1. #1
  Sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  0
  Mesajlar
  2.939

  Gerçek Eşkıya Haritası Bilgi

  Arkadaşlar ortada gezen bir çok sahte yada çakma haritalar hakkında bir kaç kelam etmek isterim!

  Ömründe harita gören çoktur ama gerçek bir Eskiya haritası görmek gerçekten zordur. Yada bütün tamamını görmek zordur!

  Lafla dedi koduyla bu işlerde bir yere varılmaz!

  Gerçek eşkiya haritası üç nushadan oluşur. Ve üçü bir yerde bir elde olmaz!

  Birinci nusha Köyleri ilçeleri Kentleri gösterir!
  Hangi köyde hangi ilçede hangi kentte gömü varsa sadece bunlar vardır!

  İkinci nusha birinci nushanın üzerine konularak okunur. İkinci nushada köprüler dereler dağlar tepeler magralar kayalıklar vardır!

  Bu iki nushanın birleşmesiyle define olan bölgelere gelsenizde, yaklaşsanızda , üçüncü nokta ve miktar belirten tamamlayıcıyı elineze almadan hiç bir şey yapamazsınız.

  Üçüncü nusha diğerlerinin üzerine konularak okunur! Sistemden tuzaktan son noktadan ve malın miktarından bahseder!

  Bu üçünden birini elinde bulunduran sadece kafa yorar ama hiç bir şeye ulaşamaz. Kısacası 3 de olması yada biriyle digerlerine nasıl ulaşacağını bilmen gerekli!

  Elinizde bir harita varsa bu haritada hangi dile ait olursa olsun bir takım yazılar varsa, bilinizki düzmecedir. Yada gerçek Eskiya haritası değil, şahıs haritasıdır. Bu haritalarda yazı yerine Rakam olacak.

  Gerçek haritada yazı olmaz sadece işaret ve fügürler konuşur!

  Saydığımız üç nusha üç boyutlu olarak okunur!

  Not: bu bilgiler kopyala yapıştır değil, kulaktan duyma dedi kodu değildir. Bilgiyi anlayan idrak edebilen seçer!

  Bu işin peşinde koşan milyonlardır, defineci ise bir elin parmakları kadardır!

  Ortada konuşulan çözüm üretilmeye çalışılan bir çok işaret var!
  Konuşulan ne ? Isarete benziyormu ! Evet kimi benziyor tam bir işaret kimide doğal oluşum. Defineciyim diyenler hala bu noktada!

  Kimse sormuyorki bu işaret sahtemi aldatmacamı ?

  Arkadaşlar hemen her gömüde sahte işaretler mutlaka vardır. Sahte olmasıda yabana atılacak mesele değildir. Sahte olması o isaretin gerçeğinin bir yerde var olması anlamına gelir.

  Geçmişte çok kere zikrettim, işaretlerin bir dili bir silsilesi bir dizisi vardır bu bir kanundur bu kanuna uymayan yerde define olmaz!

  Örnek Ahmet'in bir babası var Osman, Osmanında bir babası var Hüseyin! Eğer Ahmetten sonra baba yok dede versa yanlış yerdesiniz. Çünkü Hüseyini gördüğünde soru sormazsın aklında sadece okey kalır! Hüseyini ise açıkta göremezsin! Komuta kademesini bilmeyen boşuna kürek sallar. Bir işaret görüpte açıkta bu son nokta işareti diyende hüsrana uğrar!

  Bahsettiğim şey bir mezar oyması ve mezardan cıkacak göz yaşı şişesi meselesi değil tabi!

  Bahsi geçen konudaki tema, Ermeni gömüleriyle karışmasın cihaz satıcıları definenin derinliğini kendi cihazlarına göre aksettirselerde Ermeni gömüleri dahi 4 - 4,5 metreden çok derinde olup, temedaki bahse dayalı yerler 10 metreden başlar 100 lerce metre derinliğe iner.

  Her şey 7 ile başlar 84 ile genişler 3276 yerde biter!

  Konu Sedegor tarafından (16.03.18 Saat 05:37 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Bu zamana kadar çıkartıldığı bilinen, duyulan eşkiya malı var mı..?

  Ben bilmiyorum, ben duymadım.
  Bulunsaydı birisi, bu bilmece çözülürdü devamı da diye düşünüyorum.
  Hal buysa; haritası da hikayesi de başka birşeyler anlatıyor.

  Ben eşkiya olsaydım, elimde de tonlarca muhtelif mal olsaydı nereye, nasıl saklardım..??
  Yazıya döker miydim, haritasını çizer miydim...???
  Yazsaydım ve çizseydim nasıl yapardım...?
  Hangi kriptografik usuller kullanırdım..???

