1. #1
  Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Engellendi
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  157
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **

  Ters V İşaretinin Anlamı

  -lastsuppersecretjpgDa Vinci’ye göre: Kutsal kase’yi dişiyi simgeler ve V harfiyle gösterilir. Ters V harfi ise erkeği (pagan döneminde de orijinal erkek sembolü ters “V”dir) simgeler.
  Grand master Leonardo da Vinci Kilise’ye büyük bir oyun oynamış ve The Last Supper eserinde sanıldığı gibi İsa dahil 13 erkeğin son yemekteki duruşlarını çizmemiştir.
  Esere dikkatli bakıldığında masada İsa’nın tam sağ yanında, şeref koltuğunda oturan kişinin bir kadın olduğu net görülecektir. Bu Mary Magdelene’dir (Mecdelli Meryem).
  Dahası ikisi birbirlerine bir ‘V’ işareti oluşturacak şekilde oturmaktadırlar ki ‘V’ işareti eskiden dişiyi sembolize eden bir işaretti.
  İngilizlerin ünlü “V” (Victory=Zafer) işareti, 1940 yılına kadar yüksek dereceli Masonlar tarafından bilinen bir işaretti. 1940 yılında, kendisi de yüksek dereceden Mason olan Winston Churchill, İngiltere’nin Hitler’in başarılı “ej majisi”nin (Alman selamı) kurbanı olacağı korkusuyla, ünlü Mason üstadı ve satanist A. Crowley’den yardım ister. Crowley, “V” işareti –ki, bütün cinler yeryüzüne insin, anlamındadır- ile bu tehlikeyi savuşturmayı düşünmüştü. Alman okültist Franz Bardon’un açıklamalarına göre, Adolf Hitler, FOGC (Freimaurerische Orden der Goldenen Centuire = Altın Çağ Masonik Tarikatı –ki 99’lar locası olarak da biliniliyordu) locası üyesiydi.

  impossibleman, sondurak, zombix Bunu beğendi

 2. #2
  zombix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Engellendi
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  89
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  hocam bu resmi bir çok defa görmüşümdür, hiç bu açıdan bakmamıştım, eline sağlık
  Bunu beğendi

 3. #3
  TTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  TTS
  Guest

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş