• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

acil yardım abiler burdan bişey çıkarmı

1453bur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle selamun aleyküm ustalar.ben ormanda gezerken bir yer buldum kuyu gibi bir yer.kazdım kemikler çıkardım,hayvan kemikleri resimde var zaten ama bayağı eskiler içleri kömürleşmiş.ve kömür parçaları çıkıyor sürekli değişik taşlar.Ondan sonra testi parçaları çıkardım bayağı ve büyük tuğlalar çıkardım.toprağın altı sanki taşlarla örülmüş gibi üst üste konulmuşlar sanki.çok kafam karıştı.ye kazdığım yer çökük bir yer gibi ormanın her yerini gezdim böyle bir yer daha yok,ve yanlarında tüneller var genişler.toprak bi keskin kokuyor sanki doğalgaz gibi.etrafında kayalık alan yok fakat toprağın altı yumruktan büyük taşlar ile dolu yardım ederseniz sevinirim.bi ara su basmıştı ve baş taradından su kaynıyordu fakat kuyunun iiçine değil başka bir tünelden gidiyordum ben tünele boya döktüm kuyuya dolucakmı diye fakat dolmadı resimleri yükliycem acil yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Bayılırım acil başlıklı konulara sakın çıplak ellerle uğraştım deme maskesiz Allah muhafaza ya hastalıklı bir hayvan leşini gömüşlerse onun için deriz öncelik can güvenliği ve tedbir

1453bur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
aynen abi yok eldiven maske vardı
sence bişey varmıdır abi

malibu_18

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 tane resimde kemik var diğeri ''hesap makinesiyle doğa resmi çekmek'' isimli çalışma sanırım . konuyu destekleyen resimleme şart , ayrıca hikayeyle örüntülü bölge medeniyet vs... bilgileri olmazsa olmaz . kolay gelsin .

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Şu haliyle boş, uğraşmaya gerek yok.

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Çok sevdiğim bir abim var define işinde yıllardır. Çok fena bir çevresi var Antalya dan mersine giderken ne kadar fırın , pastane , lokanta , market , esnaf varsa hepsine girdik 12 saat sürdü gidişimiz öyle bir çevre den bahsediyorum. Abimiz yıllardır define işinde ama eline bir kez kürek aldığı kazma aldığı çubuk cihaz makine aldığı yok. Define işinde organizasyon duayeni dır onun yaptığı organize bir aksiyon da başarısız olman imkansıza yakın. Neyse yine bir gün bir ekip gidiyor yanına abi diyor bölge bu tanıdık birileri lazım ve ulaşım yeme içme konaklama şart Vs. Abimiz soruyor ne arıyorsun , abi mahzen den şüphe ediyoruz yer nerde filanca yerde mekan nasıl abi yol kenarı eski mezar taşları var arkası orman biz ağaçların arasında tespit yaptık . o bölgede tanıdığı birine telefon ediyor ne zaman geleceklerini kaç kişi geleceklerini kaç gece kalacaklarini söylüyor programı yapıyor ekibi götürüyor. Zifiri karanlık başlıyorlar işleme ormanın içinde ekip mahzen diye buldukları mezar çıkıyor bosalttikca kemik parçaları çıkıyor bütün parçalar var ama kafa yok böyle 4-5 adet defin çıkıyor kafalar yok niye bu kadar uzun bu mezar niye kafaları yok falan derken bir tane kafa buluyor ekipten biri Allah Allah diye bağırarak atıyor kendini asfalt yola koşarak elemanı derenin içinde çamura batmış vaziyet te buluyorlar karga tulumba sirtlayip yola çıkartıp arabaya bindiriyorlar eleman arabanın tavanini yumrukluyor bırakın beni diye bağırarak . Abim tabi iki kişi yolluyor gidin bakın ne gördü bu diye elemanlar giriyor mezara kafa yı görüyorlar diller tutulmuş geliyor abi diyor carpilmadan gidelim abimiz buz adam tabi gidiyor mezara bakıyor ..Bana tarifi aynen şöyle , abim iki kişi kaldırdı kafayı arabanın arka kapı camı kadar büyüktü kapıdan girmiyordu bagaja koyduk insan kafası ama 4 er cm iki tane boynuzu vardi ense tarafı da normal insana göre 3-4 parmak kadar şişkin di. ıkı gün bagajda kaldı kime söylediysem bulduğunuz yere bırakın dedi bende elamanlara verdim buldukları yere atıp kacmislar dedi. O günden bu zamana 15 yıl geçmiştir. Bir daha uğraşma di bu işler ile. Sizin ugrastiginiz yeri görünce aklıma geldi. :)