  Yıllar sonra vardığım kanaat:
  Tüm gömüler birbirini gören bir alan içinde..
  Yerler, şehirler köyler hepsi yansıma.
  Yer ve şahis isimlerini birer hafıza çivisi olarak kullanmışlar.

  Birisi bir parçasını bulsa da herkesi rahatlatsa )
  RESİM NASIL ÇEKİLMELİ BU LİNKTEN OKUYUNUZ LÜTFEN :
  Fotoğraflama nasil olmali..!!! - çözüm için en önemli konu: | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü


  Yaptığım Yorumlar Resmi İzin Alınma Aşaması Öncesi Bilgilendirme Amaçlıdır.


  " SEVELİM SEVİLELİM, BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ."


  KORK O MAHKEMEDEN, HAKİMİN KENDİSİ ŞAHİTTİR.

 3. #3
  Sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  0
  Mesajlar
  2.939
  @BulursamKader25 sendeki ışık cözdürür sana, ortalıkta gezenler yalan değil gerçek, malî buldurmak yerine malın yerini kaybettirmek için düzenlenmiş! Konudaki gerçek üç lüyü görmek kimin haddine bizimkiside sızıntı! Gerisini sen biliyorsun

 4. #4
  Eşkiya degiliz kafamiz onlar gibi de işlemez ama en azindan enazindan empati yapabiliriz bulursamkader ustadima katiliyorum hani eşkiya empatisiyle dusunulurse kafalari zehir gibi işleyen beyinlerin osmanliyi cokertip soyup sovana cevirenlerin en buyuk işareti kafalarinin icindeki haritadir nacizhane empatim budur hani dagi tasi ovayi bayiri kendilerine in etmis bir zihniyetin kagida bunlari dökmesinin mantigi gercekten yok.
  Keskingöz Bunu beğendi

 5. #5
  ragıp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  92
  Mesajlar
  4.646
  Hele az az sabır arkadaşlar, Eşkiya günlüğünde söz konusu bariz bir işaretin duyumu geldi. üç vakte kadar gider, foto paylaşırım.
  İzinsiz kazı, Gayri Yasaldır.
  Bilgi, paylaşıldıkça güzeldir, çoğalır.

 6. #6
  Nil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  0
  Mesajlar
  1.301
  dedemin babası zamanında gardiyanmış , eşkiyanın biri rüşvet olarak gömü sakladıkları yeri söylemiş, 3 kişilermiş ikisi çatışmada ölmüş biri sağ ele geçirilmiş ,hapisanede eşkiyalara baya bir eziyet yapılırmış onlarda rahat edebilmek eziyet görmemek için gömü yerlerini söylerlermiş. hatta sırf böyle durumlar için özel ufak çaplı gömüler saklarlarmış . velhasılı büyük dedeme memleketini sormuş dedemin söylemesi üzerine dağlarını bilirmisin demiş dedemde karış karış bilirim demiş eşkiya kendisini hapisanede rahat ettirmesi için büyük dedeme bir heybe gümüş bir heybede altın olmak üzere iki heybe gömüsünün yerini söylemiş, buna karşılık dedem doğru söylediğini nereden bileceğim dediğinde eşkiya git dediğim yere doğru söylemiyorsam zaten buradan biryere kaçabilme şansım yok ne istersen yaparsın demiş. dedem bir defaya mahsus olmak üzere gitmiş tabi malum eşkiya idam edildikten sonra . eşkiyanın tarifine göre minare kayalar denen bir yer varmış kayalar 3 adet saç ayağı üçgen şekilde konumlanmış yerli büyük kayalarmış , dik ve sivri oldukları için minare kayalar denirmiş halk arasında . gömü 3 kayanın tam ortasında demiş kaçarken gömdük bir kasatura ile kazdık kasatura yı da gömünün üstüne koyduk, birde tabanca var kasaturanın yanında demiş. dedem neden tabanca da koydunuz deyince eşkiye , herhangi bir durumda hem silahsız kalmamak adına hemde özellikle biri yada birilerinin zoru ile gömü yerini ifşa etmek zorunda kalınırsa yani herhangi bir gasp yada soygun durumuna tedbiren tabanca koymuşlarki hemen o an oracıkta kendilerini zorla gömülerini almaya çalışanları öldürebilmek için demiş. eşkıyalar baya tedbirli kişilermiş, buyuk dedem ev halkına olayı anlatır ama kimse gitmesine razı olmaz malum eşkiya sözü ile onların gezdiği dağa gidilecek heleki o dönem. buyuk dedem gitmemiş eşkiya yalvarmış git al benide buradan kaçır dahası da var demiş ama dede korkmuş . taki eşkiya idam edildikten sonra gidebilmiş oda birkereye mahsus minare kayalar denen yeri zaten herkez gibi biliyormuş ama yere gittiğinde gözle yada adımla birşey bulamayacağını anlamış , minare kayaların ortası denen yer yaklaşık 1000 mk alana tekamül eden sık ormanlık bir yer olması sebebi ile sonuçlanamadan kalmış . buyuk dedem den dedeme ve bizlere kadar gelen bir yaşanmış gerçek olaydır.

