1. #1
  Sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  0
  Mesajlar
  2.939

  En iyi cihaz!

  Evet Arkadaşlar en iyi cihazı keşfedelim!

  Bu gün defineciler üzerinden köşeyi dönen öyle çok isim öyle çok firma marka varki haddi hesabı yoktur!

  Bu gün teklonolijinin en üst şekli belli olup onun üzerinde bir buluş malisef yoktur, definecilik adına!

  Gördüğümüz bir çok marka modelin içerisinde aynı kit olup farklı özelikte gösterilip çeşitli kılıflara sokulup biz umut arayan defineciler soyulmaktadır.

  O olmadı bu olsun deyip odanın birini cihaz çöplüğüne çeviren çoktur benim gibi! Nitekim içlerini sökmeye başlayıp yada arazide hep hüsranla dönmeye başladıgın gün aslında cihazın iyisini anlarsın

  Arkadaşlar üç kuruş etmez bu cihazlar bizlere çok yüksek fiyatlara satılıyor! Metrelerce derinlik vaad ediliyor! Bana kalırsa bu saatten sonra diyorumki, cihaza umut bağlayıp arazide kendini heba eden insanlar boşuna uğraşır!

  Çok az istisnalar harici bir defineyi cihazla bulmak mümkün değildir. Ancak mayın aranır bu elektronik cihazlarla! Kim ne derse desin ben gördüğüme inanırım en fazla bir metre Paslı her şey altındır cihaza göre. Atölyede üretilen cihaz atölyedeki gibi değildir arazide.

  Süslenip püslenip farlı isimlerle piyasa ya sürülen her elektronik cihazın işlevi aynıdır.

  Gelelim cubuklara!

  Rasyatezi nedir bilmeyen insanlar ortaya çıkıp konuşur durur! Henüz bilimin dahi tam cözemedigi cubuk kullanımı aslında definede değil özellikle su bulmada kullanılır. Lakin bana göre definede elektronik cihazlardan yine iyidir!

  Rasyatezi nedir bunu ögrenmeyen yada kendi yaratılışınsa olmayan biride cubuk kullanamaz!

  Yine çubuklar allanıp pullanıp farklı gösterilerek insansanlar kandırılmakta! Çubuk saf olmalı yani saf bakır saf pirinç gibi ve ya bir ağaç dalı bile olsa aynı işlevi yapar.

  Cubuga elektronik devre eklemek yine işlevini etkilemez!

  Çubukta kan grubuda satıcıların uydurmasıdır! Çubuğu kullanan insanın vucutu biyo enerji üretsin yeter yani insan ölü olmasın

  Ve Çubukçu zihin ötesi gücünü kullanmayı bilsin yeter!

  Çubuğunda geçtik En başta imâ ettiğimiz pulse ve Valf dedektörlerdi!

  Şimdi gpr cihazlara gelecek olursak piyasada definecilerin elinde olanlar tam fiyasko! Diğer yandan gerçek gpr cihazlar maden ve petrol yatakları etütlerinde kullanılsada bu zaten definecinin gücünün yetmeyecegi bir sistem ve define isinedede o kadar para verip kullanmak doğru bir şey değil. O kadar paradan kastım milyon dolarlar!

  Define işinde en iyisi iyi bir gözlem iyi bir analiz ve isaretlere toprağın taşın durumuna göre hareket etmektir!

  Elbette bir cubuk bir dedektör olsun yanınızda ama beklentiniz cihazlardan değil yine kendinizden olsun.

  Allayıp pullayıp farklı kılıflara sokulan hiç bir cihaz yada Cubuga rağbet etmeyiniz çünkü onlar sizin üzerinizden define bulmuş kadar zengin olan kişiler ve göz boyadıkları argümanlarıdır!

  Cihazın iyisi veya kötüsü kendisidir insanın .Gözünüzü aklınızı beyninizi mantıgınızı bir arada kullanın yeter!

  Zaman ister bazılarına göre az bazılarına göre çok, ama ugraştıkça Allahın yarattığı İnsan aradığını bulur!

