Araziden İşaretler 2

hbaycan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba ustalar yorumlarınızı bekliyorum.

Ustalar sunaklar 5. resimdeki girişin üzerinde

Ekli dosyalar

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu alanı mühürlemişler mi, göz yanılması da olabilir, buraya biraz odaklanman gerekebilir, yeni fotolar çekip yayınlayabilirsin sitede.İstavroz yada başka bir emarede olabilir,fakat önce emin olmamı lazım.

001.jpg

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
üstte sunaklar altta da giriş varsa girişten içeriyi kontrol etmediniz mi

erbay

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
allah ölümün hayırlısını versin aşırı dikkat tuzaklı

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
internet aleminde dolaşır durur şu laf açılmış magra varsa işi bitmiştir.
Nedeni ilk sen açacaksınki tadı gelsin.

Bu benim görüşümdür tabi.
Yazmakla klavye başında ögrendiginle araziye ya gidilmez yada dogru şeyler yapılmaz ! Arazi başkadır ! Bu demek degilki her yazılan yanlış. Ama kabul edelim kirlilik çok, kopya çok dogru bilinen yanlış çok.

Burası soygun yemiş olması için önce giriş kapısına bakmak şart.
Kırılan bir kapı varmı yok kenarda horasan kalıntısı varmı yok.
Evet bu tür yerler oturma taşla kapatılır aslında horasan kapatmada hava civadır desek
Yada çogunluka dolgu toprak olur giriş dahil.

Her neyse soyuldugunu nerden nasıl biliyoruZ ???

Yukarda yorum yazanlara atıfta bulunmuyorum yanlış anlaşılmasın. Zaten denk gelirse o anki duruma göre yazıyorum konulara yorum yazmaktan uzagım her neyse.

Bana göre bu tür yerlerin girişine bakıpta açılmış işi bitmiş denilemez daha içinide görmedik ya. İçeri girdin tek bir oda var ve sedir felan filan her neyse buranın mezar odası oldugunu anladıysan zemin ve duvarlar kontrol edilir bence gerek bile yok ve dersinki işi bitmiş. Burda bir ayrıntı bu tür oda mezarların girişi konudaki gibi olmaz.

Gelelim diger bir şekle girişe girdin bu giriş özellikle açıksa ;
ve sen yürüyerek degil diz üstü yada sürünerek giriyorsan buraya. Orda senin anlayacagın saygıı duymak zorundasın diyordur bu yapı sana çünkü mimarı yapının bir dili vardır anlayana.

Gecelim içeri tünelden girdin süründün içerde dolgu toprak yada seni karsılayan geniş bir alan yada başka tünel girişleri varsa;
içerde çukuru andıran dolgular yada yükseltiler varsa,duvarlarda traşlanmış veya içe bomle yapan yerler varsa özellikle buranın içi dogal oluşum gibiyse

Bu kaya aralıgı mezar tipidirki ;
birden fazla mezar odası olup giriş ekstra açıktır.
Ama yanından geçsen bilmeyen girişi göremez gözükende olur , girşin önünde durup aşagı baktıgında ise içerde yatanın yaşadıgı yeri görürsün.

Yazı uzun oldu ama konu için çok kısa kaldı

Konu sahibi içeriyi biraz anlatırsa devam ederiz ayrıntılara göre ! Girştede kalp var gözden kaçmasın dikkat etmek gerek burda

Kayalıga varmadan önecede yamaçta mıçır kalıntıları var ordada zemin altı mezar odalarına bakmakta fayda var .

Son düzenleme:

Mckaraşeytan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Oda mezarı kardeşim bu çok güzel bir yerde mümkündür bulabilmen havalandırma gördüm sanki orada oda mezarıda olabilme ihtimali çok yüksek

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Genel manzara fotosu üzerinde sunakların olduğu yeri işaretleyebilirmisniz .

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Güzel yer

İşaretledigim yerin yakın çekim fotosu varsa yükle B437C1E4-FEC5-47A6-A6DE-3D14C82442E9.jpeg Ayrıca buraya mümkünse yılan kamerayı sal bakalım odanın havalandırması olabilir DEC9C66D-E321-46AB-A28C-5E52D368B757.jpeg