Almanya da define

Yesrib

Yeni Üye
Esselamu aleykum,
arkadaslar ben uzun zamandir bu siteyi takip ediyorum ve sonunda dayanamayip bugün kayit oldum inshaellah :)

Arkadaslar ben almanyada yasiyorum, acaba almanyada hic define bulan oldumu aranizda???

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aleyküm Selam,
Hoşgeldiniz, hayırla geldiniz.

Sanırım almanca okuyup yazma vardır sizde.
Almanca açılan bu tür siteler var mı yok mu bir araştır istersen.
Varsa neler çıkıyor, nerede çıkıyor, kısa yoldan bilgi sahibi olursunuz.

ÖMER HATTAB

Editör
Kardeş hoş geldiniz
hayırlara vesile olur inşallah
Allah cc bize verdiği iki nimetten niye kendinizi mahrum bırakasınız
kalem ye beyan,yazmak ve kendini ifade etmek
almanyadan bakan bir gözle buraları değerlendirmiş olursunuz inşallah
isminizde güzel yesrib insan okuyunca bile duygulanıyor
peygambere kucak açan şehir.

Şirvan

Operatör
Bu arkadaş almanyada define bulan oldumu aranızda diyimce aklima 35 sene önce yaşadığım bir animı hatırladim espiride var içinde.cemaatle Ikindi namazını çalıstığımız yerde kılıyoruz namaz bitimi dua fasli derken namazı kıldıran kişi sohbete başladı aranızda japonyayı gören varmı kendi gitmiş oraları anlatacak icimizden biri kalktı.abi biz bir adanayi birde koyü biliyoruz orayı nerden görelim diye söyleyince gülüşmeler oluştu. Şimdi senin bu lafinada çoğu kisi tebessüm.etmiştir.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Nazilerin sakladığı ve hala bulunamamış altınlar, yağlıboya resimler vs.. gibi antik değeri olan bir çok kayıp sanat eserleri define olabilecek konumdalar. Ayrıca Roma imparatorluğunun izleri oralarda da mevcut... Almanya'da define arayabileceğin yerler ormanlık alanlar olur ve iyi bir tek tek dedektörü ile 1. ve 2. dünya savaşından kalma birçok metal nesne bulabilirsiniz.

zaz12

Bilgili Üye
Yerli altı siganakalar yapıldı .Hitler dönemin de O tür yerleri bulabilirsen neden olmasın.Yalniz Berlin duvarı yakinmisin bilmem sinir noktası oralar oraya yönel :)

LabarNa

Bilgili Üye
Esselamu aleykum,
arkadaslar ben uzun zamandir bu siteyi takip ediyorum ve sonunda dayanamayip bugün kayit oldum inshaellah :)

Arkadaslar ben almanyada yasiyorum, acaba almanyada hic define bulan oldumu aranizda???
Kardeş senin adına Asil Kardeşime sorayım tecrübesi ve bilgisi hatta 2 lisanı bu konuya net cevap verecek nitelikte sana varsa Almanca forumları adresinize verir

Yesrib

Yeni Üye
Cok tsk ederim cvplariniz icin,
bu siteye bayildim, bilgi alis verisinden ziyade cana yakinliginiz ve kirici olmamak icin caba harcamaniz, takdire shayan.

Cok mutlu oldum, :)

Yesrib

Yeni Üye
Google da almanca olarak biraz arastirma yaptim, fakat kayda-deger birsey bulamadim.
En azindan define ile ilgili forumlara rastlamadim.

Olsun. Burasida guzel :))

zaz12

Bilgili Üye
Cok tsk ederim cvplariniz icin,
bu siteye bayildim, bilgi alis verisinden ziyade cana yakinliginiz ve kirici olmamak icin caba harcamaniz, takdire shayan.

Cok mutlu oldum, :)
Yer altında olanın kimseye faydası dokunmaz.Yalniz gelirken güzel bir makina al getir :) Bremen e selamlar olsun bu arada Bamberg nasil bir yer gelecem nasip ise :))))

Yesrib

Yeni Üye
Getiririz inshaellah ustam. Bamberg bayern tarafini bilmem, buyur gel usta iyi gezmelerin tatilin olsun inshaellah :)

Son düzenleme:

Asil

Aktif Üye
Google da almanca olarak biraz arastirma yaptim, fakat kayda-deger birsey bulamadim.
En azindan define ile ilgili forumlara rastlamadim.

Olsun. Burasida guzel :))
Hayırlı sabahlar Treasurenet google da arat.. Uluslararası bir sitedir. Avrupa daki definecilerin buluştuğu bir web alanı. Üyeyeyim kısmet ise ordada yazışırız. En önemlisi almanya hükümetinin define arama kanunuları hakkında bilgi almalısın. Bu kanunlar alman ile dışardan gelenler konusunda farklılıklar gösterir. Orta çağ dönemi sikkeleri mevcut tarih araştırması ve haritaları incelemelisin. yalnız riski var. Almanya 2. Dünya savaşına ait patlamamış bir çok bomba var.. Size tavsiyem izin dönemlerinizde ülkemizde bu araştırmalar yapınız.