adam daki zekaa

bilmemkinedesem

Engellendi
S.A öncelik le simdi anlatacagima ister inanın isterseniz hadi beee deyiniz ama gerçek lafı uzatma dan günlerden bir gün is aldık hafriyat makinalar tam faal çalışiyordu kamyonlar gidiyordu exkavatorler tam gaz calisiyordu. 1 hafta oldu bizim ticaret yaptığımız birisi o yöre denmiş o gün ben sanayiye girmiştim o şahıs ocağa gelmiş benim ortakla biraz sohbet etmiş bizim kamyonlar için dökümde duran 963 çat paletli istemiş ( (demiski ya bizim köyde türbe var yolu bozuk bu 963 çat makina yolu bir düzeltsin) benim ortak hayhay demiş beni aradı ben tamam abi sevaptır adamla ticaretimiz büyük yok dersek ayıp olur makinayı yürüterek 5 km götürmüş aksam ustu bende ocağa geldim makina gitmiş bir yorgunluk cay içtim ortak dediki gel makinanın yanina gidelim bir dua da biz ederiz dedi tamam dedim ve gittik makina ful çalışıyor hava sıcak o sahis gölgede oturuyor tokalastik sohbet muhabbet ettik ben dedimki ortağıma abi vakit geçiyor ben ikindi namaz eda edeyim neyse namaz bitirdim bir baktım türbenin kapısında 5 adet kilit sandukalar da kilit var allah allah nie türbe bu kadar kilit altında bekçi bilem var o şahısa sordum bu türbe kim yatıyor nie kilit var o şahıs bir tuhaf oldu bana ters ters bakmaya başladı hava yumuşatmak için kim bu türbe de kiler abi dedim( dediki ben rüyamda gördüm kari koca var üstümüzu ört dedi bende bu türbe yaptım yolu kalmıştı onuda siz yapıyorsunuz dedi) hmm abi peki ama rüyada pek tanımadıkların görünmez sana isimlerini soylemedilermi hem yön ileri ters kıbleye bakmiyolar bazı menkıbe anlattım yani burada yatan sana ismini söyler neden söylemesin o şahıs soylemediler dedi bende allah allah tuhaf dedim demez olsaydım o şahıs bir coştu tam coştu sanane sen kimsin hayır benim hayirim benim ortak bana az dur bir sus dedi o şahıs beni türbe den kovdu benim içime kurt düştü ben bir araştırma yaptım o yörede veli alim bir zatlar yaşamamış ne olabilirdi türbede bir arkadaşıma konuyu anlattım dediki orada türbe yok başka birşey var bence ince işlere meraklı bir arkadaşım a bir kontrol et ve gitti ( abi burası neymiş biliyormusun dedi ne var dedim abi içerisi kapalı çarşı gibi dedi neeee dedim abi adam sanduka kapak yaptırmış içeriye girip ne lazıma alıyor dedi tane tane ovvvvv dedim abi sanduka kilitli 3 kilit var kaliteli türbe kapısında 5 kilit var birde bekçi var dedi) bu nasıl is lan hani sevap isleyecektik makina 5 gün çalıştı ben sastim tabi aradan ebey uzun zaman geçti bir fırsat bulup gidemedi m kaç kere niyetlendim olmadı allah ona nasip etmiş bende kabulendim hala fırsat tim olmadi haa o şahıs bir büyüdü bir büyüdü sorma yim market gibi alış veriş yapıp çıkıyor insanlarda dua ediyor

yunussssss

Yeni Üye
simdi aklıma şöyle bişey geliyor ya jandarma gelseydi baskın yapsaydı.siz kendinizi anlatana kadar kaç ay içerde durur ya da aklanmak için ne kadar zararınız olurdu.verilmiş sadakanız var ki ucuz yırtmışsınız.

Cann

Editör
Güzel plan yapmış

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Vay be ne işler.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
azıcık parayı bulanlar hemen hayırsever ayağına türbeleri falan onarmaya başlarlar
bu da onların hobisi
defineci değildirler ama hayırseverdirler
:80:

bilmemkinedesem

Engellendi
Aynen katılıyorum ama türbeyi kendisini yapti
birşey daha söyleyeceğim o yere yakin bir yerde sıfır ruhsatlı maden ocağında çalıştık lakin orası köylüden duyum şehir varmış altında biz bilmiyoruz ama kardeşim O ocakta başımıza gelmeyen kalmadı is makinası her gün arıza yaparmi ? hadi geçtim kamyonlar da arıza yaptı arizadan başımızı kaldiramadik makinanın piston patlar yok elektrik arıza yok kamyon şaft keser bir beladir gitti zar zor bitti de kurtulduk orası gibi bir yerde calismadik kim taşeron olarak gitti ise o ocakta batti

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bana pek inandirici gelmedi..