Alan Tarama Tavsiyesi

samizel

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar. 2-3 bin lira civarında işimizi görebilecek bir alan tarama cihazına ihtiyacımız var. Marka model olarak ne önerebilirsiniz?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
2. El o fiyatlar da hangi dedektörü alabilirim? Çalışma yapabileceğim çok yer var ama cihaz olmadan çok vakit harcayacak gibiyiz
Bütçeniz bu piyasa için cok kısıtlı.
Çalışma yapabilecegim yer dediginiz zaman bu yerlerin 1,5m ve üstü olarak algılıyorum.
Bu bütçeyle hangi dedektörü alirsaniz alın 75 cm nin üzerine zor çıkarsınız.

Kendinize yatırım yapmanızı öneririm.
20 liraya çubuk alıp (kendiniz yapıp) bu konuda kendinizi geliştirirseniz, yüzdesel olarak başarı şansınız daha da artacaktır.

Çubuk bir okyanus bu benim için zor yol, digital yolu kullanmak istiyorum derseniz, garrett ace 400i alıp tek tek arayın. Para eden bir obje bulup sermayeyi arttırıp o zaman 30 bin ve üstü bir dedektör alıp derin aramalar ile şansınızı degerlendirirsiniz.

Bu bir süreç. Ve adım adım ilerlemelisiniz.
Gözüken mantıklı yol olarak ben bunu görüyorum.
Kolay gelsin..

samizel

Aktif Üye
Bütçeniz bu piyasa için cok kısıtlı.
Çalışma yapabilecegim yer dediginiz zaman bu yerlerin 1,5m ve üstü olarak algılıyorum.
Bu bütçeyle hangi dedektörü alirsaniz alın 75 cm nin üzerine zor çıkarsınız.

Kendinize yatırım yapmanızı öneririm.
20 liraya çubuk alıp (kendiniz yapıp) bu konuda kendinizi geliştirirseniz, yüzdesel olarak başarı şansınız daha da artacaktır.

Çubuk bir okyanus bu benim için zor yol, digital yolu kullanmak istiyorum derseniz, garrett ace 400i alıp tek tek arayın. Para eden bir obje bulup sermayeyi arttırıp o zaman 30 bin ve üstü bir dedektör alıp derin aramalar ile şansınızı degerlendirirsiniz.

Bu bir süreç. Ve adım adım ilerlemelisiniz.
Gözüken mantıklı yol olarak ben bunu görüyorum.
Kolay gelsin..
Ustam çubuk olarak bakır ve aliminyum çubuk var elimde çubukları kendim basit bir şekilde yaptım. Haznesi falan yok. Peki çubuklar nasıl olmalı sizce?

samizel

Aktif Üye
Elinizdeki iki cins çubuk bence yeterlidir.
Gerisi bol bol arazi tecrübesi ister.
Yalnız elde tutacak kısmı olmadığı için sağa sola dönmesi zor oluyor avcumun içinde. Birde internette videolarda görüyorum bazı çubuklar adamı uzaktan yön vererek götürüyor benimkiler de pek olmuyor o şekilde

Trakyalı81

Yalnız elde tutacak kısmı olmadığı için sağa sola dönmesi zor oluyor avcumun içinde. Birde internette videolarda görüyorum bazı çubuklar adamı uzaktan yön vererek götürüyor benimkiler de pek olmuyor o şekilde
Kundaksız kullanmak daha iyidir.
Ne çok gevşek tutun ne de sıkın.
Pratik pratik pratik..
Zamanla butunlesirsiniz.

Trakyalı81

Ellerim çok fazla terliyor benim bunun için ne yapabilirim ve çubuğun ölçüleri ne olmalı yaklaşık olarak
Eldiven kullanabilirsiniz. Cerrahi, yünlü,kışlık,yazlık,naopren v.b. farketmez.
Konforunuza göre seçim yapin.
Cubugun çalışmasını etkilemez.
Toplam uzunluk 50 cm kâfi geliyor.