4 metrede çıkan taş

Neonxy

Member
4 metrede çıkan taş çubuklar 5 m diyor.kurşun ve değerli tespit ediyorum .cubukla 2 katman tespit ettim şu an 2.katmandayim.Yerde işaret vs yok cubukla bosluk tespit edip işleme başladım.Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tastan

Editör
Neye dayanarak bukadar calışma yaptınız çubukta okadar iyi oldugunuza inanıyomusunuz kursun ve sarı dıyosun boşluktamı bunların yanında demir bakır ve bronzda varmı yada baktınmı

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Muvaffak olmanız temennisiyle..
Katmanları tespit etme yönteminizi merak ettim. Mümkünse öğrenmek isterim.

poseidon2023

Uzman
bizden ne istiyon cubukla bulmuşun calışıyon beş metre diyon dörttesin bir metre daha calışacan çogu gitmiş azı kalmış hee cubukla alınan derinlik tutmaz onu diyem

araziyin resmi varsa yükle bakalım

Neonxy

Member
Taşa bak istiyom anliyosan kenarda üçgen var altta tünel iki de oda .acaba ben hayal mi goruyom. İnternet zayıf bugün yukleyemedim yarın inşallah.

Neonxy

Member
Sayın Trakyali81 cubukla kablo metoduyla derinlik aldım kablonun tersine yürüyünce katman veriyor.Bunları buradaki ustalardan öğrendim öğreniyorum. Sizden ve diğer ustalardan Allah razı olsun. Taşın kenarında üçgen altında tünel iki oda .bu benim yorumum .Galiba yanılıyorum kimse birşey demedi .Allah'a emanet olun .

Neonxy

Member
Sayın ustam cubukta çok yeniyim buradan öğreniyorum hepinizden Allah razı olsun.aluminyum cubukla bosluk buldum ,pirincle kontrol ettim.bronz maalesef tedarik edemedim. Diğer metallerle test yaptım. Kurşun iki noktada var .ve sarı sinyali var.o taşta ben kendimce işaret gördüm ve yorumladım kimse bir yorum yapmadığına göre yanıldım ben yinede hedefime devam edeceğim. İlginize teşekkürler

R00T

Profesyonel
Co Admin
Taş doğaldır kimse kusura bakmasın fotoda ki taş gayet ve gayet doğal.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Islem yapilan yerin ve islem yontemini iceren bir video resim olmali...yoksa tozlu raflarda kuflenir gidersin.daha muneccimi oomedik kimse bu resimden akillica bir cikarim yapamaz .

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
5 m’ye kadar devam edin. Tespitleriniz üzerine tecrübe olur.
mineral eleme yöntemlerini de yazmıştık onu da tecrübe edinin.
minerale gidiyor olabilirsiniz.
Sonucu yazıp sorularınızı paylaşabilirsiniz.
Bir şey çıkmazsa sihirli Ya da sahipli değil, mineraldir velhasıl..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sayın ustam cubukta çok yeniyim buradan öğreniyorum hepinizden Allah razı olsun.aluminyum cubukla bosluk buldum ,pirincle kontrol ettim.bronz maalesef tedarik edemedim. Diğer metallerle test yaptım. Kurşun iki noktada var .ve sarı sinyali var.o taşta ben kendimce işaret gördüm ve yorumladım kimse bir yorum yapmadığına göre yanıldım ben yinede hedefime devam edeceğim. İlginize teşekkürler
5 metreye gel.
1.5 metrelik Şis veya 1.20 hilti ucu kullanma.imkanin varsa kullan. Tespitin dogru ise asagida bir seye takilmasi lazim.

Benim kafama takilan sey;
Asagida oda varsa, bu odalarin en azindan su almamasi icin kil tabakanin olmasi lazim. 2 katman var demisiniz. İkinci katman kil tabakasi midir...?