  Konu Sedegor tarafından (16.12.17 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Nil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  0
  Mesajlar
  1.301
  Yazdıklarına katılmakla beraber, kafama takılan bişey var ,Fransızlar 1800 lu yıllarda demir yolu bahanesi ile nokta atışı soygunlar gerceklestirmisler, teknolojinin çok geride olduğu o dönemde nasıl başarmışlar diye araştırdığım da , rezistivite sistemi ile basarildigi çıktı karşıma ,dipol,verner, sculhmreg ,gibi sistemler ile ve bu sistemler ,sistemleri bulan adamların isimleriymis, yani rezistivite denen olay ile gerçekten büyük soygunlar yapılmış , sizin rezistivite hakkında bana aktarabileceginiz , birbilginiz varmı ustam, saygilar
  En iyi cihaz!
  APOLLONUS Bunu beğendi

 3. #3
  bu madencilerin eski zamanlardan beri kullandıkları bir bir çok tekniğin genel adıdır.maden toplam rezervini tespit yöntemidir..topraktaki ve ya kayalardaki maden oranı ölçülüyor.kullanılan teknik biraz karışık ve çeşitlidir..maden mühendisleri de halen bu tekniklerle çalışmaktadırlar.ancak her maden şirketi farklı teknik kullanır.ve kimseye bu teknik öğretilmez.metal yoğunluğu saf ise ayrı,mineral ise ayrı yöntemle çıkarılıyor.gömü büyük ise buraya taş ocağı ve ya maden ruhsatı alınıyordu.şimdi yerli şirketler bunu yapıyor.bir bakıyorsun allahın dağına site kuruluyor.şimdi uydu sistemleri revaçta .bölgedeki değerli maden petrol define ne varsa bunu uydudan tespit ediyorlar.işlemler çok pahalı .ve devletler bazında çok gizli bilgidir.buradan ulaşabileceğini kesinlikle sanmıyorum.ve milyon dolarlık işler dönüyor.ha yüksek mevkide tanıdık bir birokrat varsa sana söyler.ama bunu açıklamak devlet sırlarını ifşa olur.kullanılan ekipmanlar çok pahalıdır.ancak şirketler satın alabilir.bu işi bilenlerde öğretmezler.sadece para karşılığı yer gösterirler.kordinatları veriyorsun sana ne var ,nerede ne kadar derinlikte söylüyorlar.ama sana söylemek yerine kendileri de çıkarabilir.bunun dolandırıcısı vurguncusu da ayrı sorun.büyük işler bunlar,sana bana gelmez.
  En iyi cihaz!
  APOLLONUS, Nil Bunu beğendi

 4. #4
  ama kabaca tarif edecek olursak yere delikler açılarak verici görevi olan cihazlar yerlkeştiriliyor.radyo dalgaları,ses dalgaları ,radyoaktif ışınlar,x ışını,kızılötesi ışınlar kullanılıyor.ve çök yüksek oranda kullanılıyor.tabi her şirketin veya kurumun ayrı tekniği var.sonra alıcı anten yerden aldığı veriyi dijital ortama yahut eski yöntemle haritaya işliyor.sonra makinanın başındaki operatör tüm verileri üst üste işleyerek yeraltının haritasını çıkarıyor.rezerv alanları ve madenin cinsi yoğunluğu derinliği her şey görünür hale geliyor.şimdilerde bu aletler ufaltıldı ve geliştirilerek uydulara monte edildi.başka gezegenlerdeki maden rezervleri bile kolayca tespit edilebiliyor.ancak kullanılan ışığa maruz kalan canlılarda genetik bozukluklar oluşabiliyor.biz birkeresinde bir şirketten kordinat verdiğimiz alanı araştırmasını istedik.dönüm başına 5000 dolar istediler.10 dönüm alanı 40000 e yalvar yakar anlaştık.10 kişilik bir ekip iki gün çalıştı.10 metre derinlik 10000 metrekare alanın dijital haritalanması yapıldı.yeraltındaki her şey sidiye yüklendi.ayrıca haritası kağıda çıkarıldı.şüpeli tüm noktaları aradık.harita doğruydu.ancak lahite benzettiklerimiz taş çıktı.küpler de hep toprak dolu çıktı.alandaki kilisenin altındaki odayı tespit ettik.orada da birkaç papaz mezarı vardı.onlarda boştu.yine çevrede pek çok mezar vardı.ancak içlerinden sadece birkaç haç ve birkaç bronz sikkeden başka bir şey çıkmadı. bahsettiğimiz olay 15 yıl evvel yaşandı.o işi yaptıran da zengin bir iş adamıydı.
  Konu alaçamlı tarafından (16.12.17 Saat 03:10 ) değiştirilmiştir.
  En iyi cihaz!
  tunay_5454 Bunu beğendi

