• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Arkadaşlar qazintidayam ,bana yardimçi olunuz

Metincabbar

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Defne arama radarlari ile 1500 mesafeden yer tesbit etik ,dedektor hiç bir şey tesbit etniyor defne radari ise buluyor ,altin ,gumuş ve boşluk gösteriyor.Oradaki oşarelerin anlamini bilen varmi???.Daşlar uzerinde W V oşarelerivar ve soyer resimler onlari yuklwyirem bilen varsa anlatsin

Ekli dosyalar

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu bölgede hangi medeniyetler yaşamış? Bilgi verirseniz daha çok yardımımız dokunur

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=1378]metin[/MENTION] cabbar kardeşim.merhaba.önce ben olsam bilgi için şu radarın ne olduğunu yazardım.daha sonra iyi bi fotolama yapardım.radarının tesbit ettiği yerleri işaretler,yönleri ile birlikte yazardım.bölgenin geçmişi hakkında bilgi toplar,kimlerin yaşadığını bulurdum.2 nci foto ya dikat et derim.çok yakın çekmişsin.tümülüs le birlikte dere mi var etrafında.derenin yan kollarıda var gibi.bu kolların ana dereyle birleştiği yerler var.buralar doğrulanırsa,bu yerlere seni gönderecem.iyi bi fotolama yapacaksın.tamammmmmm.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Defne arama radarlari ile 1500 mesafeden yer tesbit etik ,dedektor hiç bir şey tesbit etniyor defne radari ise buluyor ,altin ,gumuş ve boşluk gösteriyor.Oradaki oşarelerin anlamini bilen varmi???.Daşlar uzerinde W V oşarelerivar ve soyer resimler onlari yuklwyirem bilen varsa anlatsin
Defne arama radarlari güvenmeyin dedektör kapasitesine göre iş yapar
tabi doğru yerde kullanmak kaydıyla

akyol

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
üçüncü resmin alt tarafındaki işareti kaplumbağaya benzettim ben yine ustalar gereken bilgiyi vereceklerdir bölge hakkında bilgi ver ayrıca taş sanki kökAdsız.pnglü taş değil

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Usta sen o( defne) cihazının ozellıgını on plana cıkarıp merakmı uyandırmaya çalışıyon. aybalam.... Yoksa detaylı çevre resmi yükleyip yorumlar ile yardımmı istiyorsun. Şahsi soruyom hangisi

Metincabbar

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar,ben devne arama radari haqinda bilgi mermedim,sadece yardim istedim,bölge çok eski yaşayiş mekani olub,cok eski islamiyet öncesi mezarlik bölcesi yakinliqinda ,işaretli taşlardir,kök deyil,ben sadece işarelerin anlamini sordum başka bir niyyetim yokdur.Sayqi ve hurmetlerimi sunarim

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Azerbaycanlı gardasım bilgi almak bu bölgede hedefe ulaşmak istiyorsan işaretlerle birlikte işaretlerin bulundugu cevre fotograflarınıda cekip yuklemelisin yonleriyle birlikte ozaman ustalardan daha saglıklı ve net yorumlar gelecektır allaha emanet SAYGILAR...