Arastirma

Akreptukya

Yeni Üye
Slm arkadaslar ben bir ermeni evinde tandir evi dedimiz yerde ocok vardi ocagin altini 30cm kazdim kücük deyirmen tası cikti ve 50 cm daha kazdim say taş dedigimiz harmana kulanilan kalınlıgı 10 cm olan capı 1 m bulan taslar cikti birazdaha kazdim küfek tas dedigimiz evlerin yapiminda kulanilan dikdörtgen yani bu zamanin yütonk tasina benziyen tasi dikine gömülmüş sekilde buldum yanimda cocuklar oldugu icin devam edemedim sizce bunlar ne anlama geliyor bilgisinolan arkadaslar yorum bekliyorum şimdiden tesekur ederim

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Anlattiklariniz dikkat cekici unsurlar..ama temel taslarida olabilir daha onceden burada bina kalintisi vardir onun uzerine yapilmis olabilir .bunlarida goz onunde bulundurmak lazim.ermeni evi olmasi zaten dikkat cekici bakilacak alanlar bellidir buralari kontrol edin derim.ayrica islem yaptiginiz alanda boaluk degerli tespiti yapmaya bakin ve konunuza detayli resimler ekleyin evin ic dis alanindan tam olarak herseyi gorup bakilacak noktalari gorup aize yardimci olalim

Cann

Editör
Slm arkadaslar ben bir ermeni evinde tandir evi dedimiz yerde ocok vardi ocagin altini 30cm kazdim kücük deyirmen tası cikti ve 50 cm daha kazdim say taş dedigimiz harmana kulanilan kalınlıgı 10 cm olan capı 1 m bulan taslar cikti birazdaha kazdim küfek tas dedigimiz evlerin yapiminda kulanilan dikdörtgen yani bu zamanin yütonk tasina benziyen tasi dikine gömülmüş sekilde buldum yanimda cocuklar oldugu icin devam edemedim sizce bunlar ne anlama geliyor bilgisinolan arkadaslar yorum bekliyorum şimdiden tesekur ederim
Devam edin gizli odaya gidecek

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
geri plandan tek fotoğraf ekler misin

hepastios

Editör
Ermeni evlerinde en çok altın gömülen yerlerden biriside ocaklardır devam et bol şanslar

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
arkadaslarin talebi resimler ve yonlendirmelere riayet edersen..mutlu sonn olur bol nasipler...resim cok onemli bu iste

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
kiliseye 100-150 metre dedin dur şimdi.
evin duvarlarında yana yatık gül ya da haç var mı? ev papaz evi mi?
anlattıkların standarta uyuyor. evin bahçesine açılan kısımda kapatılmış kuyu var mı ?
araştır devam edelim.

deli firat

DOĞACI
Yazacaklarım doğrumu teyit edelim Tandır evine girerken ortada tandır solda duvara yapışık oçak duvarda kırık maşa parçası çakılı oçagın hemen üstünde duvar taşlarında bir işaret onuda sen yaz bakalım olmadıysa ayrıntılı foto yükle bakalım selametle