Sayfa 1/2 12 Son
 1. #1
  KÖNİG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Administrator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  268
  Tecrübe Puanı
  10
  Rep Derecesi: **

  Eşkiya gömü işaretleri

  İşte definecinin odaklanması gereken işaretler bunlardır. Bu işaretler ise genelde yaşam yerleri dışında,kaçış yolları üzerinde ve dağlık alanlarda bulunur. Bu işaretleri diğerlerinden ayıran en önemli durum ise bu işaretlerin bulunduğu yerde (kazı yapılsa dahi) emarelerin bulunmamasıdır. O halde şunu diyebiliriz; bir işaret görüp altına doğru kazı yaptığımızda burada mezar, yapı v.s… çıkmazsa o halde bu işaret bir şifre içermektedir. Bu da bize işaretlerimizin define işareti olduğunu gösterir. Genelde insanla özdeşleşmeyen hayvan figürleri; tilki, kurt, tavşan, kirpi, geyik, deve, at, eşek vs. define işaretleridir. Diyebilirsiniz ki ; kurt,at,eşek vs. insanla özdeşleşir. Ama bide şu açıdan bakın gömüyü yapan kendisini bu tür yaratıklarla özdeşleştirmez. Zaten insanla özdeşleşen hayvanların mezar emaresi olduğunu belirtmiştim. Örnek verecek olursak; aslan güçlü bir hayvandır bu pekala insanın kendini özdeşleştirebileceği bir hayvandır. Özellikle kuş türü hayvan işaretleri uçmak eylemiyle bu dünyayı terk edenleri ifade eder. İşte bu tür işaretleri gördüğümüzde gerekli teknik donanımla tarihsel bir inceleme yapılır ve devlete resmi kazı müracaatında bulunulur. Diyebilirsiniz ki resmi kazıya gücümüz yetmezse ne yapacağız. Bence bu soruyu sormadan önce resmi kazı için neler yapılması gerektiğini ve harcamaların ne kadar olacağını araştırın göreceksiniz ki çok cüzi bir miktar olacaktır.Yaklaşık olarak ilk işlemler için 1000 ytl civarı ondan sonra devam eden her bir gün için kazıcı ve diğer tüm masraflar dahil 500 TL yi geçmez. Bir kazı için kazıcıyla beraber size bir gün yetmez mi. Elbetteki yeter.Tabi eğer noktanızı belirlemişseniz.İşte arkadaşlar 1500 TL ye bir resmi kazı yapmış olacaksınız ve çıkan emarelerden yaklaşık %50 pay alacaksınız.Bu payı küçümsemeyin Devlet, kaçakçıların çıkardığınız o emarelere verdiğinin kat kat fazlasını verdiği için devlete verdiğinizde daha karlı olacaksınız ve güvende olacaksınız her şeyden önemlisi bu ve tabi kültür değerlerimiz ülkemizde kalacak.

  Konu MendereS tarafından (17.11.13 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazı ve imla hataları düzeltme

 2. #2
  KOTYORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  KOTYORA
  Guest
 3. #3
  A_L_S_O_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  A_L_S_O_N
  Guest
 4. #4
  aga_0074 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  aga_0074
  Guest
 5. #5
  gakkos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Member
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  42
  Tecrübe Puanı
  29
  Rep Derecesi: **
  Asla vermem isterse gucensin bea

 6. #6
  Sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Engellendi
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  5.455
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Gakkos ne vermezsin anlamadim. Eger izin icin parayi kast ediyorsan bu su an 1500 tl den fazla zatende. En iyisi kanunlara uymak.
  sinan140 Bunu beğendi

 7. #7
  CIVIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yeni üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  6
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  Tebrikler çok iyi bir noktaya değinmişsiniz
  Türk Bunu beğendi

 8. #8
  zaz12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Editör
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  1.381
  Tecrübe Puanı
  31
  Rep Derecesi: **
  tebrikler çok iyi bir konuyu ele almışşsınız.

 9. #9
  ergin24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  559
  Tecrübe Puanı
  26
  Rep Derecesi: **
  şimdiye kadar devlete kim bildirmişse hazineni yerini, yani devlet el koymuşsa, kimseye zırnık vermemiştir, yada bir iki maaş parası kadar para vermiştir, varmı itirazı olan, bu bir gerçektir
  akyol Bunu beğendi

 10. #10
  Metehan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  624
  Tecrübe Puanı
  24
  Rep Derecesi: **
  arkadaşlar şunu asla unutmayın,
  devlet size mezar ve örenyeri için asla izin vermez, bu bir. İkincisi izin aldığınız yer mezar veya örenyeri değilse bile kazarken bunlara ait bir emare çıkarsa kazı durdurulur, devlet size gene bişey vermez.
  yani illaki eşkiya gömüsü olacak, ama burada yine bir tezat var; aradığınız şey eşkiya gömüsü ve de buldunuz diyelim, ama bu bulduklarınız da eğer 19.yy öncesi ise yine iş zor.
  yani, müzeye götürüp üç-beş bişey alanlara şahidim, fakat izin ''kazı'' yapıp eline para geçene hiç rastlamadım. ve de işin en acı tarafı maalesef bu işten en karlı çıkanların ispiyoncular ve de sizi yakalayan kolluk kuvvetlerinin olmasıdır.

Sayfa 1/2 12 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş