1 küp altin buldun ... Ne yapardin ?!?

malibu_18

Bilgili Üye
soru çok basit , sen olsan ne yapardın ?

bu işi hobi/meslek edinmiş herkesin hayalinde sarıkızı bulmak var . bir çok kişi nasıl elden çıkaracağını düşünmüştür elbette , fakat bulduğunda ne yapacağını bilmeyen insanlarda var . eşkiya gömüleri peşinde heba olan nice hobidaşlarımız var . herkes büyük malın peşinde . soruya ek olarak şöyle birşey daha söyleyeyim ; altının saf halde özgül ağırlığı 19,296 yani 1 litre su şişesi düşünün o büyüklükte bir külçe 19 küsür kilogram geliyor . merak edenler 5 kilogramlık külçeleri inceleyebilir . yani 15 litrelik boya kovası büyüklüğünde bir küp altın tahmini 150 kilodan fazla gelecektir (altınların arasındaki boşluklar vs... hesaplamıyorum onları)

bulduğunda ne yaparsın , müzeye mi götürürsün , çıkardığın yere geri gömüp resmi izin mi almaya çalışırsın , bulduğun yer sit alanıysa nasıl hareket edersin , kuyumcuya erittirir misin , komisyoncuya satar mısın , ne yaparsın ?

not ; konunun benimle alakası yok elbette , maksak muhabbet olsun .

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
malibu_18 Konuyu ilgili bolume define sohbeti bolumune tasidim, oradan devam ederiz INSALLAH c.c

Pscyhe

Engellendi
Küpü evde kullanmak için alır götürür altınları birakırdım..ya üstad öyle bi yer icin çalışma icindeyiz.cıkacaklar söylenenler ve tespitimiz gibiyse satacak adam bulamayız bende kendi kararımı verdim...adıma banka kurup satışını ordan yapacam

malibu_18

Bilgili Üye
Küpü evde kullanmak için alır götürür altınları birakırdım..ya üstad öyle bi yer icin çalışma icindeyiz.cıkacaklar söylenenler ve tespitimiz gibiyse satacak adam bulamayız bende kendi kararımı verdim...adıma banka kurup satışını ordan yapacam

valla ustam herşeyin çoğu başa bela :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bizim isler sondan baslar.
Sonu olmayanin basi biseye yaramaz.

Amma herseyin cozumu vardir.
Sarikizi bulunca kafada yeni bir pencere acilir.
Ne yapacaginizi size fisildayan bir melek gelir.
:)))
Melek gelmezse, kelek gelir. İste butun emekler ucar gider maalesef.

İndiana jones

Editör
Korkunun ecele faydası yok hiç orasını düşünmedim en fazla hapse girer 1 2 hafta yatarsın altınlar gider biton küfür edersin sonra gene bulurum dersin

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ne yapacağımı değil ama ne yapmayacağımı söyleyeyim.Çıkardığım yere geri gömmek :)
Yarın orada bulacağımın garantisi yok çünkü.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben müze görevlisinin dediğini yapardım;

Çıkan alandan biraz da toprak alıp küple beraber aileme ait bir araziye gömerim sonra 1 hafta içinde tekrar çıkarıp müzeye dedem eskiden bulmuş ve araziye saklamış bende şans eseri buldum diyip teslim ederek kanuni hakkımı alırım. Nede olsa her çıkan altın 1838 sonrası olacak diye kaide yoktur değilmi :23:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ben müze görevlisinin dediğini yapardım;

Çıkan alandan biraz da toprak alıp küple beraber aileme ait bir araziye gömerim sonra 1 hafta içinde tekrar çıkarıp müzeye dedem eskiden bulmuş ve araziye saklamış bende şans eseri buldum diyip teslim ederek kanuni hakkımı alırım. Nede olsa her çıkan altın 1838 sonrası olacak diye kaide yoktur değilmi :23:
Aynen kelimesi kelimesine katılıyorum. Devletten daha sağlam bir ortak yoktur şu yeryüzünde. En iyisi bir kılıf uyduracaksın kendini de küpü de devletine teslim edeceksin. Öldürse de sevse de senin devletin sonuçta. Kefere yiyeceğine fakir fukara yesin.

deli firat

DOĞACI
Ne yaparsan kendin yap hele akrabanı hiç katma işe aman ha selametlen