arkadaslar bu merdıvenmıdır

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar bu kaya yerınden oynamıs buyuk ıhtımal merdıvene benzıyor bırde sız bakın resım sımdılık bu var yer uzak gıdemedım

Ekli dosyalar

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=9956]kertenkele[/MENTION] daha önce ben sana bu kayada 1 tuhaaflık var ..anlayamadığım şeyler var bukayada diye .... geniş açıdan alttan üsten fotolandır diye yazmıştım .... yine ayni resimi yüklemişsin ...

dediğim şekilde fotolandırabilirsen iyi olur ..... bahtın açık olsun

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14464]uçmuş[/MENTION] ustam iyi diyon tmm ustam 40 km bir köy dağın tepesinde defineciler yol etmiş orayı köylü yabancı aracı biliyor diyorlar plakayı alıyorlarmış bu sebepten gidemiyorum mazeretim çok yani ustam son basamak ta kasa gibi duruyo üst basamak ve sağ taraf oyma mezar gibi duruyo kayanın gerisi yok arkadaşın biridaha çekmişti foto eğer silmedi ise isteyeceğim çocuk yurt dışına gitti

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
sıkıntılı yer desene ... nasıl çalışacaksınız ki .... köy olduğu gibi gammazcı desene ....:174:

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Resim çekmediğime çok pişmanım ustam adamlar kepçe ile zemin altı oda açmışlar buralardan taştan örme odalar toprağın 3mt falan altında kireç gibi bi malzeme ile harç yapmışlar ilk 1mt yakın inmişler bir katman 20cm kadar bu harçtan çıkıyor bu hangi dönem sence ustam

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
bu resim de oolan konuyu daha önce sen açmadın sa başkası bu resimle konu açmıştı .. ben senmisin başkasımı .. nikini bilemediğim için sen açtın gibi sormuş olabilirim ...

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Buraya çıkarken 3 evin önünden geçmek zorundasın dağa tek yol arka taraftan gelirsen yaya çıkmalısın o şekil yaya baya yorucu olur

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Burda önceki konuda attım kayaya oyma mezarda var burada iskender paraları falan toplamış tektekciler birinidaha dediler unuttum

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ben açtım ustam sordunu biliyorum

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
şu kayanın tam görüntüsünü bile yüklesen 1 fikir yürütecam ama .. emin değilim .....sen arkadaşında olan fotoyuda yükle de ondan sonra yorum yapalım ....

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Demin resimlere bakarken dikkatımi çektide merdiven olabilir dedim kayayı unuttum pek ilgilenmemiştim bunla değişik yerler vardı oralara baktık oyma olan yerler her yerde oyma var ha burda dağın eteğinde bi arazide adam araziyi sürerken altın at kafası bulmuş biri adamları biliyorum çok zenginler şu an adam tarlayı sürmeden gitmiş bulunca gören arkadaş anlattı at kafasınıda sonra duymuş

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Çocuk yurt dışında işçi izinde idi biraz uğraştık burda izini bitti gitti eğer silmemiş ise 1 ay oldu gideli

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bu şekilde ne düşünüyorsun de bakım benim komplo teorilerim uygunmu 3 cü basamak kasa gibi sağ taraf sandık mezar gibi

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam ben buraya gidecegim diğer taraftan çıkarım bu kayayı talan ederim eğer mezara uygun büyüklükte ise unuttum kayanın büyüklüğünü

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
önce.jpg
peki gidersen önce bu işaretlediğim yerleri 1 yokla ... fotolarını çoğalt .. aklımdaki sorular gitsin ....