Alan Tarama Cihazları (Çubukları)

Glik

Aktif Üye
Selamün aleyküm, şöyle çubuklar oluyor kendisi dönüyor falan. Ciddi anlamda alan tarayan metale giden yada boşluğa giden modeli var mı bunların? Kullanıp ben bu şekilde fayda gördüm diyenler yorum yapabilir ise sevinirim.

Bu tarz Cihazların para tuzağı olduğunu biliyorum :)

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
10 cm. lik bakır borunun bir ucuna rulmanı yerleştir diğer ucunuda bişeyle tıka. Rulmanın deliğinede bir bakır çubuk geçir 25 cm. lik L şeklinde. Bundan iki tane yaptınmı al sana 100 liraya çubuk sistemi. Bakır borunun içine de artık ne koyarsan, ister mezarlık kalıntıları, ister altın, gümüş veya hiçbirşey.

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Normalde ben çubukların işe yaradığına inanıyorum ama herkesin becerebileceği bir iş değil bunu herkes bilmeli öncelikle
..
Bir dedektörcü tanıdığım var onun yanına gitmiştim şimdi cihazın. Markasını vermek istemiyorum sistem yine elektronik alan tarama çubukları sistemden ney aramak istediğini seciyorsun altın gümüş bronz v.s parmağında yüzdüğü çıkardı masaya koydu cihazdaysa gümüşü seçti nereye giderse gitsin yüzlüğüne götürdü gümüş ayarını kapattı hiçbir şekilde gitmedi bende cidden inanmıyorum bu elektronik alan taramalara ama o baya bir kafamı karıştırmıştı ama yinede uzak durulmasında fayda var parana yazık diye düşünüyorum .

sanal defineci

Bilgili Üye
alan tarama çubuğu çalışma sistemi açısından mantıklı.fakat piyasada saçma sapan şeyler yaparak alan tarama diye satanlar var....bu işi profesyonel olarak yapan firmalardan almanızı tavsiye ederim...