• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Acil yardım

timur964

konularim
Süper Moderatör
bu senin konu kendin çal kendin oynaya benzemiş çizmeden temizlik yapılmış foto ekleyin konuya bence:174:

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
Screenshot_20181023-182754.png.

Bu resmi kapak gibi si bak.

ido55

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
alakasi yok .ben sadece işaretleri ve yönleri tarif ettim lakin sen ise sadece alay eder gibi yorum attin . bu sitenin bir forum yani yardım amaclı oldugunu düşünüyordum.

Ares-xl

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
O taşı kaldırdıgında merdiven ile asagıya ineceksin ve bir oda mezar seni karsilayacak

Storm

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Son 2 resim doğal. 2. Resim olduğu kaya etrafında boşluk bak büyük ihtimal kapak ve kapağı açtığında aradığın orda ama öncelikle emniyetini alarak gir. Bol nasipler ustam

a_g_x_14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bu güzel işçiliği olan kayayı nasıl yoklamadınız hayret .bunun doğal olma ihtimalini düşünmeyin bile.bariz büyük bi üçgen taşta yan tarafına oturtulmuş.gövdesinde muhakkak işaret vardır yosunlardan temizlemek gerek.mezar girişinin ta kendisidir.bol nasipler.

Dayi45

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam büyük ihtimalle mezarı buldun boşluk aramalasın tuzak riski biraz fazla dikkatli olmalısın

Storm

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam büyük ihtimalle mezarı buldun boşluk aramalasın tuzak riski biraz fazla dikkatli olmalısın
Ustam son fotoğraflara bakarsan Çatlak ve yarıkları görürsün. Zamanla kendiliğinden oluşmuş . Kabartma ya da oyma değil. Taşın saglam olmayan kısımları zamanla dökğlmüs ve geriye böyle birşey kalmış. Diğer yılan gibi olan seyde bitki örtüsünden kaynaklanma Doğa ciddi anlamda bu işte insanı çok yanıltır. Sahte işaretler dediğimiz kategoriye girer. Bir tek benim dikkatimi çeken üst üste konuşan kapak gibi taş dikkatimi cekti

ido55

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20181021_220632.jpg
bu tasin alt kisminda bir oval oyma büyül ve 4 murc izi var20181021_220632.jpg
bu tasi sanirim cevirdiler kimse bulmasin diye cünkü arka duzlukte taslar var

ido55

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20181014-WA0000.jpgboşluk veriyor ve misket gibi kirmizi bir tas cikti lakin kan kirmizi tasin dibine delik olan yeri az eseledim ordan cikti ama tasa sürtüğnce ruj gibi iz yapi dagildi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
alakasi yok .ben sadece işaretleri ve yönleri tarif ettim lakin sen ise sadece alay eder gibi yorum attin . bu sitenin bir forum yani yardım amaclı oldugunu düşünüyordum.
Kardaşım,
Evet bu site, yardım alınacak bir formdur.
Amma ne sitenin kurallarını nede fotoğrafları nasıl yükleyeceğinizi okumamışınız.
Sen bizleri yönlendirme konu başlangıcında.
Zira yönlendirme çıkmaz sokaktır.
O kadar yer işaretledin, tespitler yaptın, hedefe ulaştın mı?
Ulaşamazsın. O kayaları oradan alsan da hedefe ulaşamayacaksın.
Altında ve aşağısında birşey bulamayacaksın.
Bundan dolayı yardım almalısın.
Yardımı alman içinde yapacaklarınız var:

Aşağıdaki linklerdeki konuları okuyunuz.
Sonra bu çerçevede konunuzun sunumunu yapınız.
İnşallah sizi hedefe ulaştırırız :

Forum Kuralları Lütfen Okuyunuz | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

[h=2]Forum Kuralları Lütfen Okuyunuz[/h]
Site Kuralları

1: Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2: Sitemizde kaz, kır gibi yazılar yazmak, tarihi buluntu yayınlamak yasaktır, ayrıca yazdığınız her mesaj yazdığınız gibi kalıcı olmayabilir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir yada kaybolabilir. Kullanıcı başvururken bunları kabul etmiş sayılır.

