Alan tarama

Tetrax

Yeni Üye
Reisler bende iki tane alan tarama var bide kromdan yapsam mı diye düşündüm sizce bunlar yetermi krom da yapıyım mı

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
kardeş bu elektrik devreli olanı nasıl yaptın bende saf abkırdan yapıyorum şu an acaba böyle bi devre yapsam mı diye düşünüyorum da.çubukların güzel bence geek yok çok kafa karısır diye düşünüyorum

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
elektrik devresinin özelliği nedir neye yardımcı oluyor acaba

Tetrax

Yeni Üye
elektrik devresinin özelliği nedir neye yardımcı oluyor acaba
[/QUOT bu çubuklar 3.5 9w elektrik ile çalışır yorgun aç oldun zaman tam verimli olmaz ama bu 4.5 w devreyi takınca enerjiyi sabitliyor daha verimli oluyor iki tarafa da bağla kulan miş
Sen malzeme yi nerden aldın yada krom nerden alabilirim fikrin varmi

Yabgu

Bilgili Üye
Selamın aleyküm değerli forum üyeleri. Aranıza yeni katıldım. uzun zamandır ilgiyle takip ediyordum sizleri... Hazır çubuk demişken, bana boşluk bulmada yardımcı olacak veya tecrübelerinize dayanarak bu olabilir diyebileceğiniz boşluk bulabilecek bir çubuk öneriniz var mıdır? Maliyeti yüksek cihazların bir çoğundan var lakin nokta olacak ki teyid olsun mantığı ile bize nokta atışı yapabilecek yani noktalayacak bir alan tarama lazım. Önerileriniz neler olabilir acaba... Çubuklar konusunda bir çok yazılan çizilen gerek bu sitede olsun gerek başka sitelerde görsel, video ne varsa bir çok araştırmam oldu fakat çok fazla kafa karıştırıcı bilgiler mevcut. Bir diyenini öteki tarafta bir başkasının dediği tezata düşüyor. Kafam karıştı. Lütfen biri desin; şu veya bu işini görür, al veya yap desin lütfen... Aklınıza ilk gelecekler arasında 100bin 300bin'lik elektronik cihazlar mevcut ama gel gelelim alan tarama konusunda çaresiz kaldım.

Erhan48

Aktif Üye
Selamın aleyküm değerli forum üyeleri. Aranıza yeni katıldım. uzun zamandır ilgiyle takip ediyordum sizleri... Hazır çubuk demişken, bana boşluk bulmada yardımcı olacak veya tecrübelerinize dayanarak bu olabilir diyebileceğiniz boşluk bulabilecek bir çubuk öneriniz var mıdır? Maliyeti yüksek cihazların bir çoğundan var lakin nokta olacak ki teyid olsun mantığı ile bize nokta atışı yapabilecek yani noktalayacak bir alan tarama lazım. Önerileriniz neler olabilir acaba... Çubuklar konusunda bir çok yazılan çizilen gerek bu sitede olsun gerek başka sitelerde görsel, video ne varsa bir çok araştırmam oldu fakat çok fazla kafa karıştırıcı bilgiler mevcut. Bir diyenini öteki tarafta bir başkasının dediği tezata düşüyor. Kafam karıştı. Lütfen biri desin; şu veya bu işini görür, al veya yap desin lütfen... Aklınıza ilk gelecekler arasında 100bin 300bin'lik elektronik cihazlar mevcut ama gel gelelim alan tarama konusunda çaresiz kaldım.
Kardeş malzemeyi çubuk bulmaz kullanan bulur. Çubuk+zaman=tecrübe

Yabgu

Bilgili Üye
Kardeş malzemeyi çubuk bulmaz kullanan bulur. Çubuk+zaman=tecrübe
Teşekkür ederim. Evet, haklısınız. Fakat bazen doğru kişide yanlış cihaz, yanlış kullanıcıda da doğru cihaz olayı var ya hani;) dediklerinizin hepsi var yeterki içlerinden (kullanıcı ve cihaz) biri yalancı olmasın!...

Erhan48

Aktif Üye
Teşekkür ederim. Evet, haklısınız. Fakat bazen doğru kişide yanlış cihaz, yanlış kullanıcıda da doğru cihaz olayı var ya hani;) dediklerinizin hepsi var yeterki içlerinden (kullanıcı ve cihaz) biri yalancı olmasın!...
Çubuğun cinsine pek takılma." L" şekline getırebildiğin her objeyle tespit yapabilirsin.ama cubugun ince veya kalın olması etki edebilir.

Erhan48

Aktif Üye
Çubuğun cinsine pek takılma." L" şekline getırebildiğin her objeyle tespit yapabilirsin.ama cubugun ince veya kalın olması etki edebilir.
İlk çubuğum hurda buzdolabından sökme yamuk yılık bakır boruydu ve tespit yapabılıyordum.yanı cubuk cinsi önemli degıl.

Erhan48

Aktif Üye
İş görüyor mu yani? Kalınlık incelik derken, hangisi daha kullanışlı... bir ölçü var mı?
nefesi alıp verdııgnde cubuga yön tayin etmede zorlanıyorsan ince araba antenlerını önerebılirim.rulmansız cıplak cubuk kullanmanıda önerebılırım. çıplak cubukda enerji daha güçlü iletiliyor.bu benım tecrubelerım sende nasıl olur bilmem.