2 yemiş 1 armut ağacı

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Merhabalar degerli ustalarim sizinle birsey hakkinda bilgi almak istiyorum. Bizim bir arazimiz var arazide 3 eski agac mevcuttur. 2 tane yemiş agaci karsi karsiya bir de armut agaci mevcuttur. Ben defter uzerinde kralama ve haritadan bir resim ekleecegim cunku resim cekemiyorum telefonda bir problemden kaynakli. Resimde yazilar mevcuttur ama bende belirteyim namaz kiltas yazdigim eskiden beri orada vardi bizimkiler surekli uzerinde namaz kilarlardi kanal calismasi yapilinca o tarafta ici yesil disi kirmizi kup parcalari cikti o taraftan. Ve bir taraftada kil tas cikti karalama yaptigim yerde mevcuttur. Yorumlarinizi merak ediyorum. Tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
eski mezarlık derken yakın zaman da kullanılmamış mı? bu mezarlarda kuzey güney yönünde olan var mı? değerli bakabilirmisin? kilise yok mu? yapı kalıntısı çeşme nerde? aramanız gereken yerler buralar, araştırmanızı bunları dikkate alarak genişletin

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Haritanın daha geniş çevreyi görecek şekilde görüntüsünü ekle ayrıca iki mezarlık var mekanda eski mezarlık hangisi
eski mezarlık derken yakın zaman da kullanılmamış mı? bu mezarlarda kuzey güney yönünde olan var mı? değerli bakabilirmisin? kilise yok mu? yapı kalıntısı çeşme nerde? aramanız gereken yerler buralar, araştırmanızı bunları dikkate alarak genişletin
Bitane cesme var yakininda ilkbaharda gelir yazin kurur. 8 ,9 tane kaynak atiyo yan yana . Kuzey guney yonunde var yaninda mezar bduvarli etrafi mezar taslri 1 metre hemen hemen mezarligada eskiden beri pir muhammed diyorlar yakin zamanda kullanilmamis

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Resimler biraz net degil ama idare eder herhalde su kaynagi ve su kaynaginin hemen altinda sal kil taslari dizilmis. Ama be zaman dizilmis bilmiyorum. Bi 20 tane sal kiltas var sirali bi sekilde

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 279480Ekli dosyayı görüntüle 279481

biraz ilerde çizdiğim yerde tümsek var galiba, toprak yığını, orası birinci hedefiniz olsun, yine şu sal taşı dediğiniz taşlardan hemen altı ve çok yakın çevresinde ot bitmeyen varsa onların altında değerli malzeme tespiti yapın, değerli ve boşluk bakın, çeşme mi? diye çizdiğim yerde su kaynağı mı var? orda taşlar doğal değil orasını da iyi inceleyin kardeşim, işlenmiş yer belli olur üzerinden yıllar geçse de bitki örtüsü ordaki otların şekli normalden farklı olur, onu gözlemleyin, kolay ve rast gelsin inşallah başarılar