3: Forumlarda iki farklı üyelik (hesap) sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir.

4: Forumda Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

5: Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek, normal konuları amacının dışına saptırmak ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır.

6: Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin, Firmaların ve ürünlerinin tanıtımı yasaktır.

7: Forum admin ve süper moderatörleri kurallara uymayan üyelerin iletişim bilgilerine ait olan profillerini, etkinliklerini silme, mevcut hesaplarına bloke koyma hakkına sahiptir.. sildiği, durdurduğu konu ve mesajlardan dolayı üyeler tarafından sorumlu tutulamaz. Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında giriş engeli koyulabilir, gerekirse sistemimizden kayıtları silinir.

8: Bu forumların yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilir. Forumlara gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler ya da adminler kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.

9: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklara) protesto amaçlı destek verilmeyebilir.

Makalelerin tümü kalın harfle yazılması yasaktır. Sadece belirleyici ve önemli bölümleri belirginlestiriniz.

10: Konu, Mesaj ve Üyelik sildirme; Veritabanı arızalarına yol açtığı için kesinlikle, hiçbir şartta üyelikler ve konular silinmeyecektir. Fakat isteyen üyeliğini banlatıp, (giriş engeli) erişime kapatabilir. Konu ve mesajlarımı silin gibi bir talepte bulunamaz. bu sadece yönetimin inisiyatifine kalmıştır.

11:Kişisel bilgilerin Forumda paylaşılmasını tavsiye etmiyoruz, paylaştığınız kişisel bilgilerinizin diğer forum kullanıcıları tarafından kötüye kullanılabilir, Bu gibi davranışlardan dolayı forumumuz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir.

12: Formda yazismalar kurallara uygun yapilmalidir. Karsilikli tartışma yasaktir. Görüşler farkli olabilir. O konu ile alakali herkes kendi düşüncesini ve tecrübesini aktarır. Değerlendirme, konu sahibine aittir.

13: Ozel mesajla, yerinizi beraber açalim vb. teklifleri yapanlar siteden suresiz uzaklastirilir.

14: Ekip kurmak için organizasyon yapmak yasaktır. Beraber iş yapalim vb.teklifler yasaktir. Tespiti halinde suresiz siteden uzaklaştırılırlar.

15: Hangi gaye ile olursa olsun;
koordinat vermek, paylasmak kesinlikle yasaktir.

Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı, forum yöneticilerince her zaman saklıdır.

Foruma Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir beyanat kabul edilmez.

Duyurular - Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar

[h=2]Yeni Konuyu Açmadan Önce Yapılması Gerekenler:[/h]
[FONT=&quot]Arkadaşlar Merhaba,

Sonradan sorun yaşamamanız için lütfen önce site kurallarını aşağıdaki linkten okuyunuz:

İLGİLİ LİNK:

[/FONT]https://definesohbeti.com/yonetimden-mesajlar/17887-forum-kurallari-lutfen-okuyunuz.html
[FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]Elinizde resimleriniz var, yeni konuyu açacaksınız, dikkat edeceğiniz hususlar:

1- Tek fotoğraf ile konu açmayınız.

2- Fotoğraflamanın nasıl yapılacağını ve nasıl bir kompozisyonla açmanız gerektiğini aşağıdaki linkten okuyarak öğrenebilirsiniz:

İLGİLİ LİNK:

[/FONT]https://definesohbeti.com/fotografli-define-isaretlerinize-yorumlar/42570-fotograflama-nasil-olmali-cozum-icin-en-onemli-konu.html[FONT=&quot]

3- Konu Başlığını, konu ile alakalı seçiniz: ACİL-ÇOK ACİL-YARDIM vb. kelimeler kullanmaktan kaçınınız.

4- Atalarımız demiş: "önce selam sonra kelam". Nezaket ve hitabet her zaman önemlidir.