 5. #5
  sağolsun o abimiz yıllarca para harcadı bu işlere taki iflasın eşiğine gelene kadar.bir yer bulurdu aylarca kazardı ederdi.15-20 adam.yemesi içmesi.sonra işi bitirmeye yakın jandarma baskın yapar hepsini alırdı.kazılan yere mikser mikser beton dökülür ,yada dinamitle dümdüz edilirdi.bulmak ta hiç nasip olmadı o ustamıza.şu an ara sıra forumda görüyorum.ancak beni tanıyamıyor rumuzdan.çok maceralarımız oldu bu işlerde .
  En iyi cihaz!
  bahrevaan Bunu beğendi

 6. #6
  Nil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  0
  Mesajlar
  1.301
  Uydu ile tesbit değildi benim sorduğum, satılan rezistivite cihazları bizim işlerde iyi midir ve bizler kullanabilirmiyiz, güvenilir teknikmidir
  En iyi cihaz!
  araştirmacı, mehmet.şen Bunu beğendi

 7. #7
  Turko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  65
  Mesajlar
  4.126
  Rezistivite ıkı nokta arasında frekans araligini belirler , 500 mtlik hatta değerli frekansı yakalasa ne olacak nokta vermez Başka bir yöntem ile tespit yapmak şart Yaramaz, cubuga devam .
  BOZUK OLUNCA MAYA , NE AR TANIR NEDE HAYA.

 8. #8
  mucit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  26
  Mesajlar
  1.228
  Yerine göre insan kafasını kullanırsa doğru yolda yürür yani kulanılıcak yere göre her türlü cihaz veya çubuk kullanmak insanın kafasında biten bir tecrübedir nasip en ön planda gelir şayet en iyi cihaz nasiptir cihazsız bulanlar var buda nasibe bağlı
  En iyi cihaz!
  Avare, dadas_25, Mhmt82, Mirkut Bunu beğendi

 9. #9
  Mirkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  57
  Mesajlar
  2.725
  Gecen gun uydudan iki nokta tesbit edilmisti ve emin olunki bu uydu cekimi oyle yabana atilacak bir cekim degildi, belki cogumuzun ulasamayacagi bir uydu sistemi kullanilmisti ve mezar tesbit edilmisti ve icinde metal var diyordu. Goturluler teyyit icin evet bosuk vardi ve degerli sinyalide vardi. Yalniz cubular normal boslukta versigi tepkilerin disinda tepkiler veriyordu bir anlam verememistim. Yinede girecez dediler ve girildi ilk bir metrede yapi taslari ve iskeletler cikmaya basladi ortada ne bosluk varsi nede metal. Alttaki yapi taslarini bosluk algilamisti. Yalniz metal tesbit edilen nokta uzaktan baktigimda calisilan yerin disina cikti ve uzerine dahi gitmeden oradan ayrildim. Anlayacaginiz daha guclu uydu sistemlerine halen gunumuz bazi ulkelerinde ihtiyac var ve dahada gelistirilmeli yoksa yeralti herzaman yerustunden zengin kalacak ve bunun bize bir faydasi olmayacak. Buyuzden define ile ugrasan kardeslerimin ilaki cubugu ogrenmesi sart enazindan hicbirsey bilmesede bilirki bir yere cekim var ve zamanla kendini gelistirir. Onemli olan dogru yerde dogru kisilerle calisip arastirmak butur yerlerde isabet orani herzaman deger yerlere kiyasa daha yuksektir. Nasip ALLAH tealadandir rizki veren odur.

 10. #10
  Menderess abi sana ulaşmam lazım
  En iyi cihaz!
  timur964 Bunu beğendi

 

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş