı buradan yeşildağa geçilir. Gmeliğe5 saat Armutluya 3 saat Kocadere köyüne 4 buçuk saat. Hayriye köyü manolun değirmeni ana kayadan oymadır. Karanlık dere değirmenin sağ duvarında 1 el ve 1 ayak yarım adam resmi adam resminin önünde siyah taş 1 put.


  8- Yalova ada üstü semti üç kuyular iki sarnıç taştan çevrilmiş horasanlı set duvar yerli kayada 3 basamak merdiven sarnıcın doğu kısmında kalır.


  9- Pamucak – Derbent Kanyeri ( İznik ) Pamucağın batı kıblesi hora tepesi üzerinde çevrili bir duvarla sarılı düz harman yeri sadece batında girilir. 41 adet taşın uçları görülür. Kuzey tarafında ana kayada 1 oturak oturduğumuz zaman tam karşımız mal kaya yönümüz deniz. Arkamız Beypınarı. Bu pınardan bir saat oniki Dakka kıblede 40 at bağlanan mağara. Buradan 2 buçuk saat mesafede kara tepe maş tepe ile karşı karşıya. Maltepenin üzerinde tarihi karakol horasan duvarlı. Bu yer Cenevizlilerden kalmadır. Buradan batıya 22 dakika balkayası. Malkayanın göl tarafında iki göz delik. Bu gözlerin baktığı yönde 3 basamak ile girilen mağara içeri girerken kolunun bir tanesi ıslanır diğeri ıslanmaz 1 basamak görülür. 2 basamak su içerisindedir. Bunları gördükten sonra 6 basamak daha vardır. Buranda malkayaya fırın mağaraya 25 itriyat arabasına gidilir.


  10- Boyalı çiniye şelaleleri altı kulaç yukarıdan çıktığı yer bir mağaradır. Tarihi çınar izniğin doğusunda mağaraya girerken omzunla iter çıkarken çeker kapatırız. İçeride çok cesetler vardır. Taşçı ustalardır. Birinin kafası sofra üzerinde tabakta içerisi demir kapılardır.


  11- mesafede Karatepede bir topal geyik peşinde yavruları.
  pede bir topal geyik peşinde yavruları.
  eyik peşinde yavruları. değirmenin aşağısında derenin solunda topal ayı ayağı 23 adım karşısında yarık kaya onun üzerinde 7 yavrulu tavuk karşısında bir kartal uçar vaziyette ve altında iki kılıç çatalı karşısında değirmen arkının üzerinde küçükce bir mağara içinde bir çift öküzü bir çocuk yedeğinde çeker vaziyette.


  12- Buradan 55 dakika yürünürse harami deresinin şeytan dere ile birleştiği yerde uzun ali bey değirmeni 3 tarafı kayadan kesme üstüne 5 basamak ile çıkılır. 2 basamak ile içine girilir. Oluk başında bir sofra kara kayanın üzerinde bir çatal bir kaşık bir parça ekmek 1 çerkez kaması 21 baklalı zincirli çakı takip edersek sol tarafta kayada topal ayı bunu takiben bir avcı arkasında bir karaca bunların 20 adım önünde dağ taşı gibi bir taş üzerinde 6 yavrulu domuz yavrular domuzu emer. Değirmen suyunun vurduğu yerde geçerken bir haç var.


  13- Gemlik – Hersek ( Karsak) tan pop martin değirmeninden 5 saat doğuda Karağaz (Karagöl – balıklıdere buzluca başında kızlı mağara burada 39 arkadaşımızı kestiğimiz 40 katırı yuvarladığımız yerdir )


  14- Kızlı mağaradan 3 saat doğuda ak dere gemici deresi ile dökülen su mevkisinde 3 değirmen yapılmıştır. Derden 3 saat kıble yönüne gidip değirmene çıkılır burundan değirmene çıkmak mümkün değildir.


  15- Bu mevkideki mağaranın bir tanesinde bir payton vardır 2çift at koşulu dipteki atın ön sol ayağı kırık mağaranın içinde karşıda 2 kız gergef işler karşılarında oynayan ayı ayıcı def çalar çubuğu ensesinde sokulu arkasında bir kara tavşan 1 kirpi 2 karaca 2 güvercin biri yalaktan su içer biri yukarı bakar 1 daire içine pop martinin muhafızlı ile beraber resmi yapılmıştır.


  16- Buradan 10 dakika kadar aşağıda derenin sağında 12 at bağlanan 2 kaplan mağara bu mağaranın 5 dk. sol tarafında içinde tek gemi resmi olan mağara.


  17- Bu dağın kıble arkası vakıf beldesi güney yönünde Sultan baba, Şambaba türbeleri mütaakiben gelemiş kariyesi karşısında öküz iniş deresi mevkiinde 3 tepeler ve 3 kaynaklar orta tepenin dibinden Bağdat yolu geçer. Kül yığını olan tepenin birer su kaynağı buradan dereye 40 adım 1 kayada 1 topal ayı ayının baktığı yerde 10 adım önünde 40 santim iki balık ters tarafa bakarlar.


  18- Ahı dağı – avdan dağı birinde 80 rakam yazılı olan balığın baktığı tarafa 1 koltuk bunun 40 adım altında büyük bir kurtbaşı kapalıdağa bakar bu dağ üzerinden büyük bir taş düşürülmüştür.


  19- Domaniç – İnegöl dağları Hekim Ali Paşa değirmeni Doğanlar bölgesindedir. Değirmen hiç dönmemiş sahtedir. Üç tarafı ana kaya oymadır. 5 basamaklı tek bir adadır. Değirmenden 100 adımda 7 adet dikili taşlar vardır.


  20- Buradan 21 saat 28 dakika doğuda Hamiş dağı Konstantin sarayı tepenin üzerindedir buradan yeşildağa geçilir.


  21- Vezirhanı – Gölpazarı Meryem buranda 33 saat doğuda yongalık dağı kocadağ buradan karacalar köyü yönünde doğuda 3 saat Göksu köprüsü sağ 100 adımda Andrey değirmeni buradan 12 gün karadağa geçilir.


  22- Emirali adası 10 dönümlük adacıktır. Üzerinde Bizans kilisesi ve çok güzel ince bir su adanın önünde 3 cinibiz köprüsü adanın doğusunda 2 taş araları 40 adımdır. Bu taşların başlarında fincan gibi bir oyma vardır. Bu mıntıkada buna benzer taş yoktur. Uzaktan geldi gök renginde kırımdan gelen 12 tonla.


  23- Karadeniz Alaşar ( Akçakoca ) ciniviz kalesinin batısında 27 basamaklı kayanın 5 adım sağında dikili taşta 3 delik görülür.


  24- Buradan 35 saat doğuda Babadağına –Amros ( Bartın) doğuya 3 sat kertil tepesi anıta keriyelerine karşı 35 basamak ile çıkınla yılanlı mağara.


  25- Mudurnunun doğusu 3 saat 35 dakika köroğlu beldesinde Handere çırpıcı gölü ve ayağında Manuk beyin değirmeni değirmen ana kayaya oyma 7 basamak ile oluk başına çıkılır. Oluk 13 adım ana kayaya oyulmuştur.3 basamak ile değirmene girilir. Değirmenin altında 2 papaz resmi ortasında ay resmi sağ duvarda 7 yavrulu tavuk. Yavruya yılan saldırır. Tavuğun on adım önünde 1 binek taşı üzerinde bir delik kayadan aşağı 40 santim bir balık bu civarda 512 işaretimiz vardır. Uranın bir saat yıldız şimalinde karaköse köyü 25 dakika batıda Göksu bir saat kıblede kudret hamamı 4 saat doğuda dikmen tepe köyü 1.15 dakika batıda yerdem kasabası .

 4. #74
  Ibrahım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Nov 2016
  Mesajlar
  507
  Tecrübe Puanı
  20
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Deve bagırttıran kayseri nevşehir yolu arasında civcivli tavuk hamile kadın dört koyunlu çoban da bu mevkide ne yapmamız gerek şimdı
  Wazgecilmez (10.01.17) Bunu beğendi

 5. #75
  ÖMER HATTAB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  May 2016
  Mesajlar
  1.905
  Tecrübe Puanı
  27
  Rep Derecesi: **
  Alıntı Ibrahım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Deve bagırttıran kayseri nevşehir yolu arasında civcivli tavuk hamile kadın dört koyunlu çoban da bu mevkide ne yapmamız gerek şimdı
  At bir iki resim ne yapacağını söyleyelim
  Amisos (07.02.17) Bunu beğendi

 6. #76
  Ibrahım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Nov 2016
  Mesajlar
  507
  Tecrübe Puanı
  20
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  İnşallah usta kendim görmedim ama sağlam kişiden aldım bilgiyi baharın ilk işim gidip resımlemek olacak gerisi kader kısmet işi noktayı zaten koyarım bende forumdaki arkadşlarada görseli sunarız artık
  Güllübahçe (10.01.17), ÖMER HATTAB (11.01.17) Bunu beğendi

 7. #77
  OSMAYNN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yeni üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Sep 2016
  Mesajlar
  23
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  İsli mağara buranın deyimiyle (isli muar) sinekli mağara buranın deyimiyle (boklu muar) bizim köyde aradığımız yerler orasımı bilinmez
  3262uygar (07.02.17) Bunu beğendi

 8. #78
  Mutlu666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yeni üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Sep 2016
  Mesajlar
  9
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  teşekkür

