Arapça Kahtaytil

Nasipseolur

Member
Merhaba site sakinleri,hayırlı pazarlar. Bir konuda bilginize ihtiyacım var. Geçen gün, çalıştığım bir mağarada üzerinde arapça KAHTAYTİL yazan bir küçük kağıt buldum. Tılsım mıdır yoksa tılsım bozmak için yazılmış birşey midir? Aynı şeye denk gelen yahut bu yazılan hakkında bilgisi olan var mıdır?

Y2J

Aktif Üye
Tahtali Seba isimli Süryanice kasemin görevlilerinden biri. Kasemin ücüncü görevlisi. Define tılsımı bozmak, cin yakmak, ihfa, celb gibi bir sürü kullanım alanı vardır

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Sizden önce birileri uğrayıp bir takım tertipler yapmış sanırım :)
Bu mağaranın gizemi nedir ?
Yani çalışma yapmanizdaki mazeret nedir?
bir duyumsa ilgilenmeyin
Işaret varsa o ayrı :)

Nasipseolur

Member
Tamamen duyum ve merak. Çok büyük bir mağara,labirent gibi heryere kollar gidiyor. Fakat tıkalıydı hepsi. 1 kol açıktı biraz ilerleyim dedik ve bu yazıyı bulduk. Dediğiniz gibi birileri erken davranmış ben ne ifade ettiğini merak ettim yazılanın.

Nasipseolur

Member
Ve 1 soru daha. Büyük bozmak sadece İslami ilimle olmaz mı? Yani bir nevi şer olanı hayıra çevirmek. Sürtanice dediniz diye sordum, başka dinlerde de büyü bozmak var mı?

Y2J

Aktif Üye
Ve 1 soru daha. Büyük bozmak sadece İslami ilimle olmaz mı? Yani bir nevi şer olanı hayıra çevirmek. Sürtanice dediniz diye sordum, başka dinlerde de büyü bozmak var mı?
Baska dinlerde de büyü bozma cin cıkarma işlemi vardır. Başka dillerde anlamı bilinmeyen kelimeler kullanılmasını sakıncalı bulmuşlardır.