• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

abiler bi el atın işin icinden cıkamadım

babakompir

Engellendi
72ee5240-4787-4516-884c-d02fd7391b0c.jpg16302815-c42c-4214-a279-001eab0ef650.jpg yanında mezar çıktı ama boş kafası yok bedenı var gözyaşı kasesi bile yok bir işaret daha var onun resmini sistem yüklemedi yardımcı olun lütfenbb7df81c-831a-43cb-ab42-48cc261470fb.jpg

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=19300]babakompir[/MENTION] kardeşim hoşgeldin .....ilk resmin 2 adet lahitmidir ...tek lahittide kırılmış mıdır nedir anlayamadım .... 2 ci resmindeki daha çok kullanım amaca yönelik 3 resmin tam anlayamadım ... resimlerini daha net pikseli yüksek kamerayla çekip çoğaltırsan iyi olur rast gelsin ...

lcw06

Engellendi
Kardeşim topraga gömülü olan taşlar eski kaldırım taşları belediye gömmüştür diğeride zit kalıbıdır :D

babakompir

Engellendi
[MENTION=19300]babakompir[/MENTION] kardeşim hoşgeldin .....ilk resmin 2 adet lahitmidir ...tek lahittide kırılmış mıdır nedir anlayamadım .... 2 ci resmindeki daha çok kullanım amaca yönelik 3 resmin tam anlayamadım ... resimlerini daha net pikseli yüksek kamerayla çekip çoğaltırsan iyi olur rast gelsin ...
Hocam ilk resim lahitin resmi sanırım bula bula fakir lahiti bulduk hiçbir kıymetli eşya çıkmadı hatta ölü bile yarim kafası yok :( bunun etrafında baska varmıdır acaba asıl sorum o olacak

babakompir

Engellendi
Kardeşim topraga gömülü olan taşlar eski kaldırım taşları belediye gömmüştür diğeride zit kalıbıdır :D
Hocam belediye olsa iyi 6 aylık beklenti gariban lahiti çıktı eskavator parası sabah karşı uykusuz gitme emeği uğraşı vs boş çıktı nasibimizde yokmuş yakınlarında bu işaretler var başka lahit varmıdır acaba ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Lahitse, lahit genelde tek olmaz kanaati ve tecrübesi yoğundur.

Bulunan şey lahit dahi olsa; mutlaka değerli tespiti yapılması gerekir.

Mermer ve türevlerinden yapılan lahitler kesinlikle boş çıkmaz.
Lakin kayaya oyulmuş veya taşlarla birleştirilen lahitlerde boş durumu çokça yaşanır.

Bu çerçevede etrafı tekrar kontrol edebilirsiniz.
Amma hemen değil. 1-2 ay sonra...
Yeni işlem yapılan yerlerin yanında dolaşmak dahi başa bela olabilir.

Kolay Gelsin.

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
arkadaş bir sürü işlemden bahsediyorsun.hiç bir açıklama yok.ön bilgi yok.çalışma var.??????baştan anlatsan konuyu daha bilgili olunacak.mesela tesbiti neye göre yaptınız.yoksa gece rüyandamı gördün.belşi burasını sizden önce birileri kurcalamış.iş bitmiş.@bulursam kader ustam söylem işlahitler tek olmzzzzzzzzzzzzz.şu konuyu güzel b toparla kardeşim.burda ekmek var.ftoları çoğalt.

eser34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Acmasaydin iyiydi..gecmis olsun!!!

Son düzenleme:

babakompir

Engellendi
arkadaş bir sürü işlemden bahsediyorsun.hiç bir açıklama yok.ön bilgi yok.çalışma var.??????baştan anlatsan konuyu daha bilgili olunacak.mesela tesbiti neye göre yaptınız.yoksa gece rüyandamı gördün.belşi burasını sizden önce birileri kurcalamış.iş bitmiş.@bulursam kader ustam söylem işlahitler tek olmzzzzzzzzzzzzz.şu konuyu güzel b toparla kardeşim.burda ekmek var.ftoları çoğalt.

Hocam arazi kendi arazimiz zeytinlik , zaten ufak çaplı bir tumulus vardı orayı düzlemek isterken yuvarlak içerisinde daire olan taşi buldum . Traktör le başa çıkamayinca sakin yağmurlu bir hafta sonu eskavator le giriştik düzleme işine önce o taşın gibi gösterdiği yeri açtık malum malzeme çıktı fakat tumulusu komple duzledik akşama kadar başka bir malzeme çıkmadı .( Bu parsel arazimin yanında idi sirf tumulus var diye aldım 55 tane da zeytin ağacımiz oldu ) herhangi bir cihazla arama da yapmadık .

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Tümülüs gibi olan yeri düzlemek yetmez usdam. O ne kadar yüksekse bi o kadar tabana ineceksiniz. Kolay gelsin

babakompir

Engellendi

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

babakompir

Engellendi
yeni resimler hakkında fikirlerinizi bekliyorum üstatlar