 9. #79
  Amisos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Feb 2017
  Mesajlar
  392
  Tecrübe Puanı
  8
  Rep Derecesi: **
  menderes abi vezir köprü tam bir çete yatağı olmaya elverişli geçit vermeyen yüksek kaya dağları doludur ( şahin kaya kanyonu )( bafra kolay asar kale) gezmeye görülmeye değer yerler ben vezir köprü barajına balık tutmak için kamp a giderim en az 3 gün dururum 10 numara 5 yıldız bir mekan buralarda eminim el değmemiş bakir yerler mevcuttur parantez içine aldığım yerleri googlee den bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız define için gelecek olan en azındandan 1 aylık erzanı yanında getirmesi gerek uyku tulumunu çadırını birde balık oltasını almalı doğayı sevenler için kafa dinleyip huzur bulmak isteyenlerin uğrak mekanıdır bende dahil keşfedilecek bir çok bölgesi var çete yerlerine baktım ama samsuna en yakın yer vezir köprüyü gördüm bir katkıda benden olsun mu abim ( Bafra ve çevresindeki ormanlık ve dağlık alanda yaşayan ünlü eşkiyalar; bu bölgedeki coğrafi yapı deniz irtibatıyla birleşik olması daha kullanışlı hale getirmekteydi.Nebiyan Dağında faaliyet gösteren en ünlü eşkiyalar şunlardır.
  Samsun’un Taflan Köyünden Lefterin çetesi,

  Kuru gökçe Köyünden An-don çetesi,
  Eğri-bel – Köyünden Anastas ve dayısı Anastas,
  Benlik Köyünden Sarı İstil,
  Kirazlı Köyünden Taşçı-oğlu Kara sava çeteleri…
  Bafra’nın Kültük Köyünden İstavri çetesi,
  Yayla Köyünden Kel Sava çetesi…
  Havza’nın Koçidağı Köyünden Piç Vasil çetesi,
  Elmalıca Köyünden Eleni Çavuş Çetesi…
  Alaçam nahiyesinin Kapı-kaya Köyünden Kavaklı-oğlu Yunan ve yeğeni Todoroğlu Agabiyos çetesi,
  Kürdün-oğlu simyon çetesi.
  Merzifonun Hacıbalı mahallesinden hacı yemendi oğlu aris, istavri ve adları bilinmeyen 8 kişi.
  merzifonun gelintisi köyünden Alacaoğullarından Taşoğlu mihail ve oğlu Nikola,
  Bıçakçiftlik köyünden avrak nikola
  Düzyolu köyünden Bani ve batlak oğlu İlya ve göçmen oğluİstavrı, kostantin oğlu Anastas, Havzanın aydoğdu köyünden Karapınarlı yakof ve kapısı oğlu anastas, marya ve mazola.

  Arsanlık köyünden patkıkın torunu İlya ve Karadağlı kaz.
  Çayköy köyünden kostantin, Çavuş ve dikenli köyünden efremin kostantin ve yordan oğlu vasil ve Benikanın adı bilinmeyen oğlu.
  Ersandık köyünden Mina ve İlya, Bafranın karapnar köyünden Kara ilya, köprü incirli köyünden taşoğlu Kıryaki ve isimleri bilinmeyen arkadaşları.
  Saraycık köyünden yani oğlu Kılaris, nefer oğlu Kosti ve Ersandıklı İlya, son olarak Kireği oğlu Pavli ) ALINTIDIR..SAYGILAR
  LabarNa (07.02.17) Bunu beğendi

 10. #80
  Amisos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Feb 2017
  Mesajlar
  392
  Tecrübe Puanı
  8
  Rep Derecesi: **

  Bir eşkiya işareti

  Bu da bir eşkiya işareti dir abiler yer bizde sikinti yok ama insan gücüylen alinacak gibi değil yerin tespitini bizzat ermeni nin kendisi yapti kumpaslan ölçtü biçti çarpti

  işin yerini söyledi sağ olsun arkadaş kapiyi ariyorum diye yiktiği bütün kayalari kapinin üstüne uçurmuş kapi yok artik bize yine depeden dalmak kaldi ama devasal kaya kütleleriylen tikamişlar örnek
  80x80 ebetlarinda 3 metre uzunluklarinda abatlari değişik ölçüde uzunluklarda değişiklik veren kaya kütlesi yaklaşik 8 mt uzunlunğunda 4 mt yuksekliğinde döşemişler ermeninin demesi bunlar kalkacak tam orta merkezden 2,5 x 2,5 kare bir şekilde kazmaya başlayacaksiniz 5 mt sonra büyük oymayi alacaksiniz hediyesi ulaşirsaniz arasiniz size 1 valiz dolar getiririm
  imkanimiz var devam ederiz derseniz 13 mt daha gideceksiniz 3 oda görülecek sizden ricam odayi açman yine birlikte açacaz ben size 4 valiz daha dolar getirecem size birakcam çantalara malzemeleri dizecez sonra ben helikopterlen gelecem kanca salacam kancaya takacaksiniz siz sağ ben selamet dedi çekti gitti gidiş o gidiş yer yine ormanda olduğu için insan gücüne deyil af edersin ayi gücüne ihtiyacimiz var abi...
  Ekli Resimler Ekli Resimler    

Sayfa 8/11 İlk ... 34567891011 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •