arex 16

ridolfo

Yeni Üye
selamın aleyküm arrkadaşlar size bir sorum olacak bu arex 16 nın yanılma payı varmıdır neden sordun derseniz biz bi tarlada arama yaptık tarlada toprak ayarı yaptım yapar yapmaz ilk başladığım 2 metre kare içerisinde cihaz 1-2 metrede 30 cm capında direk öttü ayrıştırma yaptım altın gösteriyor 2 gün içerisinde kazmaya başlıyacağız tarlanın başka biyerinde ötmedi zaten
ama tarlada ne bir işaret nede ben burdayım diyebilir bir görüntü var
sizce fikirleriniz nelerdir resim atacaktım ama telefonumun şarjı bitmişti o ara çekemedim yer edirne tarafı

S:W:A:T

Editör
Her cihazın yanılma payı olabilir ... Nasip işi bu bi bakmışın yürürken ayağın küpe takılır düşersin :) Hakkında hayırlısı . İlla işaret olacak diye bir kaide yok kesinlikle belki vardı zamanla tarla sürüldü işaret gitti vs .. Hayırlısı bi bismllah de başla bakalım :)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim öküz nalı da olabilir ermeni malıda olabilir. Bütün cihazlar toprak altında pastan ötürü sinyali bozulabilir. O yüzden ya nasip diyip kazacak ve cihazı test etmiş olacaksın. Buda sana tecrübe kalacak. Kolay gelsin.

ridolfo

Yeni Üye
:) bilginiz için teşekkürler ustalarım inşallah hayırlısı olsun dediğiniz gibi kısmetimizi bakmak lazım edeceğimiz tek dua hayırlı ise çıksın şerse nasip olmasın inşallah haydi bismillah....

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sana diyeceğimi kulağına küpe yap toprağı iki karış yarım metre genişliğinde al ve yine tut cihazı ve yanında başka bi dedektör varsa onunlada konturol et bence sıkıntılı bi cihaz kullandığım için söylüyorum noktalamayı bile bazen kaydırarak yapıyor güvenilir değil herşey olabilir fazla eşmene bile gerek yok dediğimi yaparsan görürsün

ridolfo

Yeni Üye
nasıl yani anlamadım mucit usta detaylı anlatırsan sevinirim

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
nasıl yani anlamadım @mucit usta detaylı anlatırsan sevinirim
dedektörle nokta yaptığınız yeri iki karış derinliğinde yada bir karış geniş şekilde toprağı alarak bir bez üstünde başka yerde bi daha bakınız bu tip dedektörler fazla derini alamayacağı gibi bazen ayrımıda tam yapamıyorlar eğer bi nesneye öttüyse değerli verdiyse bunu anlamının en kolay yolu bu