Ana kaya

Şems

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı geceler zoomladım göz yanıltması değerli kardeşim
Bana kabartma hac gibi göründü.Bir önceki Ana Kaya konumda ziftle kaplanmış yapı var.son resimde.Onu canlı gözümle gördüm.Hayırlısı Allahtan.
Yorumun için teşekkür ederim.Önceki resimlerde yorumunu bekliyorum.

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Onu net fotolaman gerek, kaya uzaktan her şeye benzer.

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bana kabartma hac gibi göründü.Bir önceki Ana Kaya konumda ziftle kaplanmış yapı var.son resimde.Onu canlı gözümle gördüm.Hayırlısı Allahtan.
Yorumun için teşekkür ederim.Önceki resimlerde yorumunu bekliyorum.
Üstadım diğer resimlere baktım eski kalemi orası ? Bide aynı konudan bi Kaç tane açmışınız buna gerek, bu konunun altına 1 yorum yapsanız yada 1 resim paylaşsanız konu en üste çıkar :)

Şems

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1.resim yakım çekim.canlı gözle ziftle kaplanmoş olduğunu gördüm.yani normal yapıdan farklıydı.
2.resimde çizgileri belli kesik kayanın içindekini kaçan tavşana benzettim.
Diğer mihrap ve kazan içi gibi yapılar.nöbetçi yerimi?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@şems her fotoğraf için ayrı konu açmanıza gerek yok, aynı yer için tek konu içinde fotoğraflarınızı paylaşırsanız konu daha iyi anlaşılır.Konularınızı birleştirdim, bilginize.

Son düzenleme:

Şems

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım diğer resimlere baktım eski kalemi orası ? Bide aynı konudan bi Kaç tane açmışınız buna gerek, bu konunun altına 1 yorum yapsanız yada 1 resim paylaşsanız konu en üste çıkar :)
Evet ustam burası eski bir kale.
Resim yüklemede karıştırdım.kusura bakmayın.

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Acaba düşündüğüm gibimi.sizler yorum yaparsanız netleşir
Kıymetli kardeşim bu kayalar un ufak olur cinsten üzerinde işçilik yapmaya pek elverişli değil. Kartal dediğin bu haliyle Haç gibi duruyor ama bu şekilde benzetmede olabilir. Yalnız o kaya beyaz renkte diğerlerinden farklı duruyor. Kime ait bu kale ? Kimler yaşamış? Biraz bura ile ilgili bilgi verirseniz ona göre yorumlarız

kaynak

Moderatör
Moderatör
Gayet doğaldır kardeş.

Şems

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kıymetli kardeşim bu kayalar un ufak olur cinsten üzerinde işçilik yapmaya pek elverişli değil. Kartal dediğin bu haliyle Haç gibi duruyor ama bu şekilde benzetmede olabilir. Yalnız o kaya beyaz renkte diğerlerinden farklı duruyor. Kime ait bu kale ? Kimler yaşamış? Biraz bura ile ilgili bilgi verirseniz ona göre yorumlarız
Ustam bu kale eskiden bizanslılara ait bir kaleymiş.Bu kalede rumlar,ermeni ler yaşamış,en son savaşta kaleyi kaybetmişler.Bu kalenin söylenen doğru ise adı ceneviz kalesi imiş.Bu ana kalenin bir üst kısmında benim gördüğüm bir mezar var ve onu bekleyen bir aslan var.resmi aynı konuda atabilirsem atıcam.