Arkadaslar lütfen yardım edin .

PalaDayı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kıymetli ustalarımız burası hakkında bana yardım edin ne yapmam gerekir.Neyin nesidir burası emek kurtarır mı sizler tecrübe sahibisiniz beni biraz aydınlatın Lütfen Hürmetler .

Ekli dosyalar

• 873.2 KB Görüntüleme: 218
  • 897.2 KB Görüntüleme: 214
  • 897.9 KB Görüntüleme: 215
  • 919.5 KB Görüntüleme: 212
  • 904.2 KB Görüntüleme: 206
  • 903.7 KB Görüntüleme: 217

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@PalaDayı

hoş geldin
iyi formlar

ustam,
gördüğüm bir kayaç
üzerinde bir şeyler var ama
var olanların, doğal mı,
yoksa el işçiliğimi bu bariz belirgin değil
el işçiliği ise bile gömüye dair bir emare ben göremedim

işin ehli bir de [MENTION=12326]jeolog[/MENTION] ustamız da baksın
onun fikirlerini de alalım derim.

rast gele

selametle

grasviti

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
O taşı islayin. Kurumaya yakın cekin işaret ortaya net çıksın sonra yorumlarımız ustam

PalaDayı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun [MENTION=13767]ragıp[/MENTION] ustam sağ ol .Bu resimleri braderime gösterdim o bi ara bu işlerle ugrastı resimleri görür görmez bana hemen burayı göster dedi ama ben braderime çok kızdım bu zaman kadar ne yaptıysa hep arkasını ben topladım .başına bela alır korkusuyla ona yeri göstermedim oda kızdı küstü bana .Yer kendi arazim kadar yakın bi aile dostumun orda .Eğer sizlerden olumlu sonuçlar alırsam braderimi de alıp burda birlikte sizin yönlendirmeniz ile çalışma yapma hayalim var.

PalaDayı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=7190]grasviti[/MENTION] ustam Allah razı olsun dediklerinizi yapıcam .Hatta kayayı kompile yıkayacam .

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Ne arıyoruz bu kayada ben bir şey göremedim [MENTION=13767]ragıp[/MENTION] ustam...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kaya da iscilik var, amma isaret bende goremedim.

Kayayi islayip kurumaya yakin resimlemek fayda verebilir. Yakin cekim yapin.

Farkli zamanlarda resimleme yapmak ise yarayabilir.

Golgeler bir fikir verebilir.

Cubukla bosluk ve degerli tespiti yapilabilir.

1-3-5-10-20-50 metrelerden hangisi uygunsa cevre ve manzara resimleri olursa, etrafi gormek bir fikir olusturabilir.

Kolay Gelsin.

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Kayanın kendi rengi ile dış yüzeyinin rengi farklı olur, bu kayadaki ton farklılıkları da aşınmadan kaynaklı...

PalaDayı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ve [MENTION=12326]jeolog[/MENTION] ustalarım Allah razı olsun katılımlarınız için söyledikleriniz başım üstüne.Buraso kaya mezarı olabilir mi sigara paketi koyduğum tarafında murç izleri ve yüzeyde çizikler mi işaret mi anlayamadım şeyler var googleden kaya mezarları araştırdım kafam daha çok karıştı .

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
sigara paketin oldugu yer deki işaret balta yarası tabir edilen son işaretlerden biridir taşın içinde yada yakın cevrede cubuk kullanmayı biliyorsan boşluk ve metal tespiti yap

PalaDayı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12576]poseidon2023[/MENTION] ustam ustam Allah razı olsun emeğiniz için .Ustam ben burda bilgi toplayıp kafamda hazır olunca braderimi alıp işlem aşamasına gececem yada gecmeyecem .Şimdi ustabaşı ben olunca biraz bilgi sahibi ve sizlerden bişeyler öğrenmem gerekiyor .Braderim çok şaşıracak eğer olumlu sonuçlar alıp hadi gel dersem sen nerden öğrendin bu kadar şeyi diye .Kapak olur mu orda internette kaya mezarları gibi açılırmı içi buranın

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Toroslarmi burasi [MENTION=16455]PalaDayı[/MENTION]

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
3.jpg

Birşeyler var mış yada var gibi bilemedim net bir şey diyemiyorum etraflıca bir görsel hazır la usta ağaçların oralarıda çek kayanın diğer yüzlerini çek çevreyi çek görelim belki birşey yakalarız.