Açılmış Mezar Odası ( Görsel )

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=8594]vakko[/MENTION] kardeş bu mezar hangi dönem

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam aynı şekil mıcırlı bir yerım var mıcır renkleri felan aynı odalar mıcırın altındamı tam olarak

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Oymalarıda var 4 tane büyük oyma 1 tanesi 1 tanesi kayanın bitimine yakın diğer büyük oymadan ona kanal ile bağlı kanal 1 mt var ama etrafında küçük oymalarda var oymaların olduğu kaya zemine hemen hemen düz

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Birde nasıl boş çıktı hiç bişey çıkmadımı cesed falan

vakko

İnterPreter
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam aynı şekil mıcırlı bir yerım var mıcır renkleri felan aynı odalar mıcırın altındamı tam olarak
test etmeniz gerekir.Her mıcırın altı mezar değildir.Bu mıcırlar mezar yapımında veya mezar üstündeki toprağı sıkılaştırma amaçlı olarak kullanılır.Diğer yorum ise mezarın üzerine bırakılan taşlar oranın ziyaret edildiğini ve gidenin unutulmadığını göstermek suretiyle ölüyü onurlandırma amaçlı olarakta bırakılır.Sağlam tespit etmeden yorumlamak çok zor.Önce tespit sonra işlem.

Son düzenleme:

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=8594]vakko[/MENTION] ustam bunlar bizans oda mezarımı benim mıcırlar dere kenarında kuru dere bu oda nasıl bir yerde ve girişi yokmu bu odaların üstten girmişiniz hiçmi bişey çıkmadı demiştim boş ise uğraşmaya değmez

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Boş yere kürek sallamayalım

vakko

İnterPreter
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=8594]vakko[/MENTION] ustam bunlar bizans oda mezarımı benim mıcırlar dere kenarında kuru dere bu oda nasıl bir yerde ve girişi yokmu bu odaların üstten girmişiniz hiçmi bişey çıkmadı demiştim boş ise uğraşmaya değmez
Bulunduğu bölge 5 dönem görmüştür.Lydia, Pers, Pergamon , Roma ve Bizans. Kaya Oda mezarları lydia dönemi daha çok kullanmıştır. Dönem lydia olarak ağırlık basıyor.

Her işaretin anlamı para olmadığı gibi her mezar dolu olucak diye de birşey söz konusu olamaz.Dönem soygunu dönem sahtesi vs.

Varsa öğle elinde içerdekini gösteren bir cihaz bilgilendir beni.Boşa kürek sallamayız.

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Gerçekten boş çıktı ise baş kısmı iyi araştır küçük bir odaya giriş olabilir selametlen