Altın madenleri

Tenkit

Bilgili Üye
Bu tür forumlarda defineciler hep eskiden gomulen altinlari veya mezarlardako objeleri nasil bulurumun hesabini yapiyor. Acaba eskiden kısıtli imkanlarla bu insanlar bu altinlari nasil buluyordu, altin madenlerini nasil tespit edip, cikariyordu. Gunumuz teknolojisi ile gecmisteki saklanan defineleri bulmaya harcanan enerji kadar yeni altin yataklari nasil bulunur, nasil tespit edilir bunlara kafa yorulsa daha cok basari saglanmaz mi?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Biriysel tespit konusunda yapıla gelen cihaz vb aparatlar hobi çerçevesinde yetenek çalışmalarıdır,bahsettiğiniz bir çalışma için tabiri caizse dünyayı karşına alınmalıki adım atabilesiniz, dünyadan kastım topraktır ve toprak ana maşallah içinde yok yok :)

Tenkit

Bilgili Üye
Biriysel tespit konusunda yapıla gelen cihaz vb aparatlar hobi çerçevesinde yetenek çalışmalarıdır,bahsettiğiniz bir çalışma için tabiri caizse dünyayı karşına alınmalıki adım atabilesiniz, dünyadan kastım topraktır ve toprak ana maşallah içinde yok yok :)
Toprak binlerce yil once de ayni toprakti, bu kadar altin nasil cikarilip islendi. Bizimkiler sadece hazira konmak icin caba harciyor. Ve teknolojinin geldigi yere bak

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

kaynak

Toprak binlerce yil once de ayni toprakti, bu kadar altin nasil cikarilip islendi. Bizimkiler sadece hazira konmak icin caba harciyor. Ve teknolojinin geldigi yere bak
Babiller sümerler ve tüm eski medeniyet kültürleri zannetmeyinki bugünkü gibi bir arayış içine girip buldular ,keşif denilen hadise ile altınla buluştular bunun nasıl oldugunu mağara veya yer altı şehirlerin konumu ortaya koymaktadır.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Eskiler nasil yapmis bunu, ve binlerce yil once, ve o zaman ki imkanlarla
Afrikada hala aynı imkanlar ile çıkarıyorlar. Bir ons için "ortalama" 79 ton toprak aktarıldığından, bizim hobimiz her daim geçerliliğini koruyor ..

Tenkit

Bilgili Üye
Babiller sümerler ve tüm eski medeniyet kültürleri zannetmeyinki bugünkü gibi bir arayış içine girip buldular ,keşif denilen hadise ile altınla buluştular bunun nasıl oldugunu mağara veya yer altı şehirlerin konumu ortaya koymaktadır.
Adamlar bunca altini tesaduf bulmuslar, biz topragin altini gosteren cihazlarla yeni madenler bulamiyoruz. Bana ilginc gelende burasi.

Tenkit

Bilgili Üye
Afrikada hala aynı imkanlar ile çıkarıyorlar. Bir ons için "ortalama" 79 ton toprak aktarıldığından, bizim hobimiz her daim geçerliliğini koruyor ..
Bu metal bu kadar degerliyse 3-5 tane eski medeniyetten kalma sikkeyi bulacagim diye harcanan enerjinin ve paranin onda biri yeni altin madeni bulmak icin harcansa ulke ekonomisi kat ve kat daha kazancli cikar diye dusunuyorum

kaynak

Adamlar bunca altini tesaduf bulmuslar, biz topragin altini gosteren cihazlarla yeni madenler bulamiyoruz. Bana ilginc gelende burasi.
Teknolojiyi çokda küçümsememek lazım burada önemli olan eksiği tespit edip onu giderecek yeni çözümler yeni formüller üretmek yukarı kast ettiğim şey buydu bunun için lab ve teknik olanaklar lazım,beyin gücü lazım,dünya eski dünya değil örneğin sahada altın var olsa sizede en kral cihazı versek? ne tarafa gideceğinizi bilemiyeceğiniz gibi bir durum neyse çünkü size birde yol gösterecek bir ekipman daha lazım, yetmiyor izin almanız lazım, yetmiyor karşınıza çıkan sorunları açmanız lazım yetmiyor yetmiyor vs...olay sadece teknoliji değil !