4 lü kare oyma

sandalci14

Operatör
arkadaşlar bir arkadaş attı bu resimleri yakın civardan .kaya şekil olarak anıta deveye filan benziyor.resimlerin birinde solda yine bir anıta benzer dikilitaş var.oymaların baya büyük oluşu ve biçimsiz oluşu bende şüphe uyandırsada sağ alt rarafa doğru dereye bakan yamaç şüpheli geldi dibinde boşluk bakacağım kısmetse.bu yamacın arka tarafında oturak taşı varmış onu resimlememişler.gidip araştırmayı düşünüyorum.önbilgi babında ustalar bu oymalar hakkında ne der görüşlerinizi almak istiyorum..

densi

Bilgili Üye
araştıracağım yerler ilk başta buraları olacak.doğrumudur.
muhtemelen dörtlü mezar gibi duruyor.tabi bu oymaların mahzen olma ihtimalide var ben olsam dört tarafınada bakarım karşısını biz görmüyoruz ama karşısınada bakarım, hakkında hayırlısı olsun ustam güzel yer tadını çıkar...

sandalci14

Operatör
oturak taşı ile diğer resimleride istedim.oymalar sonradan yapma çoban işi gibi geldi hem boyut olarak çok büyük hemde eski değil dedim.sanırım kurcalamışlar böyle değildi filan dediler.kayanın kendisi uygun değil kırılgan etrafı araştıracağım.
bide bu kayada oymalar görülüyor.koltuk taşının arka tarafında kalıyormuş.yavaş yavaş oturuyor taşlar yerine.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Oymaların olduğu kaya kurcalanmış en alt sağ taraftaki oyma orjinal diğerlerinden emin değilim. Kayanın şekli anıt gibi çalışmaya müsaitse ekmek çıkar burdan

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Roma medeniyeti

By.atilla

Aktif Üye
Göletin 1 km sağ tarafında yaklaşık 10 MT kazılmış bir yer var oradan birşeyler alındı diye biliyorum.

sandalci14

Operatör
ankarali ilgilenebilecek arkadaslar barsa pazar oyleden sonra bi kesif yapabiliriz.ben bikac nokta tespit ettim.