 7. #7
  ragıp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  92
  Mesajlar
  4.646
  Alıntı Nil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  dedemin babası zamanında gardiyanmış , eşkiyanın biri rüşvet olarak gömü sakladıkları yeri söylemiş, 3 kişilermiş ikisi çatışmada ölmüş biri sağ ele geçirilmiş ,hapisanede eşkiyalara baya bir eziyet yapılırmış onlarda rahat edebilmek eziyet görmemek için gömü yerlerini söylerlermiş. hatta sırf böyle durumlar için özel ufak çaplı gömüler saklarlarmış . velhasılı büyük dedeme memleketini sormuş dedemin söylemesi üzerine dağlarını bilirmisin demiş dedemde karış karış bilirim demiş eşkiya kendisini hapisanede rahat ettirmesi için büyük dedeme bir heybe gümüş bir heybede altın olmak üzere iki heybe gömüsünün yerini söylemiş, buna karşılık dedem doğru söylediğini nereden bileceğim dediğinde eşkiya git dediğim yere doğru söylemiyorsam zaten buradan biryere kaçabilme şansım yok ne istersen yaparsın demiş. dedem bir defaya mahsus olmak üzere gitmiş tabi malum eşkiya idam edildikten sonra . eşkiyanın tarifine göre minare kayalar denen bir yer varmış kayalar 3 adet saç ayağı üçgen şekilde konumlanmış yerli büyük kayalarmış , dik ve sivri oldukları için minare kayalar denirmiş halk arasında . gömü 3 kayanın tam ortasında demiş kaçarken gömdük bir kasatura ile kazdık kasatura yı da gömünün üstüne koyduk, birde tabanca var kasaturanın yanında demiş. dedem neden tabanca da koydunuz deyince eşkiye , herhangi bir durumda hem silahsız kalmamak adına hemde özellikle biri yada birilerinin zoru ile gömü yerini ifşa etmek zorunda kalınırsa yani herhangi bir gasp yada soygun durumuna tedbiren tabanca koymuşlarki hemen o an oracıkta kendilerini zorla gömülerini almaya çalışanları öldürebilmek için demiş. eşkıyalar baya tedbirli kişilermiş, buyuk dedem ev halkına olayı anlatır ama kimse gitmesine razı olmaz malum eşkiya sözü ile onların gezdiği dağa gidilecek heleki o dönem. buyuk dedem gitmemiş eşkiya yalvarmış git al benide buradan kaçır dahası da var demiş ama dede korkmuş . taki eşkiya idam edildikten sonra gidebilmiş oda birkereye mahsus minare kayalar denen yeri zaten herkez gibi biliyormuş ama yere gittiğinde gözle yada adımla birşey bulamayacağını anlamış , minare kayaların ortası denen yer yaklaşık 1000 mk alana tekamül eden sık ormanlık bir yer olması sebebi ile sonuçlanamadan kalmış . buyuk dedem den dedeme ve bizlere kadar gelen bir yaşanmış gerçek olaydır.
  bu minare kaya o tarafta mı, bu taraftamı, ben gidip alayım o vakit. zaman kaybetmenin gereği yok
  İzinsiz kazı, Gayri Yasaldır.
  Bilgi, paylaşıldıkça güzeldir, çoğalır.
  BulursamKader25, Nil, Sedegor Bunu beğendi

 8. #8
  Nil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  0
  Mesajlar
  1.301
  @ragıp ustam bu tarafta ama o tarafta daha kolay bir iş var
  ragıp Bunu beğendi

 9. #9
  ragıp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  92
  Mesajlar
  4.646
  Alıntı Nil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  @ragıp ustam bu tarafta ama o tarafta daha kolay bir iş var
  hı bak sen. bu yaz tatile geldiğinizde işi bitirirsiniz inşallah
  geçen cumartesi günü, bizim tarafta bir minare kaya olarak bilinen yerdeydim.
  çok büyük bir yerleşim merkezi bulduk. kilisesi, mezarlıkları, yapılar, anıt mezarlar bulduk. az buçuk inceledik geldik.
  İzinsiz kazı, Gayri Yasaldır.
  Bilgi, paylaşıldıkça güzeldir, çoğalır.

 10. #10
  Kasatura ile kazilmis diyorsun, demekki derinligi cok fazla degil, al dedoktoru alani tara zaten bulursun

 

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş