• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

50 milyon yıllıl fosiller

Morrisgaucho

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba abiler , elimde bir sürü deniz fosili var , burası 50 milyon yıllık bir bölge bu fosiller 1800 metre yükseklikteki bir dağın ucunda buldum , ama yurtdısında bir ülkede , peki bunların değeri var mıdır ? Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Dampiel

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Deniz fosili?dağın ucunda? Acaba nuh tufanından kalmamı?

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bence deger olayi bizim ulkemizde cok zor..Allah kolaylik versin diyecem isin zor..

feylezof

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba abiler , elimde bir sürü deniz fosili var , burası 50 milyon yıllık bir bölge bu fosiller 1800 metre yükseklikteki bir dağın ucunda buldum , ama yurtdısında bir ülkede , peki bunların değeri var mıdır ? Teşekkür ederim
Aynısına benzeyen bir tanede ben bulmuştum ama ben araştırmamıştım, ben Afrika ülkelerinden birisinde bulmuştum ama en fazla 300 mt lerdi. Resmini aksama çeker koyarim inşaAllah. Nasibiniz bol olsun

Ebu Computer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bundan uzun zaman önce dağlar deniz denizler dağdı...

Dağlar yürür...

Ve terâl cibâle tahsebuhâ câmideten ve hiye temurru merras sehâb(sehâbi), sun’allâhillezî etkane kulle şey’in, innehu habîrun bimâ tef’alûn(tef’alûne).

Sen dağları görürsün de, yerinde durur sanırsın. Oysa onlar bulutun yürümesi gibi yürümektedirler. Bu, her şeyi sapasağlam yapan Allah'ın sanatıdır. Şüphesiz ki O, yaptıklarınızdan tamamıyla haberdardır. NELM Suresi 88. Ayet

Bu ayet bile insanın inanması için başlı başına bir delil.

Geçen sene yine forumda birisi doğuda dağlık bir arazide Megalodon köpek balığı dişi bulmuştu.

[video=youtube;-svbbi_UFuU]https://www.youtube.com/watch?v=-svbbi_UFuU[/video]

Son düzenleme:

Morrisgaucho

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam zaten bu bölgeyi netten araltırdıktan sonra böyle bir girişimde bulındum , vikipediada 50 milyondan eski bir bölge olduğu yazıyor zaten , ben 4 saatte cıkabildim, kimsede kolay kolay cıkmaz zaten rahat rahat çevreyi araştırdım he inanmıyorsan elimde bir sürü kanıt var resimler var atabilirim

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Degerli olan fosiller nadirlik kriterine gore siralanir. Buldugunuz ulkenin yasalarini inceleyin alim satimi yasak ise bulduklarinizi bir universiteye veya muzeye devredin, eger yasal bir durum yok ise siz bulduklarinizi tek tek fotograflamalisiniz sonra bunlari da bir fosil alim satimi yapilan portalda paylasmalisiniz, sonra da beklersiniz, kismet isi...
Dagin tepesi denizmiydi diye son 5 bin yil icin hayal gucunu kullanmak hatalidir, bu fosiller 500 milyon yil oncesine kadar gitmektedir, isterseniz 500milyon yil oncesine ait dunya kara haritasini inceleyiniz.

sef_er

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Dagin tepesi denizmiydi diye son 5 bin yil icin hayal gucunu kullanmak hatalidir, bu fosiller 500 milyon yil oncesine kadar gitmektedir, isterseniz 500milyon yil oncesine ait dunya kara haritasini inceleyiniz.
gerek yok arkadaslar, 2000-3000 yıllık tarihi dönem hepimize yeter

feylezof

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Saygilar. Nasibiniz bol olsun.

feylezof

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@murattırosso ustam aklıma gelmedi değil ancak bir türlü bi röntgenini alamadım; kimbilir belkide "nasip vaktine esirdir " saygılar.

feylezof

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=22417]Morrisgaucho[/MENTION] fastan mı bu görüntüler.