• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

arkadaslar işi bilenlerden yorum lazım

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar yardım yorum lazım haçlı kayanın altını kazmış iş bilmeyenler ve boş cıkımış yeri belli birtarfı akarsu bir tarafı tepe ve düzlük depe dogal olusum gibi fakat oyma taşlar midyeli taştan ve burası denize 2000 km uzakta bana yardımcı olun lütfen..

Ekli dosyalar

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Çevre resimlerini yükleyin bakalım mezar nerede. O haçlı taş dediğin mezar steli, büyük bir adammış. mezarı zengindir.

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
o görünen tepe bu tasların arka kısmında ön kısmı büyük bir ırmak ve burası sınıra yakın bölge ve eski bir antik kente yakın

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
tepeyi yandan çektim sol tarafının aşagı kısmında bu işaretler

timur964

konularim
Süper Moderatör
işi biteli çok olmuş yinede kilisenin yeri belli ise o bölgeyi incelemek gerek

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
yakında herhangi büyük kazı yok biri 2 metre kazmış kapak vs bulunmamış o görünen yapı su deposu 15 yıl önce karakol varmış kaldırmışlar ermenistan sınırı burası

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
antink kent ermenistanda buraya 3 km civarı

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar yardım lütfen

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Güney ve batı istikametinde değerli ve boşluk tespiti yapın sit alanı ise uzak durun cezası ağır bilginiz olsun iyi forumlar .

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Mahir bu oymalar attığın resimdeki tepenin üstündemi ? 2side farklı galiba , O oyma kırılmış mı ? O kadarmıymış köklü kaya değilmi yani ?
Haçlı olan kaya öylece yüzeydemiymiş ? Yoksa topragın altındanmı çıkmış ?

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
oymalar yüzeysel ve horasan harcından yapılmışmış ve midye kabugu vs var o büyük haçlı taş yer de yatık vaziyet de idi ama üstünde 30cm bi toprak vardı ben keşfetiim sonrasında biri o kayayı ordan cıkarıp altını kazmış ama oda benim gibi acemi denekki orda oda var büyük ihtimal arkası tepe önü ırmak yer kars ın bir ilçesi

mahir37

Member
Kayıtlı Kullanıcı
tepenin altındaki düzlükte bunların hepsi biri uraşmış ama boş uraşmış o oyuk taşalardan 4 tane var hepsinin şekli farklı ikisi doğal taş ikisi horasan harcı ile yapılmış

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@mahir37
iyi formlar
hoş geldin
ustam, haçlı taş dediğin, günümüz mezar taşından farklı değil
bir önceki resimdeki kare oymalı kayanın ön kısmında mezar mevcut
zamanında haçlı kaya ise o kare oymanın içine monte edilmiş

tez zamanda, kare oymalı kayanın önünde boşluk bakıp ya bismillah demelisin
selametle

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Tepenin altı düzlükten kasıt nedir tam amlamadım ? İşte o düzlüğü bu tümülüsün tepesinden güzelce foto alırsanız F16 lar hedefe kitlenir o zaman .Oymalar güzel , mezarlarıda içindeki mefta da zengin yüksek rütbeli olmalı , mezarı o işaretlerin uzağında olamaz 2 -3 -5 -10 sağında solunda kenarında güzel mezar odası vardır toprağın içinde . Kırılmış olmasını sordum ? Kırmışlarmı gerisi halen toprağa saplımı o oyukların oldugu kaya o kadarmıyımıs yani 2 kişi kucaklayıp atmışmı ?
Bu yarım çekilmiş tepeyi tamamlayıp , Sistemi anlamanız için(Temsili ) çizdim tepenin de içinde mezar odası vardır ama buna ulaşmak o kadar kolay değildir ..
Diğerleri uğraşmaya emek harcamay değer ama sizin biraz daha bu konuda bi çıta yükselmeniz lazım . Bu haliyle bu kadar söylenebilir ,net ve geniş açılı cok detaylı fotolar olması lazım .

Ekli dosyalar