3 Adet Mezar yada Mezar Süsü Verilmiş

DarqLife

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4.jpg5.jpg1.jpg2.jpg3.jpg

Hayırlı günler üstadlarım. Öncelikle şunu belirteyim bu işlerde yeniyim pek bilgim yok o yüzden sizlere sormak istediğim sorular var. Fotoğragı arkadaşlarım gönderdi bende sizlerden bilgi almak istedim. Yer arkadaşların köyü daha önce ermenilerin yaşamış olduğu bi yer. tam tarlalarının yanında fotoda belirttiğim gibi 3 adet mezar var detaylı foto yok elimde olanlar bunlar. fotoda gözüken mezarda işlem yapmışlar alından böyle taş çıkmış ve zemin sertleşmiş killi kum olduğunu söylüyorlar. mezar kemik vs çıkmamış 1.5 metre inmişler. sizce bu taşın orda olması doğalmıdır ? daha alta inmeleri gerek mi bilgilendirirseniz sevinirim yorumlar için şimdiden teşekkürler

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Defin ya da define emaresi görünmüyor, resimlerde kayalık yok, ana kaya yok, işaret yok, boşa umut vermek istemem emeğe yazıktır. Selametle

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tarla ucgen yapiyormu yada bulunan mezarlarin yaninda yasli agac varmi buna benzer emareler varmi bi sorarmisiniz. Bolgede yasayan medeniyetleri arastirmak lazim bos yada dolu demek sizi yanilgiya sokmak istemem. Fakat yer cok kucuk acilmis ortalama 1m ye 2 m genusliginde acilsaydi yerin onemide anlasilirdi belki.
Sunu belirtmekte fayda va becerebilirlerse iyi bir cihaz yada cubukla bosluk ve metal tesvitu yapsinlar sonra calismaya karar versinler. Selametle

beyazzadam16

Süper Moderatör
Süper Moderatör
3 yerede baksınlar , biraz daha geniş baksınlar biraz daha derin baksınlar

DarqLife

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tarla üçgen yapmıyor üstad fakat babası tarlayı sürdürürken 8 9 metrelik bi örülü taşlar olduğunu söyledi ortasında da yaşlı bi ağaç varmış zamanında kestirmişler yakında ben tekrar gidip detaylı fotoğraflayacağım bakalım nasiplerinde varsa

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
tarla üçgen yapmıyor üstad fakat babası tarlayı sürdürürken 8 9 metrelik bi örülü taşlar olduğunu söyledi ortasında da yaşlı bi ağaç varmış zamanında kestirmişler yakında ben tekrar gidip detaylı fotoğraflayacağım bakalım nasiplerinde varsa
Selamunaleykum
Nasip olurda giderseniz mezarlari tesbit etmek icin bir cihaz yada cubuk ustasi bulamazsaniz, mezarlari genis ve enaz 2 m civarina kadar acmalisiniz. Cocuk mezarlarindan birnin toprak yapisi frkli olabilir kum gibi ve sekli inildiginde sandik gibi olabilir onu iyi incelemelisiniz. Yerini degerli olma olasiligi yuksek olsada yuzeyden gozle gorulmesi bu degerliligi bir nebzede olsa azaltiyor. Agacin yerini ve mezarin hangi yone dustugunude gittiginizde belirtebilirmisiniz. Selametle kalin

DarqLife

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tamam hocam gittiğimde mezarın yönüne bakayım ağacın olduğu yeri ve mezarlara uzaklığınıda fotolarım saygılarımla

husel

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ne kadar geniş açarlarsa cıkacak olan emareleri görmeniz okadar kolaylasacaktır. dolayısıyla çözümüde bu resimle ve bu açılmış yerin çok dar olması bizimde çözüm üretmemizi güçlestiriyor. o çıkan kaya dan sonrası önemli size yol yön verecek başka kayalar cıkabilir onlara da dikkat etmek gerek. Rabbim yüzünüzü güldürür inşallah. selametle

timur964

konularim
Süper Moderatör
1 ci mevcut resim dekiler tarladan atılan taşlar gibi açılan yerdede önceden açılmış izlenimi yok . alan kayalık deyil gördüm kadarıyla açmadan önce şüphelenen yerlere şiş sokarak ön fikir edinilebilir

A-R-E-S

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1.ihtimal "sasirtma" yapmak icin kullanmis olabilirler .
2.ihtimal mezar bi karis yanda olsa bile direk kazım yapildiginda bulamayabilirsiniz.bir isarete gore yol alarak topragin engebesini olcerek acin.
Yoksa bende biyere tas dikerim ,mezar olur .

DarqLife

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalar konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın geçenlerde bu bölgeye gidip cihaz tuttuk 3 mezarın tam ortasında cihaz çok kuvvetli ses veriyor değer 12ye çıktı sizce çalışma yapmaya değer mi ?

arahnikaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
değerli aldığın yeri işaretleyip at birde cihaz ne derinlik ne kadar

DarqLife

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cihaz garrett tam serisini bilmiyorum ama eski bi cihazın derinliğide 3 mt olarak biliyorum gittiğimde foto çekip atayım