5- Sadece fotoğraf paylaşmakla kalmayın, konunuzla alakalı yeterli bilgi de veriniz.
Bu bilgileri verirken yer isimleri yazmayınız.
Bölge ( Akdeniz ), veya İL ( Antalya ) ismine kadar isterseniz yazabilirsiniz. Koordinat vermeyiniz.
Paylaştığınız fotoğraflarda KOORDİNAT ve YER isimlerini paint vb. programlarda silip sonra yükleyiniz.

6- Yazılarınızda; KAZMAK-KIRMAK vb. kelimeler kullanmayınız.
"Burayı kazayım mı?" değil, "Burada ön işlem yapayım mı.?" doğru cümledir.

7- Yazdıklarınızla alakalı tüm hukuki meselelerin size ait olduğunu unutmayınız.
Bu nedenle yazılarınızı kontrol ettikten sonra paylaşınız.
Argo, hakaret, aşağılama ve küfür sözleri kullanmak kesinlikle yasaktır.
KONU NE OLURSA OLSUN TARTIŞMAK YASAKTIR.
Tartışanların haklı ve haksızlığına bakılmadan;
anında siteden uzaklaştırılırsınız.

Şikayeti olanlar Moderatörlerle iletişime geçebilirler.

8- Zaman içerisinde bu sitenin çok güzel bir aile ortamı olduğunu anlarsınız.
Bu nedenle saygı ve sevgi çerçevesini iyi ayarlayınız.
Bu site kesinlikle chat sitesi formatında değil, usta-çırak çerçevesinde saygı ve sevgi ekseninde hareket eder.
Böyle hareket edildiğinde çok şeyler kazanılmış olur.
Siz ne kadar nazik olursanız o kadar çok konunuza yardımcı olacak çıkacaktır.

9- Moderatör ve Süper Moderatör olan görevli kardeşlerimiz; gönüllülük üzre bu görevi yapmaktadır.
Bizlerden daha tecrübeli ve daha bilgili üyelerimiz de hayli fazladır.
Konunuza yapılan yorumların değerlendirilmesi size aittir.
Birbirinin zıttına yorumlarda yapılabilir. Herkes kendi bilgi ve tecrübesini yazar.
Zira bir işaretin çözümü her zaman, her bölgede, her yüzyılda aynı değildir.

10- İletişim bilgileri paylaşmak, telefon numarası istemek, telefonunu yazmak; en büyük hatadır.
Bu bilgileri "özel mesaj" bölümünde de paylaşmamak gerekir. Sorumluluk tamamen kendinize aittir.
Kimseyi tanımıyorsunuz, kimsede sizi tanımıyor. Kalplerde ne var, niyet nedir bilemeyiz.

11- Alım-satım yapmak, müşteri aramak, ekip kurmaya çalışmak, müşteri olmak, reklam yapmak kesinlikle yasaktır.
Takıldığınız her noktayı görevlilerle istişare edebilirsiniz.

12- Açtığınız konudaki yer ile özelden size "burayı beraber açalım, ekip olalım vb. şeklindeki yazıları " kopyalayarak
anında görevli arkadaşlarla paylaşınız. Bu tür teklifler art niyetli tekliflerdir.
Sorumluluk tamamen kendinize aittir unutmayınız.

13- Verilen tüm bilgiler; resmi izin alma aşamasından önceki, yardım amaçlı bilgilerdir. Bu bilgileri değerlendirerek, resmi izin alıp almamanıza değecek kıymette olup olmadığına da siz karar vereceksiniz. İzinsiz kazı yapmak kanunen suçtur.

14- Kesinlikle SİT ALANLARINDA ön çalışma olsa dahi, çalışma yapmayınız.

15-Arazide dolaşırken bulduğunuz her türlü kültür varlıklarını müzelere teslim ediniz.
Teslim evrakını da isteyiniz.

Hoş Geldiniz.....
[/FONT]​

timur964

konularim
Süper Moderatör

alay değil fayda ancak söylediklerimi yaparsan görursunsen işaretledinmi haliyle oraya yönlenir gözler o zamanda kısır kalır konu ustalarım senden daha iyi yerler işaretler eminim hadi iyi formlar kolay gelsin bu detaylar anlatmıştır umarım:174:

ido55

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
forumu nasıl silebilir yada nasıl baslıgı degiştirebilirim