Akdenizde tümülüs varmidir

zephyrus

Member
Arkadaslar hepinize kolay gelsin. Öncelikle herkese hayirli günler dilerim. Arkadaslar konu bana dun anlatildi vede sordugum sorular neticesinde yapilanlari anlattım . tesadufen bir tarla duzeltmesi sirasinda dramos girisine rastlamış lar. Tunelin ici camur doluymuş. Bu camuru temizledikten sonra karsilarina mermerimsi bir kaya cikmis. Kayayi kırmaya calismislar fakat etrafindan taslar döküldüğü icin korkmuslar. Sonrasında kayanin altından zayıf birinin geçeceği kadar delik acmislar karsiya geçince daha dogrusu karsiya gecememisler durmadan üstlerine tas parcalari gelmis muhtemelen mezar oyulurken cikan kaya parcalari ve doldurma diger yuvarlak taşlar diye düşündüm . Benim duyumlarima gore çalıştıkları yere yakın bir kartal figürü var. Resim ve video çekmişler fakat bana göstermediler. Bahsedilen yerortalama dokuz metre yüksekliğe sahip bir tepe. Yakinindan dere geçiyor. Dramos ortalama bir metre yukseklige sahip ve tabanda da duzgun dikdörtgen taslar mevcut. kapamadan sonra daha ne kadar kazmalari gerekecek ve de mermeri nasil kıracaklar. Bu arada dramos 25 metre uzunluga sahip ve de v çatı. Şimdiden herkese tesekkur ediyorum. Saygılarımla

Turko

Uzman
pisidia ve pamphylia bölgelerinde olur . sahil şeridinde ve yükseklerde olmaz. Vadiye açılan kapıları olacak büyük ova bölgelerde olur.

zephyrus

Member
pisidia ve pamphylia bölgelerinde olur . sahil şeridinde ve yükseklerde olmaz. Vadiye açılan kapıları olacak büyük ova bölgelerde olur.
Hocam sahilde değil ic tarafta ovaya bakan bi yerde. Ayrica bu tarife gore buluntu nedir yorumlarsaniz sevinirim Turko

Turko

Uzman
Hocam sahilde değil ic tarafta ovaya bakan bi yerde. Ayrica bu tarife gore buluntu nedir yorumlarsaniz sevinirim Turko
Neyi yorumlamami istiyorsun anlamadım usta , yazdığın yazıya istinaden se fotografsiz olmaz görsel şart.

zephyrus

Member
Neyi yorumlamami istiyorsun anlamadım usta , yazdığın yazıya istinaden se fotografsiz olmaz görsel şart.
Dramos sonu kapatma kayasi, bu kayanın menşei bölgeye uygun degil. Kayadan sonra dolgu kaya ve taş, daha önce tecrube etmiş arkadaşlar tahmini ne tur mezarlarda ki mezar mıdır bilmiyorum bu uygulama kapatma yöntemi mevcuttur Turko uçmuş BulursamKader25 bölge doguakdeniz

zephyrus

Member
Hocam bölge akad. Misir. Hitit. Asur. Urartu. Pers. Roma. Bizans. Tum bu medeniyetler yaşamış.

yusuf enver

Aktif Üye
sana resmini bile göstermedikleri bir yerle ilgili yardım talep ediyorsun ben senin yerinde olsam @
zephyrus hiç karışmam

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yeri görmeden konuşmak hakikaten zor.
Buraya uymayan bir bilgi söyleriz, canları yanar, vebali bize ağır olur.
Bilen birisini götürüp göstersinler. Ne yapacaklarını söyler.
Mevcut durum büyük tehlike içeriyor.

zephyrus

Member
Soran arkadaşım degerli birisi benimde bu konulara ilgili oldugumu biliyor. Foto istedim bulmaya calisiyorlar, olay biraz eski. Bir iki gune kadar muhtemelen yeri gormeye gidecem. Arkadasin anlattigina göre ortam da calilik cok fazla. Ben gittigimde isaretlere bakacagim

addictb

Member
antalya merkez / kepez üstünde yeşilbayır tarafında ben rastladım tümüles buldumda oluyor üstad yani

timur964

konularim
Kral varsa vardir kralsiz yer yoktu eski sistemdevelhasil vardir hemde kallafi tumulusdur