Ankara da......

bluee

Member
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşik 1.5 aydir hem bu siteyi hem işaretlerin ne anlama geldiğini define ararken neler yapilabilir neler yapilamaz diye birçok araştirma yaptim.her bölgede define aranacak yerler mevcut fakat koca ankarada tek bir araştirma yapacak gidecek yer bulamadim kizilcahamam dişindaaa.....ank.bala da bi araştirma yapmakistiyorum tarih olarakta araştirdim fakat bişey bulamadim fakat uzak akrabalarim bir kaçi bu yolla inanilmaz zengin olduklarini duydum yani bahçelerinde falan gömü çikmiş diye... Bende bu tarafa yönelmek istiyorum ama nerden başlicami bilmiyorum.rica etsem beni yönlendirirmisiniz.selam ve dua ile..............

Arcadius

Member
Sen böyle anlatınca bilirsin ustam ankaralısın:) sen baba mirası kızlar dura dura iç olur şarkısı geldi..

Arcadius

Member
Ama yinede ankara bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış eminim iyi işler çıkartabilirsin şehirden çık daglara yürü sırt başları olur kayalık yerler olur bazen de düm düz daglar arasında bir ova olur ama olur yani mübarek anadolumun taşı topragı altın:)

timur964

konularim
zengin olanlara imrenipte yollara düşmeyesi her şey kısmet işi fırsat buldukça yüksek yerlerde iz işaret aramayla başlarsı her şeyin hayırlısı

ragıp

Uzman
@bluee
öncelikle hoş geldin
yapman gereken
sitede yapılmış olan yorumları okumak olmalı
herhangi bir emare için
hangi gözle bakmak, nasıl yaklaşman gerektiğini öğrenmelisin
işin özünü kaptığında
bir çok kendiliğinden
çözülecek, kendiliğinden gelecektir
önemli olan istemektir

selametle

zaz12

Bilgili Üye
Çok güzel bir deve işareti vardı .Yerini Ankara'nın batısı diye hatırlıyorum dağlık bir alanda .Deve halen orda duruyor.Bir ara bana böyle bir bilgi gelmişti 1 sene önce.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kendi fikrim once cubuk tutmayi ogren eger tepki alirsan yolu yarilamis olursun kardesim. Haddi asmayacaksa bu isi zengin olmak icin degilde hobi olarak yaparsaniz hayal kirikligi yasamazsiniz.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Para kazanmak icin bu yola cikanlar hep yolda kaldi.
Ellerindeki paradan da oldular.

Her musluman bulmeli ki, 3 sey Kaderi Mutlakdir. Yani Allahu Tealanin takdiri vardir. Hic degismez.
1-Ecel. Nerede ne zamansa o zaman.
2-Evlenilecek kisi. Bu nedenle kiz istenirken Allahin cc emri.... sozuyle girizgah yapilir. Dogrudur. Her erkek ve kadin bu nedenle esine beddua etmesin. İmtihanidir. Allah cc takdir etmistir.
3- Rızık. Allah cc ne takdir ettiyse rizik o kadardir. Define de buna dahildir. Nasip etmezse onundeki kupu goremezsin, o an kor eder.

Bunlaru bildukten sonra, kisiye gerek ki, define hobi olarak yapilmali. Yoksa sonu husran olur. Definecilik aslinda zengin adam isidir. Masrafi coktur. Derdi coktur. En basiti buldun altin bir heykel kime satacan??? Al basina belayi. Yanlis yere gidersin, iceriye girersin. Neye yarar???

Gelelim antiraman yapacagin yere:
Ustamin dedigi dogru. Ya paran olacak 70-80 bunlik makinan olacak yada cubugu ogreneceksin.
Biraz cubuga calis. Al eline bakir cubuklari. Bosluk tespitiyle basla insallah. Nereye gidecen Ankara da???
Pursaklarin arka tepelerinden basla.
Mesela cin deresine git. Yanliz gunduz git gece duyacagin seslerden korkarsin.
Sonra Kalecikli birilerini bul. Kalecike git.
Kaya mezarlarini dolas. Gittigin yere o yerin insaniyla git yoksa basin belaya girer.
Birde dolasirken bir bahane lazim.
Bu bahanende avcilik olsun.
Tedbir amacli bir tufekin olmasi da iyidir. Hem gunduz hem gece. Bir de av ruhsati al. Koy cebine. Amma avcilik yapma. Hicbir hayvana sıkma. Av yasaklarini bilmezsin. Vurdugun bir tavsan icin 47 bin lira cezayi yersin. Tufeguni de arabanida elinden alirlar.
Bu kadar on ve oz bilgi yeter insallah.

İLİMSİZ YOL BİLİNMEZ.
MURSİTSİZ YOL GİDİLMEZ.
En iyisi bir usta bulabilirsen onun cubuklarini tasi ve ciragi ol. En salim yol budur.
Hem is ogrenirsin hemde rajonunu -adabini-

SAHBAZ

Bilgili Üye
O senin guzelligin ustat bu kadari kafi bu konuya bakmak gormek anlamina gelmedigi gibi okumak anlayarak okumak ustalik ister sabir ister hayirli sabahlar ustat..

bluee

Member
Ben bu işi zenginlik için değil adrenalin ve merak için yapmak istiyorum aslinda ihtiyacim yok ama macera olsun işte bide ben bir rüya gördüm defineyi buldum ama tilsimliydi cocukluk arkadaşimdan yardim aliyodum baya uzun bi rüya yani anlatmayim şimdi...sonra merakim giderek artti aslinda memleketimde olsaydim yani [hatay dörtyol]bu gezi benim için daha rahat olurdu ama ankara dayim işte ama buralardada bi gezi yapicam bakalim.bu arada bu soruyu bi bayan olarak sormuştum.herkese teşekkür ederim.