Akarsuda altin ESKISEHIR

Onurcan

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar oncelikle selamun aleykum
Ben eskisehirde ikamet ediyorum bu ise yeni gonul koydum savaktir pandir ayarladim ama mekan ayalarlayamadim eskisehir ve yakin cevrelerinse onere biliceginiz mevkiler varmi acaba soyle guzel bi semaver esliginde esle dostla mangali yakip guzelce arastirma yapabilicegim yerler lazim dostluk daimdir herkeze bol kazanclar olsun insallah

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Oldukça zahmetli bir iştir. Kolay gelsin. yer olarak araştırın bulursunuz bir şekilde.

Helena

Member
Bölgenizde altın madenine yakın akarsular varsa panla birlikte farklı noktalardan alıp eleyerek kendiniz de bulabilirsiniz. Bu iş çok sabir gerektiren bir iştir. Ve vaktin de bol olması gerekir.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Eskisehirde ikamet ettigini beyan edip eskisehirden adres talep etmek altin bulmak gayesi ile yer aramak.
Dmax daki altin arayicilar belgeselinden ilham almak
Sene 2020 de elinde legenle akarsubaslarini tutmak
Kafalar pırıl pırıl
@_Mithra_ usta hepsenin islerin bunlar bu saatte seni sectim pikachu

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Eskisehirde ikamet ettigini beyan edip eskisehirden adres talep etmek altin bulmak gayesi ile yer aramak.
Dmax daki altin arayicilar belgeselinden ilham almak
Sene 2020 de elinde legenle akarsubaslarini tutmak
Kafalar pırıl pırıl
@_Mithra_ usta hepsenin islerin bunlar bu saatte seni sectim pikachu
Valla benim haberim yok, sende niye beni suçluyon ki ???
Yahu hem Dmax'tan ilham alsa loder,kamyon, elek makinası felan ayarlardı baksana savakta panda kalmış arkadaş.
Üstelik mangal-semaver mevzusuna da dalmış ki sanki biraz ekip kurma gayesi var gibi, durum sakat yani.
Neyse ben ufaktan kaçayım.
?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Turkiyede kirinti altin yataklari nelerde gorulur diye googledan bir arastirma yapabilirsiniz. Ardindan Eskisehirde nehir derelerde kirinti altin bulunmusmudur diye bir arastirma daha yapabilirsiniz.

saftilki

Moderatör
Moderatör
bu işte de bölgeyi iyi okumaktan geçer
okumak dedik ne demek bu, akarı olan kanyon & dere türü yerlerde suyun debisinin yani şiddetinin kırıldığı yerlerde ararız
taşın yan ve arkaları kazan oluşturur
bu doğal kazanlarda kimi cömert kimi cimri bişekide yüzümüze güler
ancak çoğumuz hatalı çalışırız ocağını bulsak bile birkaç pan işleminden sonra kah pes ederiz
kah ( artık burada kalmadı ) deriz parantez içine aldığım yer can alıcı husustur
çünkü yüzeysel kum alırız pan'ımıza koyarız dibini iyice süpürmek aslında varsa kaya çatlaklarını birşekilde vakumlamak gerekir

her sağanak yağmurla birlikte oluşan sel neticesinde doğal oluşan kazanların içindeki kum devir yapar
tamamen mantık yürüterek bir misal vereyim
doğal kazan'ın içine bu bahar yağmurla 15 altın tozu düştü, su sakinleşene kadar 5 i biraz daha aşağılara indi
geriye kalan 10 altın zerresinin 7 si dibe çöker, bu tamamen misalden ibaret

bu hatayı %95 imiz yapıyoruz toplum olarak,
yani işin %50 marifeti pan yada savakta ise diğer %50 de araziyi okumak ve dibini süpürmekten geçer

saftilki

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 275866

bu alalade bir çizim ama özetlemek lazım
plastik ters bardağı klapa olarak düşünmüştüm ama işe yaraması pek muhtemel gibi gelmedi, kumu geri kaçırmasın diye düşünmüştüm plastik bardak iptal
vakum diye işaretlediğim eleman iki geniş çapta pulun arasına pas pas iplikleri ile keçe yapılabilir
gırtlak boruyu ekleme sebebim vakumun şiddetini arttırmak için ve şimdi 50 cm uzun gırtlak boru takıp c şeklinde eğri kalması
bizim avantajımıza, çünkü bardak olamayacağı için pompamızı yatay kullanacağız

bunu yapması çocuk oyuncağı olsa gerek su tesisatcısına başvurabilirsiniz