Arazimde değişik izler ve işaretler var anlamını bilenler varmı acaba.

hakan_toprak

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 119653Ekli dosyayı görüntüle 119654Ekli dosyayı görüntüle 119655Ekli dosyayı görüntüle 119656Ekli dosyayı görüntüle 119657Ekli dosyayı görüntüle 119658Ekli dosyayı görüntüle 119659 buarada herkese merhaba yeni üye oldum bu işaretleri yıllardır farketmemiştim ayaklarımın dibindeki dikdörtgen oyma bir metre arayla iki yuvarlak oyma sonra taş kesilmiş gibi yer en cokta yerde yatay merdiven şeklindeki kaya çok ilginç geldi buranın etrafı hep kayalık düz bir şekilde.

hakan_toprak

Yeni Üye
merhaba carşambalı. uzunlamasına çektiğim kayanın 10 metre arkasında oyma işaretleri alt tarafındada merdiven işareti sol tarafındada taş kesilmiş işaretleri bulunuyo dikdörtgen oymada uzun kayanın alttarafında sizin işaretlediginizde uzun kayanın ortasında kalıyor. yasal olarak aramanın malıyetını bulamadım kımısı 100 bin tl yi buluyor diyo. yanı internettende rakam bulamadım. yanı yasal olarak aramanın malıyetı cüzzi birşey olsa eğlence olsun diye arastırırdım ne olur ne olmaz.

carsambali

Bilgili Üye
yok 100 bin tl yi bulacak bişi yok,fazla abartılmış.en güzel çalışma resmi çalışmadır kardeşim hem devletimizin kasasına hem başımız ağrımadan kendi kasamıza çalışmış oluruz.sen burda tüm bildiklerini paylaşki,ustalar değerli yorumlarını paylaşırlar.çıkan netice ye göre emin olduğunda resmi çalışma yapabilirsin.sabret yorumlar gelecektir.:244:

Cani bebe06

Bilgili Üye
:) evet usta. en azından insann kafası rahat olur.

hakan_toprak

Yeni Üye
peki bilginiz varmı kaça patlar bana izinli çalışma. ilginizede teşekkür ederim.

Wazgecilmez

Aktif Üye
6.ci resimdeki taş ilginç geldi bana sağ çevirince kuş sola çevirince ejderha gibi :)

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
İzinli kazı yapmak için önce on araştırma yapman gerek.

Yeri ya tam noktalaman yada 100 metre kare içine alman gerek.

Örnek senin arazin 100 metre kare üzerindeyse kiii öyledir her tarafa izin vermezler.

Yani bir kerede alacağın izin sadece 100 metre kare için olur. Ve süresi 3 ay dır.

Bu yıl için ilk cebinden çıkan para 8 bin TL olur.

İzin süresi çalışma süresi kullanacagın ekip ve ekipman bu parayı 50 - ila çok daha yukarı taşır.

simpatyan

Aktif Üye
Devlete yatırman gereken sekiz bin civarı
diğerlerini karıştırmıyorum.
Bu Konuda araştırma yaptım.Define arama ruhsatı maliyeti 1.000 ile 3.000 arası değişiyomuş.Yalnız memurların yevmiyesi dahil değilmiş.Buda kazı yapılan alan kaç gün sürerse ona göre kazı yapan tarafından peşin olarak ödeniyo.Masraflarda yani yeme içme de kazıcıya ait.Bi konu kafama takıldı,osmanlıya ait bulunan gömülerdemi sadece devlet % de veriyo,Ermeni vb..bulunan gömülere devlet % vermiyomu.

umit_1977

Yeni Üye
Taş ocağina benzettim kesilen taşlar çok uzağa gitmiş olamaz