650 tl ye dedektör !

Mustafa_01

Yeni Üye
Ustalarım sizlere sorem dedm bu Golden space dedektör varmış youtubede gördm sizce nasl fiyatı 650tl alem diyorm
bide bu MD-3010 varmş 449tl ye 30 cmde tek parayı buluyomş u ikisi arasında kaldm yorumlarınızı bekliyorm fazla param yok yani bunlar iyi geldi bana ,?

Şirvan

Operatör
Mustafa_01 bu markaları bilmiyorum ama bu işle uğraşacaksan iyi kötü bir m akinen olmalı

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
4.000 tl altindaki her makina seni uzer.
Acele etme para biriktir. Alacagin makina ise yarasin, sende kullanma tecrubesi kazanmis olursun.

Bu tur makinalar sana hicbir sey katmaz bence.
Son karar elbette size aittir.

sikke

Engellendi
EN AZ garrett euro ace ile başlamanızı öneririm. Onun altında ki cihazların %90ı ile arazide boş boş gezer ayazı ya da güneşi yemiş olursunuz !

Mustafa_01

Yeni Üye
bnde alan tarama var princ cubuklar gayet güzel calışıyor %80 buluyor ama dedektör olmadan tek parayı bulamıyosn sorun O ondan dolayı ucuz yollu dedektör arıyorum ustalarım

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Garret ace 250 ile başladım o bile üzdü

Mustafa_01

Yeni Üye
ben zaten fazla dernlk aramıyorm usta 30-40cm en fazla tek para oldugu icin minerele felan ötmesin yeterli bnm icin

Mustafa_01

Yeni Üye
vidiyosu var hatta golden space diye youtubeye yazarsanız orda 60-70cm den metali görüyo altn tek parayı 40cm den

CANADALI

Aktif Üye
ben zaten fazla dernlk aramıyorm usta 30-40cm en fazla tek para oldugu icin minerele felan ötmesin yeterli bnm icin
Sana tavsiyem şu 30-40 cm den zaten tek para alan dedektör nadir dedektördür buda demek oluyorki net 30 cm alan dedektör en az 2.000 – 3.0000 tldir..

Senin verdiğin modeller bu işi görmez ben sana tavsiyem en azından garret,minelap ın düşük modellerine Onlarda tek para 1 tl yi normal toprak ta 15-20cmde rahat alırda ama 30 cm garanti diyemem karar senin.

Ama dediğin cihazlar benim görüşüm mineralli toprakta sapıtır.sen demişsin ya mineralli toprakta sapıtma olmasın randıman alsın diye işte garrettede yada minelapta ona göre ayrı başlıklar var birde olduki elinde dandikte olsa dedektör var mineralli toprakta devamlı öter onuda kesmenin yolu derinlik kısmana yani azaltman gerekir yabancı cihazlarda sensitivty ayarı diye geçer onu işte kısacan yani hassasiyeti aza doğru indiricen yoksa zarıl zarıl öter ve boşa kazdırır.kolay gelsin.

Şimdi diyeceksin ağa sen kullandınmı o dandik olanı sene 1999 da kullandım ve 4 ay boşa gitti zarıl arıl öterdi en sonuda dedektörü parçaladık vura vura özet bu.
:200:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BUDA BENİM GARRET ACE 250'LİM ...

CANADALI

Aktif Üye
BUDA BENİM GARRET ACE 250'LİM ...
Tuborg kutu bira açma kapağında alaşım olduğu için içinde alüminyum gibi onuda değerli görür.Altınıda tam o ayardan yada bir soldan veriyordu.Ama asıl iş ses farklı verir altın denersen daha değişik ses tuborg olanı daha değişik ses verir 2 ses arası farkda barizdi.
Birde zamanında ben kullanırken işte o ufak başlık değil onun bir üstü vardı o zaman onla aradım tek parayıda yaklaşık 20cmden dediğim başlıkla alırdı.Bizim dedektörü amca oğlu yediği için 2010dan sonra kullanamadım ama 2012 civarıda buna eleptik başlık çıkardılae derine gitsin hesabı.Firmasıda minerealli toprak için DD bobin diye bir başlık çıkardı o başlıklarda belki daha farklı sonuçlar verir.
Birde senin ayarda sensitivy ayarı en sonda işte o ayar sıkıntılıdır.onu genelde 6 kademede iyi idi toprak temizse 7-8 yap ama sendeki başlıkla mineralli toprakta 8 ayarda hayatta bişey bulmaz sebebi hep öter sağa sola sallasanda öter o zaman işte ayarı 4-5 çekmek gerekir.