7 civciv 1 tavuk cozemeyenler buraya

Xlawoy

Yeni Üye
Evet sadece 7 civcivli bir tavuk isaretinin cozumunu uzun ugraslar sonucu buldum. Cozemeyen arkadaslar buyrun. Dogu tarafinda olanlar lutfen benide goturun😊

Eweress

Aktif Üye
Senin gayen yer ogrenmek mi
Burası bilgi paylaşım yeri madem çözümü biliyorsun anlatta herkes öğrensin ama anlatamazsin civcili tavuk işareti bir hayal ürünüdür ve olmayan bir şeyin cozumude yoktur ben şahsen inanmiyorum

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Anlat ustam öğrenelim bizde. Rastgele

Xlawoy

Yeni Üye
Senin gayen yer ogrenmek mi
Burası bilgi paylaşım yeri madem çözümü biliyorsun anlatta herkes öğrensin ama anlatamazsin civcili tavuk işareti bir hayal ürünüdür ve olmayan bir şeyin cozumude yoktur ben şahsen inanmiyorum
Ogrensem bir zarari mi olur? Ben sana yer soyleyeyim. Hakkari merkez bay kalesi etegi daggol mahhallesinde 3 civciv 1 tavuk var. 300 metre ilerisinde degirmen var. Yine hakkari semdinli derecikte 7 civciv 1 tavuk var. Bilmeyen yok orayi. Sorsan gosterirler. Tabi dort gomusude cikartilmis zamaninda. Nasil olur! Hani her civciv bir gomuyu temsil ediyordu? Ben gorup inananlara yardim etmek istiyorum

Xlawoy

Yeni Üye
Anlat ustam öğrenelim bizde. Rastgele
. Tavuk ve sirttaki guruptan cikar. Geriye kalanlar ucgen olusturuyor. Ucgenin uclari nereye bakiyorsa mujde ve hediyeler orda. Geriye kaldi bir tavuk ve civciv. Asil buyuk gomu tavuk. Sirttaki civciv ister ters baksin ister ayagi olmasin onemli degil. Onun gorevi mahsen. Tavugun baktigi istikamette daire icinde bir hac var. Hacin altinda mahsen. Geriye kaldi sadece tavuk. Oda bana kalsin

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bilgiler için teşekkürler. Elbette şunu da göz ardı etmemeli ki her tavuk ve civciv aynı anlam ve manteliteyi barındırmaz. Tavuk tek civciv 1. Bölge tavuk 3 civciv üçüncü bölge misal 7 civcivli yedinci bölge demektir. Doğrudan değerli eşyayı temsil etmekle birlikte bölgesel anlamı da vardır...Tabiyki bölgesel işaret olduğunu herkes bilmez... Netice itibari ile çok güzel bir işarettir, sahtesi çoktur. Orijinali ya kalmamıştır yada birçoğunun işi çözülmüş veya tahrif edilmiştir....

Xlawoy

Yeni Üye
Bilgiler için teşekkürler. Elbette şunu da göz ardı etmemeli ki her tavuk ve civciv aynı anlam ve manteliteyi barındırmaz. Tavuk tek civciv 1. Bölge tavuk 3 civciv üçüncü bölge misal 7 civcivli yedinci bölge demektir. Doğrudan değerli eşyayı temsil etmekle birlikte bölgesel anlamı da vardır...Tabiyki bölgesel işaret olduğunu herkes bilmez... Netice itibari ile çok güzel bir işarettir, sahtesi çoktur. Orijinali ya kalmamıştır yada birçoğunun işi çözülmüş veya tahrif edilmiştir....
Sayin hocam, 7 civciv bir tavuk icin gecerli anlattiklarim zaten. Edirnede de hakkaridede trabzondada akdenizde de olsa, anlamlari ayni. Hatta eskiyanin bile ayni. Aradaki tek fark selaleler

Xlawoy

Yeni Üye
7 civcivlide ana kayada mujdesi vardir bunlar degerli taslardir. Hic altin ve diger sikkeler yoktur. Sadece taslar. Asil gomusu altin tavuktur. Ve buyuk gomusu ve yaninda her turlu malzeme.

Xlawoy

Yeni Üye
Ayni koyde arada bir kilometre bile yok iki ayri tavuklu civciv vardi. Hakkari ogul koyde. 21 kilesenin kalbinde. Buda bolgeleri gostermediginin ispati. Inanin cok sey gordum duydum ama hepsi yalan. Ama benim soyledigim dogru. Su ana kadar gercek anlamini soyleyeni gormedim. Cikardigi yerin resmini bile cekeni gormedim. Nerden ne cikiyor bilenide gormedim. Herkes 21 metre ilerde sagda solda. Ters bakan civciv magrayi yok kopuk ayagi olc hepsi yalan😊

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Ayni koyde arada bir kilometre bile yok iki ayri tavuklu civciv vardi. Hakkari ogul koyde. 21 kilesenin kalbinde. Buda bolgeleri gostermediginin ispati. Inanin cok sey gordum duydum ama hepsi yalan. Ama benim soyledigim dogru. Su ana kadar gercek anlamini soyleyeni gormedim. Cikardigi yerin resmini bile cekeni gormedim. Nerden ne cikiyor bilenide gormedim. Herkes 21 metre ilerde sagda solda. Ters bakan civciv magrayi yok kopuk ayagi olc hepsi yalan😊
madem herkes yalan soyluyor cıkardıgını gormedın kimsenin bız sana neden inanalım dogru soyluyorum demeyle dogru soyledıgını mı kanıtladın daha dün üye olmussun foruma 8 mesajın var bana ınanın dıyorsun sanırsın profesorsun sankı kendin cıkarttın tavugun parasınıda burda ahkam kesıyorsun. Sen madem bu kadar bilgilisin şu cıkarttıgın tavuk civcivin paralarının çıkarılış videolarını paylaşta bizde inanalım.

Xlawoy

Yeni Üye
madem herkes yalan soyluyor cıkardıgını gormedın kimsenin bız sana neden inanalım dogru soyluyorum demeyle dogru soyledıgını mı kanıtladın daha dün üye olmussun foruma 8 mesajın var bana ınanın dıyorsun sanırsın profesorsun sankı kendin cıkarttın tavugun parasınıda burda ahkam kesıyorsun. Sen madem bu kadar bilgilisin şu cıkarttıgın tavuk civcivin paralarının çıkarılış videolarını paylaşta bizde inanalım.

Ekli dosyalar

Xlawoy

Yeni Üye
Gordugun ana kayada bir delik var o delik horosan harciyla kapaliydi. Icinden sadece degerli taslar cikti. Daire icinde hacta da mahsen girisi var. Kaya simdi kirilmis. Ama mahseni cikarmadilar. Bolge hakkari yolu uzerinde erziki de. Her seyi acikca soyluyorum zaten. Anlasilmayacak birsey yok