Altınvarmı?

Ibrhm

Aktif Üye
Çubukla altın işareti aldığım 2 mt kare alanda 4 taraftanda aynı yeri işaret veriyordu, maden damarı olsa çubuk damar bitene kadar yürüme devam ediyordu.Bu alan dar bir alan ve derinlik sabit.1,5mt derinlik aldım ve 1 metreden sert toprak alındıktan sonra kazmayla vurunca dağılan kaya kisi içerisinde altin sarısinin yoğunluğu ve çubuğun ısrarla çekmesi sonucu bunlar çıktı hala yüzeydeyiz, 50cm Daha var .suda yıkadım tozu ve hafif malzemeden kurtuldum.parilti çoğaldı.berrak suda dibe çöken sarı parçalar çıplak gözle gözlemleniyor. Dışarda çubuk tuttuğunda,bakır,demir,aleminyum,altın ve diğer çözemediğim işaret ile 5 değişik işaret veriyor.Bölge yakınlarında altın madeni sondajları ve ocak açma çalışmaları devam ediyor.

Ibrhm

Aktif Üye
Birde,bende olan 14 ve 18 ayar altınları 3,4 mt .uzağa koyduğumda öncelikle sürekli bu örneği ve açılan alan etrafında çubuklar oraya yöneliyor benim altınları önce görmüyor, işaretini verip daha sonra benim altınlara yöneliyor. Cümleten hayırlı günler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör

Ibrhm

Aktif Üye
Acaba ,çubuklar miktarına bakmadan önce 24 ayaramı yönleniyor.?

timur964

konularim
önce mıknatıs vur sonrada yıka karıştır yuzeye çıkanlar akıp gitsin dibe çöken olursa bakarız tekrardanişlemlerini anlatırım

Ibrhm

Aktif Üye
timur964 hocam yarım kilo malzemeden ,üç,dört gram malzeme alabildim mıknatısla yarım saat uğraştım .5lt plastik su şişesini dikey ortadan kestim içersinde en az on kez yıkadım şişenin içersine yayıldı güneşe tuttuğumda çok bariz sarı tanecikler yoğun şekilde, gölgede biraz az görünüyor çıplak gözle.

timur964

konularim
@timur964 hocam yarım kilo malzemeden ,üç,dört gram malzeme alabildim mıknatısla yarım saat uğraştım .5lt plastik su şişesini dikey ortadan kestim içersinde en az on kez yıkadım şişenin içersine yayıldı güneşe tuttuğumda çok bariz sarı tanecikler yoğun şekilde, gölgede biraz az görünüyor çıplak gözle.
miknatisla aldiklarini çöpe atyikama işi şaşalla olmazakar yada devirdaim olsun leğen koy kovayida içine kovaya su dolsun taşsin leğenebu arada taşarken surekli kariştirtaki kum gidip aradiğini bulana kadan en sonundada leğene yaparsin

Apollon01

Moderatör
Moderatör
öncelikle hangi çubukla baktınız, çubuğun cinsi nedir? bu malzemeyi aldıktan sonra da çubuklar aynı yeri gösteriyormu? aynı yerde diğer materyallerle baktınız mı? gümüş bronz kurşun vs. onlar için ne diiyor, mesela altın nerde gösterdi ise gümüş aynı yeri mi gösteriyor, farklı bir yeri mi, dediğim diğerleri için de geçerli kurşun bakır bronz,bu soruların cevabı önemli kardeşim, tekrar bir arge yap bakalım hayırlısı olur inşallah

Turko

Uzman
Gramaj çok çok fazla altın damarının göbeğinde 80 ton saf topraktan 10 gram altın çıkartıyorlar ben pek anlamam ama izlediğim gördüğüm kadarı ile okadar parlak olmaması gerek diye düşünüyorum ve gramaj fazla. Okadar yoğun altın çıkıyorsa bir kova toprakta Allahın sevdiği kulusun devamı gelir inşallah.

Ibrhm

Aktif Üye
Hocam burada çok arge yaptım geçen ay açtığım konunun devamı, fakat bakır numune ile bakmıştım ya karışıklık oldu bilemiyorum. Önce bakırı vermedi,kurşunu,gümüşü vermedi. Malzeme açığa çıkınca bakırı veriyor .gümüş ve kurşun yine yok. Kullandığım çubuklar gümüş,krom, aleminyum ve bakır çubuk' ta ilave ettim . Sonuçlar aynı sade aleminyum çubuk ağır hareket ediyor. Burada dairesel bir boşluk aldım yada öyle zannettim zihnim beni yönlendirdi iki metre solumda açılmış erzak deposu şeklinde derinliği 1,60 1,70 civarında horasan sıvalı bir yer var. Açan kişilerle yakınım hiç birşey yok. Sadece sıvalı bir kuyu. Burada altın olup olmaması önemli değil. Önemli olan çubuğun doğru tespiti gerisi teferruat. timur964 hocam musluk açik şekilde 5'lik petin içerisinde karıştırarak yikadim 10 sefer musluğu kapadım suyu tamamen boşalırdım, yarinda sizin dediğiniz şekilde yıkar sonucu bildiririm inşallah.

Ibrhm

Aktif Üye
Turko hocam bölgede tarihler boyu altın madeni işlenmiş anlatılanlara ve emarelere göre , benim tespit ettiğim sınırlı bir alan bir gömü gibi. İşlenmemiş biriktirilmiş sanki, bir maden damarı değil çalışmama göre. Bunlar edilmemiş, ün eleğinden geçirdığım malzeme ,bölgede aralıklarla çubukla tespitler var. Ankaraya döndüğümde kesin sonucu alırız inşallah.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Birde,bende olan 14 ve 18 ayar altınları 3,4 mt .uzağa koyduğumda öncelikle sürekli bu örneği ve açılan alan etrafında çubuklar oraya yöneliyor benim altınları önce görmüyor, işaretini verip daha sonra benim altınlara yöneliyor. Cümleten hayırlı günler.
Tebrik ediyorum.
Altin tespitinde az bir mesafeniz kalmis.
Devam ediniz insallah.

Bu yazdiklarinizi da çubuk kullanicilari çok iyi analiz etmelidir. Bu ornegi iyi analiz edip calisan antiraman yapan cubukcu altini tespit eder biiznillah.