• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

aranızda horasan olup olmadığını yorumlayacak yok mu?

velevki

Engellendi
sayın abilerim;
iki defa konu açtım bir tek cevap gelmedi, istirham ediyorum resimlerdeki taşlar horasan mı değil mi yardım edin lütfen
bunları şüphelendiğim bir yerden 4 metre derinlikten aldım, yaklaşık beş cm lik bi tabaka
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler20180526_200251.jpg20180526_201320.jpg20180526_201407.jpg

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
horasanda kireç karışımı olur senin yapman gerekn bikireç sökücü alıp bi kabın içine koyup taşları yada horasan dediğin yapıyı içine koymak eğer kireç varsa köpürür ve söker yoksa normalkalır bilmem anlatabildimmi bunun bir çok yöntemi var ve açtığın yeri neye göre açtın bundanda bahsedersen yardımcı olmaya çalışalım velevki cevap gelmedi isim kopyala gelirvelevki

Pscyhe

Engellendi
Gorsel oolarak koydugun taslarin altindaki taşda ayni yerden ciktiysa durmak yok yola devam...burda islem yapmaniza sebep neydi birazda o konuda bilgi verirseniz neticeye daha cabuk ulasiriz

velevki

Engellendi
alan tarama ile bakıldı, küçük bir lahit gözüküyordu 4 metrede, kazılan alanın toprak yapısı katman şeklinde, yani zamanında suyun biriktirdiği farklı katmanlar var, bazıları halen orta sertlikte balçık tabakası. 4 metre civarı betonumsu bir tabakaya rastladım, taşlar bu katmandan, horasan ise daha aşağıya inmeyi düşünüyorum,

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
peki toprak yapısı zaten kireçli ise?
o zaman isbirto ile bakmanda fayda var sirke ile horasan yumuşar yumuşama yapıyosa horasandır

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
alan tarama ile bakıldı, küçük bir lahit gözüküyordu 4 metrede, kazılan alanın toprak yapısı katman şeklinde, yani zamanında suyun biriktirdiği farklı katmanlar var, bazıları halen orta sertlikte balçık tabakası. 4 metre civarı betonumsu bir tabakaya rastladım, taşlar bu katmandan, horasan ise daha aşağıya inmeyi düşünüyorum,
alan tarama ile lahit nasıl anlaşıldı onu merak ediyorum nasıl bi alan tarama bu:20:

velevki

Engellendi
conrad x3 ultra türü bir cihazla bakıldı, üç boyutlu gösterenlerden
bu arada sizin dediğinizi yaptım, sirkeye koydum videosunu gönderiyorum[video=youtube;V1iE0lBvdGk]https://www.youtube.com/watch?v=V1iE0lBvdGk&feature=youtu.be[/video]

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
conrad x3 ultra türü bir cihazla bakıldı, üç boyutlu gösterenlerden
bu arada sizin dediğinizi yaptım, sirkeye koydum videosunu gönderiyorum[video=youtube;V1iE0lBvdGk]https://www.youtube.com/watch?v=V1iE0lBvdGk&feature=youtu.be[/video]

Horasan.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
kabaca gözlemleyince horasan olduğu görülüyor
@velevki netice alabildiniz mi buradan

20180526_200251.jpg

velevki

Engellendi
5 metre kadar kazdık bıraktık, torak yapısı katman katman, nemli ve çamurumsu bir tabakadan sonra sert zor kırılan bir katman geliyor, sonra çok yumuşak olan sanki suyun getirdiği çer çöpün sıkıştırıldığı ince bir katman geliyor, sonra bir bakıyorsun yukarıda resimlerde görüldüğü gibi neredeyse kayalaşmış horasan benzeri bir tabaka geliyor, yani toprak pek oynanmamış görünüyor, aslında yer itibariyle çok zengin bir yerdi ve umutluyduk ama daha fazla kazmaya gerek görmedik, özellikle horsan olarak yorumladığınız taş katmanından o bölgede çok fazla bulunduğunu gözlemleyince bunun horasan değil de bu bölgenin jeolojik yapısının bu şekilde olduğuna kanaat getirdik

velevki

Engellendi
isterseniz kazı yaptığımız yerin videosunu da gönderebilirim

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
5 metre kadar kazdık bıraktık, torak yapısı katman katman, nemli ve çamurumsu bir tabakadan sonra sert zor kırılan bir katman geliyor, sonra çok yumuşak olan sanki suyun getirdiği çer çöpün sıkıştırıldığı ince bir katman geliyor, sonra bir bakıyorsun yukarıda resimlerde görüldüğü gibi neredeyse kayalaşmış horasan benzeri bir tabaka geliyor, yani toprak pek oynanmamış görünüyor, aslında yer itibariyle çok zengin bir yerdi ve umutluyduk ama daha fazla kazmaya gerek görmedik, özellikle horsan olarak yorumladığınız taş katmanından o bölgede çok fazla bulunduğunu gözlemleyince bunun horasan değil de bu bölgenin jeolojik yapısının bu şekilde olduğuna kanaat getirdik
kabaca bakmak ile ince görmek arasındaki fark
doğru olanı yapmışsınız 5 metreye kadar ellenmemiş zemin yapısının devamı da aynıdır zaten

velevki

Engellendi
kabaca bakmak ile ince görmek arasındaki fark
doğru olanı yapmışsınız 5 metreye kadar ellenmemiş zemin yapısının devamı da aynıdır zaten
Condrad geo4 cihazla bakılmıştı, bakan kişi lahit benzeri birşey gözüküyor dedi ama sonradan araştırdım ki bu cihaz güvenilmezmiş,