• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Abilerim Ustalarım bu oyukların anlamı nedir?

Askeraga

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Abilerim selamın aleyküm. -----XXXXXX----. kayanın yüzündeki parçalı kayaları indiricem asagıya ne dersiniz. oymaların yüksekliği yerden en az 8 10 mt yukarıda. arkası heyelan mıntıkası kayanın. önü traşlandığı belli bu oymalar yapılmadan önce. eski ermeni ve rumlar yaşarmış bilinen tarihi. bilinmeyen tarihinin romalılara kadar gittiğini düşünüyorum. yada nereden başlamalıyım araştırmalarıma? şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Sırtını bu kayaya verdiğinde görünen yerin resimleri lazım.
Bu oyukları mezarına bakan göz olarak değerlendirdim.

Askeraga

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20180620_163241.jpgustalarım karşıdan çekilmiş resimlerini buldum telefonumda. bu kayaların baktığı yer teeeey karşı dağ. arası 4 5 km var. mümkü mü acaba bu kadar uzakta olması araştırılacak yerin

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Güzel gözüküyor Bu bölgeden daha çok resim gerekli Gidince yuvarlak içine aldığım yerleride inceleyin 20180616_191743.jpg​

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Değerli tespiti yapmadan indirme diyorum,herhangi bir işaret varsa oda kaybolup gidecek o arada :D
Aşağıdaki büyük yuvarlak işaretli yerin mümkünse fotosunu görelim derim.

20180620_163241.jpg

Askeraga

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım yorumlarinız icin tesekkurler. Kayanın altı erezyonla akan kumla dolmuş. Şuan o kumu kazıyorum. Kolay kaziliyor yarim metre indim kazma kurek kirildi geri indim. Erezyon ne kadar kum yığdı bilmiyorum. Dibine doğru daha küçük oymalar iniyor. Bazıları çok profesyonel bazıları zamanla sudan ruzgardan erezyona ugramis. Ufak bir video var ama nasıl atacam bilemedim. Bu gördüğünüz resmin bir mt sağından dibini kazmaya başladım 20180626_173909.jpg

Son düzenleme:

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
Ustam o 2 ad çukurların içind e veya etrafında küçük murç izi veya küçük delik varmıydı baktınmi

Askeraga

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14464]uçmuş[/MENTION] ustam oraya kadar çıkamadım bir türlü. merdiven yapam dedim devede kulak kaldı birgünüm boşa gitti. nasıl yapcam çözemedim. tam nedir peki bu işaret. kaya mezarı diye düşünüyorum ama. 10 mt yükseklikte o oymalar

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
Ustam 5mm den 10 mm ye kadar matkapla yarim cm civarı az büyük az küçük delik aradığımız varmı bakarsın

Askeraga

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14464]uçmuş[/MENTION] kayanın yüzü önce traşlanmış sonra oyulmuş. ana kayadan farklılıgı belli oluyor. aynı sekilde birde kapıya benzer beyaz kaya var attıgım videonun basladıgında görünen. küçük oymalar var fakat zamanla erezyona ugramıs gibi gorunuyorlar. bu kayaya yakınmıdır dersiniz?