Acemii yardim lütfen..

firarist

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20190622-WA0053.jpgilk resimdeki taşin sadece toprak üstünde uc kısmı gozukuyordu üçgen seklinde. biraz etrafi kazdiktan sonra ustundeki işaretleri gordum artık işaretmi yoksa doğal yollarlami olusmus bilmiyorum dikkatimi cekti taşi ordan kaldirip kazmaya başladiktan sonraIMG-20190622-WA0050.jpg bu taşla karşilaştim ve topraktan IMG-20190622-WA0045.jpg bu sekilde taşlar cıkmaya başladi 2.resimdeki gorunun taşıda yerinden cıkartıp çevirdikten sonra IMG-20190622-WA0048.jpg arkasinda (Y) VE (X) Seklinde işaretler dikkatimi çekti ne yapmam gerekir burda ne vardir ne olabalir bu işte yeniyim ve pek bilgi sahibi değilim yardımlarinizi ve değerli düşüncelerinizi bekliyorum şimdiden ilginiz için cok tesekkur ediyorum.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
acil mi ?
yine mi ?
buyrun ben doktor _Mithra_ şikayetiniz nedir ?
kahkaha
kardeş acil falan başlıklı konu açmayın site kuralları gereği yasaktır
neyse hoş geldiniz yenisiniz belli
tarla mı burası, ekilip biçiliyor mu

Son düzenleme:

firarist

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ya Ustad hevesimi ne kiriyon 😂 Yok tarla değil ekilip bicilme olayı yok. Irmak kenari bi yer.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Moderatör
Ilgili noktaya metal testi uygulayınız..
Teknolojiden ya da çubuk ile kendinizden destek almalısınız.
Kurdun ensesi......

firarist

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustad merak ettiğim nokta sizce bunlar doğal yollarlami oluşmuş yoksa bir isaret bi gosterge varmi .

Keskingöz

Moderatör
Moderatör
Net bir işçilik söz konusu değil. Ar-geyi genişleterek devam ettirin.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ya Ustad hevesimi ne kiriyon 😂 Yok tarla değil ekilip bicilme olayı yok. Irmak kenari bi yer.
yok kırmıyom hevesini
boş durmaktansa çalışmak iyidir
:D
şimdi yoksa da eskiden olmuş olabilir
tarla içinde çift demiri ya da traktör bıçağı sıyırma izlerine benziyor
burada işaretten devam edemezsin
taşların kendisi biçimlendirilmiş ama oradaki amaç nedir onu çözmek lazım
hiç bişey yapamazsanız ustanın da dediği gibi cihazla kontrol yapın
kolay gelsin

firarist

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 248823üstad bu ustte paylaştiğim resimdeki yerin 10 adım ilerisinde heryerin çimen yeşillik olmasina ragmen sadece taşın ustunde yoktu bu taşı toprağin ortalama 20-30 cm aşağisinda denk geldim. taşa vuruldugunda tok tok ses geliyordu boşluk sesi gibi teçhizatim olmadiğindan dolayi fazla ileri gidemedim bi baglantisi varmidir acaba kafamda deli sorular :200:

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 248815ilk resimdeki taşin sadece toprak üstünde uc kısmı gozukuyordu üçgen seklinde. biraz etrafi kazdiktan sonra ustundeki işaretleri gordum artık işaretmi yoksa doğal yollarlami olusmus bilmiyorum dikkatimi cekti taşi ordan kaldirip kazmaya başladiktan sonraEkli dosyayı görüntüle 248816 bu taşla karşilaştim ve topraktan Ekli dosyayı görüntüle 248817 bu sekilde taşlar cıkmaya başladi 2.resimdeki gorunun taşıda yerinden cıkartıp çevirdikten sonra Ekli dosyayı görüntüle 248818 arkasinda (Y) VE (X) Seklinde işaretler dikkatimi çekti ne yapmam gerekir burda ne vardir ne olabalir bu işte yeniyim ve pek bilgi sahibi değilim yardımlarinizi ve değerli düşüncelerinizi bekliyorum şimdiden ilginiz için cok tesekkur ediyorum.
Bu tas tarla siniri icin birakilan taslara benziyor.
Yesilimsi renkli taslarda aventurine benzettim (yildiztasi) ama emin degilim.

firarist

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu tas tarla siniri icin birakilan taslara benziyor.
Yesilimsi renkli taslarda aventurine benzettim (yildiztasi) ama emin degilim.
Ekli dosyayı görüntüle 248825 ustad yukardada anlattiğim gibi bu ustte paylaştiğim resimdeki yerin 10 adım ilerisinde heryerin çimen yeşillik olmasina ragmen sadece taşın ustunde yoktu bu taşı toprağin ortalama 20-30 cm aşağisinda denk geldim. taşa vuruldugunda tok tok ses geliyordu boşluk sesi gibi teçhizatim olmadiğindan dolayi fazla ileri gidemedim bi baglantisi varmidir acaba.

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 248815ilk resimdeki taşin sadece toprak üstünde uc kısmı gozukuyordu üçgen seklinde. biraz etrafi kazdiktan sonra ustundeki işaretleri gordum artık işaretmi yoksa doğal yollarlami olusmus bilmiyorum dikkatimi cekti taşi ordan kaldirip kazmaya başladiktan sonraEkli dosyayı görüntüle 248816 bu taşla karşilaştim ve topraktan Ekli dosyayı görüntüle 248817 bu sekilde taşlar cıkmaya başladi 2.resimdeki gorunun taşıda yerinden cıkartıp çevirdikten sonra Ekli dosyayı görüntüle 248818 arkasinda (Y) VE (X) Seklinde işaretler dikkatimi çekti ne yapmam gerekir burda ne vardir ne olabalir bu işte yeniyim ve pek bilgi sahibi değilim yardımlarinizi ve değerli düşüncelerinizi bekliyorum şimdiden ilginiz için cok tesekkur ediyorum.

1.5 2 metre in taşın altına

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Metal ve bosluk testi yap, aklinda kalmasin.

Bu testleri yapamiyorsan, ugrarsma derim.
Bana gore tamamen dogal bir yer.