Açılmış yer nedir sizce .

Hacı2609

Member
Merhaba arkadaşlar, herkese kolay gelsin.

Burası kazılıp geri gömülmüş, büyük ihtimal boşaltılmıştırda, boşaltılmama ihtimali sanırım yok. Burası nedir, videoda yeri gösterdim,video başlangıcında bir x işareti var yerde sanırım o girişin işareti olsa gerek. Girişi güneydoğu ve güney batısında bir dağ var yaklaşık 1-1-5 km, belki az daha fazla olabilir, orada kesik çizgiler ve bir sunak var. Kesik çizgilerin olduğu yere gidemedim, zamanım kısıtlı olduğu için ama daha öncedenki resimleri yüklüyorum.

Bu kazılar yerin yakınında bir başka daha olma ihtimali var mıdır? Bilgi ve tecrübelerinizden paylaşır mısınız. Teşekkürler.[video=youtube_share;UCDpiD9QeqU]https://youtu.be/UCDpiD9QeqU[/video]
Ekli dosyayı görüntüle 157790Ekli dosyayı görüntüle 157792

Kazılmış alanın güneybatısına düşen dağ ve oradaki kesik çizgiler.

Ekli dosyayı görüntüle 157794Ekli dosyayı görüntüle 157795Ekli dosyayı görüntüle 157793Ekli dosyayı görüntüle 157796Ekli dosyayı görüntüle 157797Ekli dosyayı görüntüle 157798

deli firat

DOĞACI
Yanlış yer kazılmış olsa gerek birşey alınsa tekrar kapatmazlar o işaretleri iyi bir şekilde fotolasan ayrıntılı iyi olur selametlen

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Uzak çekim 10 metre geriden itibaren çevreyi komple fotolayin.Zemin altına girilen yerlerin bu gorsellere göre ben sonuca ulaşıldığını düşünmüyorum .Boşa kürek sallanmis bıkıp usanip gittiler ..Belki de geceleri gelip çalışıyorlar bilemeyiz.Buralar takipdedir Dikkatli Olun !

Hacı2609

Member
Evet hocam resimler kötü hak veriyorum, dikenli çalılar yüzünden düzgün fotoğraf alabileceğim her yerde dikenli çalılar var ve alan dar. Elimden geldiğince uğraştım fakat yine olmamış ki üzücü bir durum.

Hacı2609

Member
10 metre geriye çıktığımda alan gözükmüyor hocam tepenin en üst noktasında yer ve 4 cephesi dikenli çalılarla kaplı, İç taraftan dış alan gözükmüyor ve dış alandan da etraf ve kazı alanı gözükmüyor

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oradan uçanlar lahitler. Hatta lahitlerin bir tanesi boş bir şekilde orada duruyordu. Demek boş olanı ya müze aldı yada başkaları uçurdular. Face biri oranın videosunu paylaşmıştı.

Hacı2609

Member
Oradan uçanlar lahitler. Hatta lahitlerin bir tanesi boş bir şekilde orada duruyordu. Demek boş olanı ya müze aldı yada başkaları uçurdular. Face biri oranın videosunu paylaşmıştı.
Deme hocam biz herşeye geç mi kalıyoruz anlamadım :) hocam dediğiniz gibiyse müzeye gittiyse öyleyse büyük ihtimal burayı geri kapatanda devlet olsa gerek.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sorun orda zaten hala açık olduğuna göre müze almamış.

Müze alsaydı anında orası kapatılırdı.

Yada başka lahitler olabilir diye çalışma izni almaya gittişer ve güzel bir eiple çalışmak yapmak için geri döneceklerdir.

Yani herşey olabilir. Dikkatli olmak gerekir.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Çok değerli bir yer ,açılan yerin videosu ates ediyor izledin mi ? Örme odalar olmalı kraliyet yeri .Hacı burda odalar olmalı çok güzel açılmışını bile görmek mutluluk verir ,yok öyle biryere denk gelmedim se eğer böyle dağınık durması ya odayı hepten yıktılar yada halen odaya girilmedi .Belkide tekrar kapattılar .Küçük defineci ise girişi bi şekilde açıp hemen giriş kolidordaki ufak çömleği alıp tüğdüler , o ufak çömlek 7 sülalesine yeter ama tekrar da kapatmaz koşarak uzaklaşır burdan .Uyanık ekip se ilk aşamayı buldular bence kapattılar girişi ,uygun zamanda gelip diğer odaları da açacaklar .Herşey olabilir aklıma gelenleri yazsam sayfa hikaye kitabi olur .Bu işin en güzel yanı işaretini kendin bulup ekibini kendin kurup kafana göre başından sonuna kadar iletişimde olabilmektir .Daha önce çalışılmış yere her ne kadar artık kuş uçmaz kervan geçmez yer gibide dursa birilerinin aklı hep ordadır Bu yüzden emniyet için olsun Can güvenliği için olsun içerde bi oda dolusu altın da olsa ince düşünüp karar vermek gerekir .

Hacı2609

Member
Çok değerli bir yer ,açılan yerin videosu ates ediyor izledin mi ? Örme odalar olmalı kraliyet yeri .Hacı burda odalar olmalı çok güzel açılmışını bile görmek mutluluk verir ,yok öyle biryere denk gelmedim se eğer böyle dağınık durması ya odayı hepten yıktılar yada halen odaya girilmedi .Belkide tekrar kapattılar .Küçük defineci ise girişi bi şekilde açıp hemen giriş kolidordaki ufak çömleği alıp tüğdüler , o ufak çömlek 7 sülalesine yeter ama tekrar da kapatmaz koşarak uzaklaşır burdan .Uyanık ekip se ilk aşamayı buldular bence kapattılar girişi ,uygun zamanda gelip diğer odaları da açacaklar .Herşey olabilir aklıma gelenleri yazsam sayfa hikaye kitabi olur .Bu işin en güzel yanı işaretini kendin bulup ekibini kendin kurup kafana göre başından sonuna kadar iletişimde olabilmektir .Daha önce çalışılmış yere her ne kadar artık kuş uçmaz kervan geçmez yer gibide dursa birilerinin aklı hep ordadır Bu yüzden emniyet için olsun Can güvenliği için olsun içerde bi oda dolusu altın da olsa ince düşünüp karar vermek gerekir .
Usatam şimdi iştahım kabardı :) giriş koridoruna benzeyen yerin ucunu takip ettiğimde bazı örme taşların yerinden oynadığını gördüm hocam,herşeyi göze alıp tekrar açmayı umuyorum hocam :) bilgileriniz için çok teşekkür ederim kazama hocam, ilerleme aşaması için sizinle iletişimde olmak isterim hocam size özelden bir mesaj bırakıyorum.