Açilmiş bir lahit mi ? Yoksa üzerinde düz bir kapak olabilir mi ?

hierapolis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım burayı tesadüfen buldum burayı lahite benzettim fakat açılmışsa önceden kapağını bulamadım lahitleri açtıktan sonra kapaklarınıda mı götürüyorlar satıyorlar ?
2. soru şu buradan bir kısmetimiz çıkar mı ? yarısı toprak altında kalmış bu yüzden bilemedim aklımda sorular kaldı.
3. soru 100 150 metre ileride açıkta açılmış kapağı ortada olmayan bir lahit daha var başka lahitlerde olabilir mi ?

bölgenin çok fazla resmi var eğer istek olursa onlarında fotoğraflarını atabilirim video kaydıda linkte.
WhatsApp Video 2017 09 19 at 15 12 19 - YouTube

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@hierapolis
iyi formlar
ustam,
bunlar açılmış lahittir
kapakları başka binalarda yapı taşı olarak kullanırlar
çevrede benzer lahit olma olasılığı elbette var

iki önerim olacak
açılmış olan lahitlerin içine makine tutun.
çevrede başka lahit araştırın

selametle

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustam bu lahit değil..muhtemelen açılmış bir oda mezar yada sadece oda...siz yinede etrafta boşluk tespiti ve değerli tespiti yapınız..ayrıcı şu 2. lahit dediğinizin fotosunuda yükleyin ona göre yorum yapalım..belki diğeri lahittir..fakat lahit böyle olmaz açıkta bırakılmaz kökünden alıp götürülür..

hierapolis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sağolun ustalarım [MENTION=15512]Barakuda[/MENTION] hocam eğer açılmışsa bu toprak içeriye tekrar nasıl doluyor yani açıpta geri kapatan bir defineci ben bu güne kadar görmedim nasıl kapanıyor geriye doğal yağmur kar vs. sonucu mu ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Lahit gurubu mezar sayılmaz bu tipler.
Buna benzer yerler varsa çevresinde kontrol ediniz.

İşlem göreli epey zaman olmuş.

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ewet kapatılabilir..belediye tarafından bulunan yerlerin kapatıldığını çok gördüm..ama dağ başında dediğiniz bu yerde belediiye işimidir bilemem..doğal yollada kapanmış olabilir açan kişi tarafındanda..siz @bulursamkader ustanın dediği gibi etrafta araştırma yapın..belki mezarlık alandır ve etrefta açılmamış bişeyler vardır..

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Çubuk kullanmayı biliyorsanız.dolaşın. bunun lahit olmadığı kesin.

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Burda dönem soygunu olmadıysa resimlere yapılacak iş belli ,lahit yada sanduka tipine göre üstü azıcık bi işlemle kendini belli eder öyle 10 mtre yerin altına inmene gerek yok lahit sanılan yerin topragını az acmaya değer eğer toprak devam ederse etse etse 1 bucuk metre yada az bi karıs alınca kapak halen duruyor olacak .Yok topragı aldın ana kaya devam ediyorsa odanın üstü çatısı oluyor ki o zamanda dogru yönü bulup odanın içine girip bakmak gerekir.Yerin örülerek yapıldıgını düsünüyorum zemin altına indikçe örgü dahada çok belli olmaya baslar .Simdi biri bana deseki böyle yere dedektör tut bak Dedektör tepki vermese bile en azından o sanduka yada lahit olma olasılıgını elerdim .Emek isteyen yer burası Kolay Gelsin .

Ekli dosyalar

hakan222

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Böyle lahit olmaz normal mezar açılmış etraftada çok var anlaşılan bu mezarlardan ustaların işaretledigi yerlerde boşluk bakarak şansını deneye bilirsin... Zamınin da sağlam girilmiş belli.. herkezin nasibi ayrıdır tâbi kolay gelsin.

hierapolis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] ustam peki bu işe başlayacak olsanız nereden başlardınız ? ne yapmamı önerirsiniz ?

hierapolis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çok Teşekkür ederim [MENTION=14077]kazama[/MENTION] ustam gerçekten bana iyi akıl verdiniz inşeAllah çalışmaya başlıcaz

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalar gerekeni fazlasıyla söylemişler zaten, işlem göreli baya zaman olmuş etrafta kısmetinizi arayın birden fazla olacağı kanısındayım, boşlukları tespit edin. kolay gelsin, selametle