Altın işareti ama ne yapariz.acill bakin lütfen

Destan54

Member
Beyler bı yer işlemden önce çubukla isaretledik altın aldım elime vs boşluk yerleri tespit ettim sonra işleme başladım 1 .5 metre işlemden sonra Gine çubuğu alıp altın la ve altinsiz denedim sağ çubuk her ikisinde de göğsüme geldi sol dik kaldı gümüş le aynı yeri denedim başka yeri gösterdi bu iyiye işaret galiba ama şuan zemin çok sert. Sizce devammi ustalar acil yorum yazın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Orası mineraldir büyük ihtimal.

Derinlik almadınız mı..? Aldıysanız ne kadar..?

Altın sinyali aldığınız yerde; elinize gümüş-bakır-pirinç-demir vb. alıp deneyin ne işareti verecek???

Hepsinde de işaret verirse mineraldir uğraşmayın.

Sadece altına işaret verdiyse, sağına veya soluna 5-6 tane küçük altın bırakın.
İşaret verdiği ver ile çeyrekları koyduğunuz yerin tam arasından geçin.
Çubuk çeyreklere giderse mineraldir.

Birde hangi çubukla tespit yapıyorsunuz...???

Destan54

Member
Öncelikle çukurun içinde altınla denedik sağ kapandı sol dik .sonra gümüşle denedik sol kapandı sağ dik .daha onc sadece altında işaret veriyordu şimdi ise ikisinde de .toprak kirli toprak 1.65 falan işlem yaptık ama 500 metre ileriden bu rayı neden gösterdi ?

Destan54

Member
Hem gümüş çubukla he. Titanyum la işaret alıyoruz

poseidon2023

Uzman
boşluk yerleri tespit ettim demişin dört yönden merkezi buldunmu ve boşlukların genişligi nedir ve metal tespiti yaparkende dört yönden merkezi buldunmu

Destan54

Member
Her birinin arası genişlik olarak 2 metre uzunluk olarak 2.5 - 3 metre kare dikdörtgen şeklinde

Destan54

Member
Merkezi altın la çubuğu bir Edip buldum ve 1.5 metre de tekrar baktım sağ çubuk göğüs e vuruyor sol dik.altin siz denedim aynı hareketi yaptı .gümüşle denemistim kazmadan altını gösterdiği nokta da iken aynı noktayı değil başka yönü gösterdi .1.5 metre de iken baktım 1 sefer sol göğüs e vurdu sağ çubuk dik kaldı.

Destan54

Member
Çekmeyi unuttum :) .... şuan mobilden atamiyom çizimde olsa .PC ye geçince atacam hatta resimde çekip atacağım sekilleriyle

16tolga16

Aktif Üye
Çekmeyi unuttum :) kazarken şuan mobilden atamiyom çizimde olsa .PC ye geçince atacam hatta resimde çekip atacağım sekilleriyle

Destan54 usta bastan altin sonrada hem altin hemde gumus tespiti yapildiysa eger mineral olma ihtimali yuksek.Birde bakirla yapmani oneririm..Cunku minarelli toprak ve yapilar gumus ve altin isaretini cok veriyor..Bakirda bu oran dusuk oluyor..Calisma yaptiginiz yerin disina cikarak bakur testi yapin oraya yoneliyorsa muhaffak olursunuz diye dusunuyorum.Ben bu sekilde yapiyorum ve olumlu sonuclar aliyorum..

Destan54

Member
şimdi şöyle dışarda gümüş le test ettigimde altının verdigi yöne gitmiyor başka yöne gidiyor.

Bahhalebah

Aktif Üye
şimdi şöyle dışarda gümüş le test ettigimde altının verdigi yöne gitmiyor başka yöne gidiyor.
destan kardeşim büyük olasılıkla minarele yakalanıp kazıyorsunuz boşa emek vermeyin bulursamkader ustanında söylediği gibi en az 2 altınla test etmeniz lazım künk parçalarıda altın gibi oynatır çubuğu bilgisi az olanlar bunu anlayamaz boşluk varsa dişlede bak kemiklede bak fakat fakat minarel varsa hepsini gösterir hem öyle bir gösterirki kazarsın kazarsın birşey yok ustaların yazdığı gibi minerali elemeye çalış dilerim tahminleriniz boşa çıkmaz bol şanslar