Antik roma ve bizans döneminden kalma nekropole rastladım destek istiyorum.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mükemmel bir örnek her zaman dediğim duvar diplerine vurup boşluk bakmak gerek dediğime örnek bir fotoğraf bayıldım..

Nobleblood

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam burası yaklasık 1.50 metre derinlikte dibi taşsız yumusacık kum. Altında devamında bir oda var diye düşünüyoruz. Boşluk testi lazım. Yardım gerek.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam burası yaklasık 1.50 metre derinlikte dibi taşsız yumusacık kum. Altında devamında bir oda var diye düşünüyoruz. Boşluk testi lazım. Yardım gerek.
hoş geldin iyi formlar

ekibinizde veya çevrende çubuk ustası yok mu?

veya sitede çubuk ve boşluk bulma ile ilgili konuları okuyarak
sizde çubuk yapabilirsiniz

selametle

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ilk resimde ki yeri siz mi açtınız yoksa açılmış halde mi buldunuz?.

Nobleblood

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Açılmış halde bulduk lakin diğer resimde kapı mevcut kapının dipleri horasanla sıvanmış ve orayla bağlantısı olduğunu düşünüyoruz kapının alt tarafından boşluk sesi geliyor..

Nobleblood

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
33D19D32-3537-43D2-AA35-C192F96536DB.jpg
Dediğim yer burası kapının yanında sağ tarafta çok derin olmamakla ve birbirine yakın iki adet sunak bir oturma taşı mevcut.

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
[MENTION=17329]Nobleblood[/MENTION] Hoşgeldiniz. Nasıl bir yardım lazım yerler belli sizde horasan ve boşluk tespitini yapmışsınız .

Nobleblood

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Benim herhangi bir ekibim veya bir aletim yok işaretler yardımıyla birçok şeye ulaştım.. bölge çok zengin bir yerleşime sahip burada saydığım 12 oyma mezar işaretinden aynı bölgede açılmış 5 tane mevcut bunun dışında herhangi bir iz yok destek istediğim konu bölge çok fazla şeye sahip nereden başlamalıyım kapı yaklaşık 2 tonluk bir girişe sahip oda olduğunu düşündüğüm yer ve burası çok ilginçCB1348BE-516B-41ED-A8DD-FAC641DFC9BD.jpg

Pscyhe

Engellendi
boşluksesi dinleyerek tespit yapmak burda kolay olur ayrıca çubuk kullanarak boşluk tespiti yapmak yeri bulmak hepsinden kolay. kendinize bir çubuk yapın yrrlerin tespiti kolay olur. görüntü itibari işe tünelle giriş yapılan bir yeriniz var.